Комп’ютери, ноутбуки, комплектуючі, периферія та аксесуари, вигідні ціни Каталог товарів
Спілкуємося українською?
Залишити російську
Комп'ютери Artline Комп'ютери Artline 0 1 2 3 4 5 6 7 0 1 2 3 4 0 0 1 2 3 4 5 6 7 8 0 1 2 3 4 0 1 2 3 4 5 6 3D пристрої та аксесуари 3D пристрої та аксесуари 3D принтери Філаменти та смоли Запасні частини 3D сканери Одноплатні комп'ютери Додаткове обладнання Гравери Ноутбуки Ноутбуки 0 1 2 3 4 5 0 1 2 3 4 Монітори Комплектуючі Комплектуючі Відеокарти Процесори Материнські плати Оперативна пам'ять Системи охолодження Корпуси QUBE Блоки живлення SSD накопичувачі HDD накопичувачі Звукові карти Контролери Додаткові аксесуари Комп'ютерна периферія Комп'ютерна периферія ДБЖ, стабілізатори, батареї Клавіатури Мишки Килимки для мишки Навушники та гарнітури Крісло для геймера Комп'ютерний стіл Кріплення для монітора (кронштейни) Веб-камери Ігрові контролери Акустичні системи Мережеві фільтри Принтери та БФП Обладнання для проведення конференцій Графічні планшети Презентери Аксесуари для клавіатур та мишок Витратні матеріали USB флешки Перехідники та адаптери Командна панель для ПК Шредери Мережеве обладнання Мережеве обладнання Маршрутизатори Комутатори Точки доступу / Ретранслятори Wi-Fi адаптери Bluetooth адаптери Мережеві карти та адаптери IP телефони Мережеві сховища (NAS) LAN-кабелі (патч корди) PoE адаптери Powerline адаптери Медіаконвертери Підсилювачі зв'язку Модеми Трансивери KVM-Перемикачі Комутаційні шафи Стійки Патч-панелі Блоки розеток Сервери Artline Електрогенерація Електрогенерація Системи збереження енергії Енергостанції Зарядні станції Генератори Інвертори Акумуляторні батареї Повербанки Сонячні панелі Пуско-зарядні пристрої Батарейки та акумулятори Аксесуари електрогенерація Електроніка, ТВ, мобільні гаджети Електроніка, ТВ, мобільні гаджети Аксесуари Смартфони Планшети Електронні книги Кнопкові телефони Автомобільні насоси Смарт-годинники Карти пам'яті Телевізори Фотоапарати Освітлення Автомобільні пилососи Ігрові консолі Розумний дім та безпека Розумний дім та безпека Сигналізації Камери відеоспостереження Відеореєстратори Панелі виклику Аксесуари для відеоспостереження Розумні розетки Смарт приставки Програмне забезпечення Програмне забезпечення Операційні системи Офісні програми Ігри Побутова техніка Побутова техніка Кондиціонери Зволожувачі повітря Роботи пилососи Ваги Обігрівачі Чайники Електрогрилі Мийки високого тиску Активний відпочинок та туризм Активний відпочинок та туризм Окуляри для керування дронами Пульти керування для дронів Приймачі та передавачі для дронів Квадрокоптери (дрони) Автохолодильники Каністри Ліхтарики Туристичний посуд Туристичні пальники Гамаки Електротранспорт Електротранспорт Електровелосипеди Електросамокати Електроскутери
#zd-pechat

Прогалини в 3D-друці як їх виправити та уникнути

Прогалини в 3D-друці як їх виправити та уникнути

На практиці під час друку у форматі 3D можуть з'являтися неприємні дефекти у вигляді прогалин. Це негативно впливає на зовнішній вигляд виробу. У цій статті ми розглянемо, як вирішити цю проблему.

Для створення якісних виробів на 3D-принтері необхідно докладати певних зусиль та мати досвід. Найнеприємніший момент полягає у тому, що під час роботи можуть з'являтися постійні збої. Кожен користувач хоче отримувати моделі відмінної якості, які правильно функціонують та мають гарний зовнішній вигляд.

Якщо під час друку виникли проблеми, то необхідно їх виправити. З'явитися прогалини можуть з різних причин. Далі ми вивчимо причини прогалин та методи їх вирішення.

 

 

Зміст:

 

  1. Прогалини першого шару
  2. Зазори між шарами
  3. Прогалини верхнього шару
  4. Де можна купити філаменти та смоли

 

 

Прогалини першого шару

 

Якщо подивитися на весь процес друку, то перший шар є найважливішим. Завдяки йому відбувається створення основи всього виробу. Друк першого шару є основним чинником того, що процес буде виконано успішно. Існує ряд факторів, які спричиняють розриви в цьому шарі. Через них з'являються не просто естетичні дефекти, а й серйозніші проблеми.

Спочатку ми розглянемо, як з'являються прогалини та з яких причин. Потім ми перейдемо до методів вирішення проблеми.

 

Прогалини між лініями

Суть проблеми полягає в тому, що на виробі існують проміжки, що повторюються. Розташовуються вони між 1 шаром та лініями екструзії. Через такі рівномірні лінії з'являється гратчастий візерунок, а натомість має бути плоска суцільна поверхні.

Можливою причиною проблеми стало велике усунення Z осі. Таке зміщення відповідає за відстань між робочою пластиною та соплом. Якщо сопло розташовується на великій відстані від шару, під час екструзії це забезпечує захист від невеликого здавлювання ліній шару. Якщо усунення достатнє, то поверхня заповнюється. Ще одна причина – недостатня екструзія. Неприємні проміжки виходять через те, що створювані лінії не є такими товстими, як очікувалося.

 

Області з відсутнім матеріалом

Ви можете побачити, що в одному шарі виробу відсутній матеріал. Така ситуація відбувається навіть у разі, коли ця частина промальовувалася соплом. Це виразно видно під час створення саме 1 шару. Якщо проблема серйозна, то виріб буде пошкодженим, оскільки порушується адгезія.

Привести до такої проблеми може вузький зазор між станиною та соплом. Це призводить до утрудненого видавлювання матеріалу. Іноді навіть сопло починає дряпати поверхню, що стає причиною пошкодження чи засмічення обладнання.

Найголовніша причина цього – неправильне калібрування Z осі чи погане вирівнювання основи. До невеликих розривів 1 шару також призводить сміття, деформація пластини, невеликі нерівності.

 

Діроподібні аномалії

На відбитку в одному шарі можуть з'явитися маленькі плями. Вони мають вигляд коротких відрізків ліній чи отворів. Їх можна побачити на окремих ділянках або на цілих поверхнях. Такі дефекти можна легко помітити, оскільки вони псують зовнішній вигляд моделі.

Ці аномалії виникають через погану адгезію. Це відбувається на початку або до завершення процесу видавлювання сегмента. Надмірна або недостатня екструзія стає причиною цієї аномалії в 1 шарі.

 

Рішення: пробіли першого шару

Для вирішення практично всіх розглянутих вище питань варто виконати калібрування 3D-принтера. Якщо між робочою областю та шаром відсутній матеріал, потрібно відкоригувати зсув Z осі. Це забезпечить цілісність 1 шару та створить якісну адгезію. Також зникнуть аномалії у вигляді отворів. Після точного калібрування екструзії ви будете впевнені, то на робочу поверхню наноситься необхідна кількість матеріалу, що дозволяє створити якісний 1 шар.

Користувач повинен стежити за тим, щоб робоча платформа була рівною та чистою. Для цього слід застосовувати правильні способи приклеювання основи для тих матеріалів, які відрізняються підвищеним тепловим розширенням, наприклад, нейлон, ABS.

 

 

Зазори між шарами

 

Сучасна 3D-друк функціонує так: тонкі шари матеріалу додаються один на інший, доки не буде сформована тривимірна деталь. Всі шари повинні наноситися правильно, що гарантує отримання гарного виробу.

Найчастіше зазори з'являються через погану адгезію або екструзію. Деякі типи дефектів також призводять до появи прогалин, що ми також вивчимо.

 

Дірки та кишені

Такі дефекти найчастіше можна побачити на бічній частині виробів, що створюються. Сюди відносяться не лише зазори, а й плями після невдалої роздруківки, невеликі дірки. Це стає причиною того, що виріб втрачає якість. Подібні проблеми можуть бути поодинокими чи постійними.

Причиною їхньої появи є неякісна екструзія. Пластик перестає правильно наноситися на поверхню. Це відбувається через неправильне налаштування відведення. Відведення після переміщення заважають видавлювати нитку. Невеликі кишені на виробі з'являються і в ситуації, коли нитки мають вологу.

 

Поділ шару

Сюди відноситься ситуація, коли два або більше шарів повністю або частково розділені. Такий процес ще називається розшаровуванням, він часто зустрічається у різних способах 3D-друку, крім FDM. Поділ шару може спричинити збій у роботі принтера.

Існує низка причин проблеми: надто високі шари, підвищена швидкість друку, слабка екструзія, знижена температура сопла. До поділу шару більш схильні матеріали із підвищеним тепловим розширенням.

 

Рішення: зазори між шарами

Якщо ви хочете вирішити більшість проблем з дірками та кишенями, потрібно відкалібрувати 3D-принтер і точно налаштувати значення втягування. Друкований матеріал слід зберігати в сухому місці, це позитивно вплине на якість виробів.

Шари можуть розділятися з різних причин. Користувач може вирішити проблему шляхом регулювання параметрів охолодження та температури сопла. Необхідно встановити оптимальні показники. Після точного налаштування екструзії та зниження швидкості друку можна досягти правильного склеювання шарів.

Якщо ви працюєте з нейлоном або ABS, варто використовувати корпус 3D-принтера. Це дозволить уникнути агресивного стиснення та короблення.

 

 

Прогалини верхнього шару

 

Останнім етапом у процесі 3D-друку є створення верхніх шарів. Вони закривають повну внутрішню частину та всю модель. Тому вони друкуються суцільними. Далі ми розглянемо, чому у цьому шарі можуть бути розриви і як цього уникнути.

 

Прогалини між лініями

Якщо між лініями ви бачите, що постійно трапляються проміжки, це стає причиною створення крихкого верхнього шару. Ця проблема стосується всього шару, особливо це стосується області зверху об'ємного заповнення виробу.

Причина проблеми полягає в тому, що використовується недостатня кількість матеріалу. Ще основа шару може бути неміцною. Іноді обидві ситуації трапляються одночасно. Тому причиною прогалин між лініями є слабке заповнення, недостатня екструзія, невелика кількість суцільних верхніх шарів.

 

Зазори у проміжках

Між периметром та верхнім шаром відбитка є отвір. Це називається розбіжністю стін, оскільки заповнення залагоджується шляхом створення прямих ліній. Наочно це видно у круглих відбитках, наприклад, циліндри, отвори.

Основною причиною появи зазорів у проміжках є друк верхнього шару високої швидкості. Іноді зазори утворюються через те, що минулі шари створені зі зниженим відсотком заповнення.

 

Рішення: пробіли верхнього шару

Правильне калібрування є не єдиним методом вирішення проблеми. Користувачам ще рекомендується збільшити відсоток заповнення та кількість суцільних верхніх шарів. Для покращення основи верхніх шарів слід використовувати наповнення з різними візерунками.

На практиці може бути складно усунути щілину у стіні. У певних 3D-слайсерах, наприклад Simplify3D і Cura, доступні налаштування роботи для вирішення проблеми. Для цього в Cura слід вибрати вкладку «Перекриття заповнення», а Simplify3D – «Перекриття контуру». Ці значення контролюють рівень заповнення щодо периметрів контуру. Якщо цей показник підвищити з 15% до 30%, то проблема може бути вирішена. Якщо ви хочете уникнути перекриття матеріалу та подальших проблем, варто встановити його на понад 50%.

Для правильного зшивання можна зменшити швидкість друку. Також рекомендується підвищити відсоток об'ємного заповнення.

 

 

Де можна купити філаменти та смоли

 

Від якості матеріалів безпосередньо залежить відсутність пробілів у 3D-друку. Користувачі можуть купити якісні філаменти та смоли в інтернет-магазині Артлайн. Там доступні товари від найкращих виробників. Для вибору потрібних матеріалів можете використовувати панель сортування або зв'язатись з менеджерами Артлайн.

 

м. Київ, вул. Кирилівська, 104

  • (080) 033-10-06
  • (044) 338-10-06
  • (066) 356-10-01
  • (097) 356-10-01
  • (063) 356-10-01

info@artline.ua

Питання

+ Чому 3D-принтер може пропускати шари?
Такі проблеми можуть виникнути під час невірної подачі матеріалу або неправильного калібрування пристрою. Ще один фактор – це нерівна поверхня пластини.
+ Чи можна створювати міцні деталі на 3D-принтері?
Міцність виробів безпосередньо пов'язана від вибраного матеріалу. Постійно з'являються нові види ниток задля досягнення великої міцності.
+ Як вирішити проблеми з верхнім шаром?
Для цього потрібно відкалібрувати 3D-принтер та підвищити відсоток заповнення.