#energo-nezavisimost

Система зберігання енергії на основі акумуляторних батарей (BESS)

Система зберігання енергії на основі акумуляторних батарей (BESS)

Системи BESS суттєво змінили методи зберігання та розподілу електроенергії. Такі інноваційні системи застосовують перезаряджувані батареї для зберігання енергії, яка згенерована з різних джерел, наприклад, вітер, сонце. Потім у міру необхідності відбувається її вивільнення.

Такі системи мають багато плюсів, наприклад підвищення загальної стабільності мережі, забезпечення резервного живлення при відключеннях світла, балансування електромережі.

 

 

Зміст:

 

  1. Ключові тези
  2. Огляд акумуляторних систем зберігання енергії
  3. Основні додатки та переваги
  4. Експлуатація та безпека
  5. Тенденції ринку та перспективи
  6. Де можна придбати систему зберігання енергії DEYE SUN-6K-SG03LP1-EU?

 

 

Ключові тези

 

Основні тези цієї статті:

  1. Системи BESS грають велику роль у можливості забезпечення стабільності мережі, куди надходить енергія з відновлюваних джерел.
  2. Такі системи дозволяють вирішити проблему із резервним живленням. Вони можуть підтримувати загальну надійність мережі.
  3. У перспективі важливість таких систем зберігання енергії зростатиме. Це пов'язано зі збільшенням популярності генерації відновлюваної енергії.

 

 

Огляд акумуляторних систем зберігання енергії

 

Системи зберігання акумуляторної енергії (BESS) – це важлива частина рішень, що стосуються сфери відновлюваних джерел енергії. За допомогою цих систем можна зберігати та розподіляти електроенергію, що виробляється вітром чи сонцем. Зараз зростає попит на чисту енергію, тому користувачі повинні розуміти основу цих систем. Тільки так можна приймати обґрунтовані рішення про їх плюси та застосування.

 

Типи батарей

У системах BESS застосовуються різні варіанти акумуляторів, вони мають свої обмеження та унікальні можливості. До поширених варіантів батарей належать такі види:

  1. Свинцево-кислотні. Це найпоширеніші акумулятори, які відрізняються надійністю, доступністю. У них обмежений час роботи, низька густина енергії, якщо порівняти з іншими варіантами.
  2. Літій-іонні. Вони користуються популярністю через відмінну довговічність і підвищену щільність енергії. Саме такий варіант використовується у великомасштабних проектах.

 

Компоненти та функції

Для досягнення ефективності усі компоненти функціонують разом. Давайте розглянемо ці компоненти:

  1. Акумулятори. Базовим компонентом будь-якої BESS є акумулятор, оскільки в ньому зберігається електроенергія у формі хімічної енергії. За потреби вона вивільняється.
  2. Контролер заряду. Цей елемент управляє потоком електроенергії між акумулятором та підключеним до нього джерелом енергії, наприклад, сонячні панелі. Це гарантує захист від перезаряджання або надто швидкого розряджання.
  3. Інвертор. У цьому пристрої відбувається перетворення струму з постійного на змінний. Це важливо задля нормальної роботи багатьох побутових приладів.
  4. Система моніторингу та управління. Даний компонент відповідає за ефективність усієї BESS. Це дозволяє побачити відомості про працездатність та іншу важливу інформацію для обслуговування.

При виборі системи користувачам необхідно враховувати всі розглянуті фактори. Якщо BESS буде правильно поєднуватися, то істотно збільшується надійність системи.

 

Основні додатки та переваги

 

Підтримка мережі

BESS дозволяє підтримувати стабільність електромережі. Це забезпечує доступ до резервної ємності, частотної характеристики та інші опції. Такі системи гарантують ефективність мережі, дозволяючи їй функціонувати гнучкіше. У результаті це знижує потребу створення нових пікових електростанцій, які забруднюють екологію. Ще такі системи підвищують коефіцієнт застосування потужності існуючих ресурсів.

 

Інтеграція відновлюваних джерел енергії

Цей процес здатний стати складним завданням. Це пов'язано з переривчастим характером відновлюваної енергії. За допомогою акумуляторів користувачі можуть зберігати надмірну енергію, яка буде згенерована під час високого виробітку. Розряджати батарею можна поступово, щоб досягти більшої стійкості. Така можливість зберігати енергію дозволяє без проблем перейти до нових технологій та модернізувати невеликі міні-мережі.

 

Рішення для резервного живлення

BESS здатні вирішити питання із резервним живленням житлових будинків та підприємств. Під час несприятливих умов такі системи підтримують електропостачання. Вони підвищують стійкість до відмов і забезпечують безперервність основних послуг. Такі резервні системи будуть корисними в районах, де погана стабільність мережі або часто трапляються стихійні лиха.

 

 

Експлуатація та безпека

 

Заряджання та розряджання

Користувачеві потрібно переконатися, що він дотримується рекомендацій виробника, пов'язаних із загальними протоколами використання, швидкістю розрядки та зарядки. Це забезпечить підвищений час роботи акумулятора та оптимальну продуктивність.

Під час експлуатації BESS слід знати наступні нюанси:

  • Уникайте надмірної розрядки або перезаряджання акумуляторів. Це стає причиною потенційної небезпеки чи зниження продуктивності.
  • Користувач повинен пам'ятати про активний та неактивний стан акумулятора. Це дозволить вирішити проблеми з вентиляцією, вологістю та температурою.

 

Обслуговування акумулятора

На основі галузевих стандартів та рекомендацій виробника потрібно запровадити графік обслуговування. Основні аспекти цього процесу:

  1. Періодичні перевірки. Користувач повинен перевіряти систему на наявність корозії, витоку, ознак зносу.
  2. Очищення. Акумулятор повинен бути у чистоті.
  3. Тестування напруги та ємності. З плином часу стежте за станом акумулятора та рівнем продуктивності.

 

Заходи безпеки

Для забезпечення нормальної роботи BEES та мінімізації ризику інцидентів вирішальне значення має впровадження заходів безпеки. Давайте розглянемо їх:

  1. Встановлення захисного устаткування. BEES необхідно оснастити належними захисними пристроями, наприклад системи пожежогасіння, автоматичні вимикачі, запобіжники.
  2. Виконання інструкцій щодо встановлення та підключення. Завжди слід дотримуватися інструкцій щодо правильної установки та підключення до системи електроживлення.
  3. Стратегічне розміщення. Використовувану BESS слід встановити в приміщенні, що добре провітрюється, далеко від потенційних джерел займання, де здійснюється контроль за температурою.
  4. Навчання. Важливо перевірити, що весь персонал, який працює із BEES, має необхідний рівень підготовки. Це важливо для вирішення проблем та запобігання нещасним випадкам.

Якщо ви дотримуватиметеся цих передових методів і рекомендацій, то зможете гарантувати безпечну та ефективну роботу акумуляторної системи зберігання енергії. Ви мінімізуєте потенційні ризики та зможете використовувати максимум її можливостей.

 

 

Тенденції ринку та перспективи

 

Ринок акумуляторних накопичувачів енергії постійно розвивається. Наприклад, у США ця сфера діяльності зазнала значних структурних змін, які збільшують споживання такої енергії. Також варто відзначити постійне зниження вартості літій-іонних акумуляторів.

Основні помітні здобутки:

  • інноваційні методи виробництва;
  • покращення щільності енергії;
  • розробка нових хімічних речовин акумуляторів.

 

 

Де можна придбати систему зберігання енергії DEYE SUN-6K-SG03LP1-EU?

 

Система зберігання енергії DEYE SUN-6K-SG03LP1-EU-1DY4.8AK-LFP-W 6kW 4.8kWh 1BAT LiFePO4 забезпечує роботу до 6000 циклів. Подібна система гарантує ефективне та надійне рішення для накопичення енергії у різних сферах діяльності. У пристрої є сенсорний дисплей та захист рівня IP65. Це гарантує захист від вологи та пилу. Тут застосовується батарея LiFePO4, її переваги полягають у компактних розмірах та можливості роботи в умовах обмеженого простору. До системи можна підключити паралельно до 40 батарей, що збільшує час автономної роботи. Якщо у вас є питання щодо цієї чи іншої системи зберігання енергії від виробника DEYE, то можете звернутися в техпідтримку Артлайн.

 

м. Київ, вул. Кирилівська, 104

  • (080) 033-10-06
  • (044) 338-10-06
  • (066) 356-10-01
  • (097) 356-10-01
  • (063) 356-10-01

[email protected]

Питання

+ Які плюси та мінуси BESS?
Насамперед варто відзначити те, що викиди парникових газів скорочуються. Витрати на електрику зменшуються. Ще один плюс полягає у підвищеній якості та надійності електроенергії. До недоліків відноситься потенційне зниження продуктивності з часом. Ще можна відзначити потенційні небезпеки, пов'язані з хімічним складом батареї. Явними мінусами є обмежена ємність.
+ Скільки функціонує система BESS?
Час роботи BESS залежить від різних факторів, наприклад, якість, вид батареї. Тут необхідно звертати увагу на те, як часто проходять цикли заряджання та розряджання. Найчастіше системи розраховані на 10-15 років. Найкращу продуктивність і тривалий час роботи забезпечують літій-іонні батареї.
+ Як функціонує автономна система BESS?
Подібна автономна система не поєднана із сонячною фермою, заряджання здійснюється лише від електромережі. Система працює при появі критичних ситуацій у мережі.