Зараз багато користувачів використовують ноутбуки для виконання необхідних завдань, наприклад створення презентацій, редагування документів, серфінг в інтернеті, спілкування з іншими користувачами. Сучасний ноутбук має всі необхідні опції, які дозволяють виконувати поставлені завдання. При виборі такого пристрою потрібно звертати увагу на клавіатуру, показники автономності. Якщо ви хочете мати потужний ноутбук, який має компактний розмір та невелику вагу, то можете вибрати ультрабук.
Вперше термін ультрабук з'явився 2012 року, його автором є компанія Intel. Цим словом позначалися надтонкі преміальні пристрої, які суворо відповідали запропонованим стандартам. Це сталося в ті часи, коли почали з'являтися аксесуари MacBook Air. Зараз терміном ультрабук називають будь-який ноутбук, який відноситься до преміум-класу та має ультрапортативний дизайн.
Наразі топовим CPU Intel є вироби 14 покоління, а для AMD – 8000 серія. На комп'ютерах Мас використовуються топові чіпи серії М3. Ще варто відзначити появу спеціальних чіпів Qualcomm Snapdragon X Elite та Plus. Все це створює величезну конкуренцію у категорії ультрабуків. Особливу увагу компанії приділяють продуктивності та часу автономної роботи.
Зміст:
- MacBook Pro 14" M2 Pro
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 5
- HP Dragonfly-G4
- ASUS Zenbook 14
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G12
- ASUS Vivobook S 15
- ASUS ProArt PZ13
- Поради експертів
- Де можна купити найкращі ультрабуки та ноутбуки преміум-класу на 2025 рік?
MacBook Pro 14" M2 Pro
Ноутбук Apple MacBook Pro 14" M2 Pro найкращий представник ультрабуків. У ньому 14-дюймовий екран і якісні динаміки. Чітка веб-камера дозволяє проводити конференції. Також можна відзначити його легкість, тонкий корпус і тривалу автономність. До недоліків можна віднести дороге оновлення SSD, ОЗП.
У пристрої поєднується елегантність, надійність та потужність. У моделі M2 Pro досягається неймовірна швидкодія та продуктивність. На ультрабуку можна запускати ресурсомісткий софт та працювати з контентом. Дисплей Retina забезпечує глибокий контраст та яскраві кольори. Сприйняття інформації виходить якісним та комфортним. Для захисту інформації доступний датчик Touch ID, де за відбитком пальця можна блокувати ультрабук.
Розробники M2 Pro пропонують вражаючу автономність. Девайс здатний функціонувати без заряджання до 11 годин. За наявності тривалих робочих сесій цей параметр буде дуже важливим. Його можна успішно використовувати в поїздках та навчанні, де потрібна підвищена автономність.
Lenovo ThinkPad T14s Gen 5
Lenovo ThinkPad T14s Gen 5 пропонує користувачам підвищену продуктивність, якісну навігацію та клавіатуру. Тут дуже яскравий екран та відмінна автономність. Єдиним мінусом можна назвати повільний SSD, якщо порівняти з конкурентами.
Ультрабук розроблений для професіоналів, яким потрібна відмінна ергономіка та продуктивність. У ньому використовуються потужні параметри, що робить девайс ідеальним інструментом для творчості та роботи. На ньому можна вирішувати складні багатозадачні питання.
14-дюймовий екран забезпечує плавне відображення зображення. При цьому кольори досить детальні та натуральні. Вага девайсу 1.24 кг, тож його без проблем можна брати в поїздки. Опція швидкого заряджання забезпечує за 1 годину заряд до 80%.
HP Dragonfly-G4
HP Dragonfly-G4 має елегантний дизайн, відмінну продуктивність та конкурентну автономність. Його вага 0.99 кг.
Розробники HP пропонують неймовірно потужний пристрій компактного корпусу. Його параметри можуть задовольнити запити сучасних користувачів. Dragonfly-G4 оптимально підходить для розваг та вирішення ділових завдань. При створенні девайсу застосовувалися преміальні матеріали, дизайн вийшов витончений. На невеликому екрані 13.5 дюймів забезпечуються насичені кольори та підвищена деталізація.
Тут встановлений надшвидкий SSD ємністю 1 ТБ. Система та програми запускаються блискавично, на ньому можна зберігати багато проектів та мультимедійні файли. Є опції захисту даних користувача. Під час проведення відеоконференцій можна використовувати доступні інтелектуальні опції. У камері доступний інфрачервоний датчик, що дозволяє досягти підвищеної чіткості зображення.
ASUS Zenbook 14
ASUS Zenbook 14 є неймовірно продуктивним, компактним та стильним девайсом. Його використовують професіонали, яким необхідний комфорт та мобільність.
Базується девайс на потужному CPU Core i5-1335U, перевагою якого є енергоефективність. На ньому можна працювати з таблицями, документами, обробляти мультимедійні файли та запускати складний софт. Успішна робота з графікою досягається за рахунок інтегрованої відеокарти Intel Iris Xe.
Дисплей на 14 дюймів має роздільну здатність 2.5К. Незважаючи на те, що пристрій ультратонкий, в ньому досягається підвищена яскравість і точна передача кольору. Корпус складається з преміальних матеріалів, тому пристрій досить легкий та надійний. На ергономічній клавіатурі є підсвічування, тому користуватися ультрабуком можна навіть за низького рівня освітленості. Час роботи на одному заряді складає до 10 години. Це ідеальний варіант для активних користувачів.
Lenovo ThinkPad X1 Carbon G12
Lenovo ThinkPad X1 Carbon G12 має якісні динаміки та пристрої введення. У девайса чудова автономність, яка не впливає на продуктивність. Невеликий мінус пов'язаний з екраном, який можна зробити яскравішим.
Найвищий ступінь захисту та міцний корпус забезпечують впевнене використання пристрою. Тут є все необхідне для вирішення багатозадачних питань. Користувачі без проблем зможуть виконувати серфінг в інтернеті та працювати з важким софтом. Акумулятор заряджається до 80% за 60 хвилин, тому ви завжди будете готові до повсякденної роботи. Ультрабук підтримує технологію Dolby Atmos, а завдяки 4 вбудованим динамікам вдається досягти ефекту повного занурення.
ASUS Vivobook S 15
ASUS Vivobook S 15 включає нові технології в сфері ультрабуків. Його продуктивність вразить усіх користувачів. У цьому пристрої використовується система штучного інтелекту, завдяки чому здійснюється максимально зручна взаємодія з технікою.
Ультрабук базується на процесорі Snapdragon X Elite X1E-78-10. Перевагою моделі S 15 стала підвищена автономність, без втрати продуктивності пристрій здатний функціонувати до 18 годин. Це дозволить тривалий час переглядати улюблені відеоролики або зосередитися на роботі.
Тут використовується 3К дисплей із частотою 120 Гц. На екрані анімації відображаються плавно та чітко, тому на такому ультрабуку можна запускати відео, графіку та ігри. Завдяки високоякісній аудіосистемі забезпечується чистий об'ємний звук.
ASUS ProArt PZ13
ASUS ProArt PZ13 є унікальним ультрабуком, у ньому поєднаний стильний дизайн із високими технологічними стандартами. Такий пристрій буде незамінним для користувачів, яким необхідний девайс із підвищеною продуктивністю. Цей ноутбук має форму трансформера, тому що в нього можна від'єднати клавіатуру. Така опція дозволить використовувати ProArt PZ13 у будь-яких умовах. Клас захисту IP52 дозволяє захистити девайс від крапель води та пилу, тому його можна експлуатувати в екстремальних умовах.
3К дисплей має насичені та яскраві кольори. Високий рівень продуктивності досягається за рахунок використання CPU Snapdragon X Plus X1P 42100. На ньому можна ефективно працювати з програмами, що базуються на штучному інтелекті. Це значно розширює творчу свободу виконавця.
Поради експертів
Користувачі можуть модернізувати деякі ноутбуки. Є моделі, в яких припаяний процесор, відеокарта та накопичувач. Тому можуть виникнути певні проблеми з апгрейдом. В ультрабуках подібна можливість відсутня, тому вивчіть це питання перед покупкою девайсу.
Рекомендується купити хорошу клавіатуру. Це не пов'язано з тим, чи ви застосовуєте ультрабук для роботи з серфінгом, програмуванням або виконання інших завдань. Клавіатура є важливим способом взаємодії з комп'ютером. Вибирайте такі кнопки, щоб вони були не м'якими, але чуйними. Якщо на них відсутні правильні відчуття, то не варто звертати увагу на низький перебіг. Ідеальним варіантом буде особисте тестування клавіатури у магазині перед її придбанням.
Ноутбук повинен тривалий час працювати без підзарядки. Ідеальним варіантом буде 8 годин чи більше. Багато сучасних девайсів здатні автономно працювати 10 годин і більше. Ноутбуки стали повсюдно оснащуватись швидкою зарядкою, що буде гарним бонусом.
Ще користувачам необхідно подумати, що вони хочуть отримати від екрана. Зараз не варто вибирати ноутбуки, діагональ дисплея яких менше 1920х1080. На 13 дюймах може бути важко побачити всі переваги формату 4К, але картинка все одно буде більш детальною. Менший формат дозволить збільшити час автономної роботи. Все більшої популярності набирають екрани OLED, які мають яскраві кольори, а чорний колір є глибоким. Популярність набирає співвідношення сторін 16:10, інші зустрічаються все рідше.
Де можна купити найкращі ультрабуки та ноутбуки преміум-класу на 2025 рік?
Якщо ви вирішили для роботи чи розваг купити такий девайс, то можете ознайомитися із запропонованим асортиментом в Артлайн. Вибравши в нашому рейтингу потрібну модель, ви зможете зробити замовлення в інтернет-магазині. Кваліфіковані фахівці техпідтримки відповідають на всі поставлені їм питання. Тому можете провести з ними консультацію щодо вибору відповідного ультрабука або ноутбука.
м. Київ, вул. Кирилівська, 104
- (080) 033-10-06
- (044) 338-10-06
- (066) 356-10-01
- (097) 356-10-01
- (063) 356-10-01