Сушарки для філаментів – це пристрої для 3D-друку, які мають як затятих прихильників, так і великих скептиків. Тому буде доречним питання: який вплив вони мають на якість 3D-друку і чи варто включати такі пристрої у виробничий процес? У цій статті ми розглянемо нову модель Sunlu FilaDryer S4, щоб зрозуміти, чи є сенс сушити філаменти, і чи є FilaDryer S4 якісним пристроєм для цієї мети.
Зміст:
- Навіщо використовувати сушарку для філаментів?
- Огляд Sunlu FilaDryer S4
- Використання сушарки
- Чи покращує сушіння пластику якість 3D-друку?
- Підсумок
- Де можна придбати філаменти для 3D-друку?
Навіщо використовувати сушарку для філаментів?
Метою сушарки, що іноді називається дегідрататором, є видалення вологи з пластику для поліпшення процесу 3D-друку. Якщо ви чули бавовну або потріскування під час роботи або помічали, що екструдований філамент виглядає нерівним, це явна ознака того, що матеріал сирий. Коли йде друк, волога при нагріванні розширюється і впливає те, наскільки рівномірно пластик виходить із сопла.
Волога значно впливає на пластик TPU і нейлон. Ці типи вбирають вогкість набагато легше, ніж стандартні філаменти, такі як PLA. Рекомендується зберігати TPU і нейлон у пластиковому пакеті, що закривається, або іншому герметичному контейнері. Сушарка має камеру, що нагрівається, в якій знаходиться одна або кілька котушок з філаментом. При нагріванні пластик висихає і волога з нього видаляється, забезпечуючи стабільну 3D-друк. Можна висушити філамент перед роботою, або витягнути кінець котушки із сушарки прямо в принтер.
Огляд Sunlu FilaDryer S4
FilaDryer S4 – велика та потужна сушарка, здатна одночасно вміщувати до 4 котушок із пластиком стандартного розміру. Це робить її досить об'ємною: ширина 18 дюймів, глибина 8,75 та висота 12 (457 x 222 x 305 мм). Ви завантажуєте філамент у сушарку зверху з двома окремими дверцятами. Потім можна підключити дегідратор до мережі та використовувати елементи керування на передній панелі, щоб встановити бажану температуру, вологість та час процесу висушування. Якщо хочете друкувати з пластиком, поки він знаходиться в сушарці, FilaDryer S4 має кілька маленьких отворів, які дозволяють виводити будь-яку котушку збоку або зверху цього пристрою. Усередині бобіни встановлені на роликах, що забезпечує плавну подачу з дегідратора.
Зовнішній вигляд FilaDryer S4 стриманий – по суті це велика коробка. Пластикові боковини мають глянцевий і напівпрозорий вигляд і розділені лише тонкою зеленою світлодіодною смугою, що анімується при включеній сушарці. За бажання її можна вимкнути. Верхня частина дегідратора, що складається з двох великих дверей, які відкриваються вгору, дозволяючи завантажувати котушки з філаментом, виконана з непрозорого чорного пластику. Кожне віконце має пружну клямку, яку потрібно натиснути, щоб відкрити її. Це простий механізм, але він добре працює і дає достатньо місця для завантаження філаменту.
Панель управління є РК-дисплей з підсвічуванням. Вона має зрозумілий та простий набір параметрів для налаштування поведінки дегідратора. Тут ви включаєте та відключаєте функцію сушіння, встановлюєте конфігурації, а також переглядаєте поточні значення температури та вологості. На задній панелі пристрою є фізичний вимикач живлення і роз'єм для кабелю подачі енергії, що додається.
Використання сушарки
У цій частині ми розглянемо особливості використання дегідратора. Побачимо, як правильно завантажувати пластик та користуватися налаштуваннями.
Завантаження пластику
Використання FilaDryer S4 – простий процес. Спочатку ви вибираєте до 4 рулонів філаменту (не обов'язково повністю заповнювати сушарку) та поміщаєте їх усередину дегідратора. У S4 котушки розташовані вертикально та сидять на роликах, які полегшують переміщення. Великі верхні дверцята дуже зручні для завантаження пластику. Оскільки котушки спираються на ролики всередині машини, це так само просто, як кинути рулон у коробку. Дверцята легко закриваються завдяки пружним засувкам.
Після підключення шнура до розетки та натискання головного вмикача на задній частині пристрою панель управління в правому нижньому куті відобразить одиночний символ живлення. Ця кнопка включає дегідрататор і починає процес сушіння. Буде чути, як закрутяться вентилятори, і він почне нагріватися до цільових значень температури та вологості, які були задані. Якщо ви сушите один і той же тип пластику, це дозволяє використовувати однакові конфігурації без необхідності щоразу налаштовувати дегідратор.
За бажанням можна подавати філамент безпосередньо з FilaDryer S4 у 3D-принтер. Це дозволяє продовжувати сушіння пластику під час процесу друку та обмежити вплив на нього пилу та інших факторів навколишнього середовища. Для цієї мети пристрій має 8 вихідних отворів, що дозволяє виводити будь-який рулон філаменту через бічну або верхню частину, залежно від того, що найкраще підходить для наявного 3D-принтера.
Налаштування
Для зміни конфігурацій на панелі керування відображається простий інтерфейс, що складається з кнопок «Вгору», «Вниз» та «Встановити». Ви можете натиснути клавішу «Встановити», щоб розпочати налаштування сушарки та переглянути всі параметри. Вибрана в даний момент конфігурація блиматиме на екрані, показуючи, що вона активна. Потім можна використовувати кнопки вгору та вниз, щоб змінити значення цього параметра. Це надзвичайно простий інтерфейс. Після бездіяльності активна конфігурація перестане блимати, вказуючи на те, що ПКП вийшла з режиму налаштування.
Доступні параметри:
- Цільова температура
- Одиниці вимірювання температури (°C або °F)
- Час сушіння
- Режим сушіння (таймер або контроль вологості, пояснюється нижче)
- Режим світлодіодної панелі
- Попередні налаштування типу пластику (описано нижче)
FilaDryer S4 може працювати у двох різних режимах. Перший називається таймер. Ви налаштовуєте цільову температуру та час сушіння, після чого пристрій нагріється до заданого градуса та працюватиме протягом зазначеного періоду. На панелі відображається час, що залишився, що дозволяє легко дізнатися, коли цикл дегідрації буде завершено. Ви також зможете бачити поточну температуру та вологість усередині машини, що дозволить вам контролювати продуктивність пристрою.
Інший режим допомагає контролювати вологість. Він призначений для користувачів, які бажають зберігати філамент усередині машини. У цьому режимі сушарка буде працювати доти, доки рівень вологості не досягне 20%, а потім вимкнеться. Як тільки показник води в матеріалі підніметься до 50%, дегідратор знову ввімкнеться і нагріватиме пластик наближаючи до 20%. По суті це режим зберігання, при якому філамент періодично висушується для підтримки низького рівня вологості і є корисним доповненням до FilaDryer S4.
Конфігурації також включають попередні налаштування типу пластику. Для кожного виду філаментів, наприклад, TPU, ABS або PETG передбачена своя рекомендована температура сушіння. Попередні налаштування дозволяють вибрати тип пластику розжарювання та відповідним чином встановити градус. Також завжди можна змінити температуру вручну, якщо захочете.
Потужність і ефективність нагрівання
Проведено кілька тестів сушарки FilaDryer S4 для оцінки її енергоспоживання та точності вимірювання градусів. При кімнатній температурі максимальна споживана потужність пристрою становила 433 Вт, але після нагрівання вона брала лише 77 Вт на годину. Це приблизно як включення лампи розжарювання 75 Вт. В порівнянні, друкуючий TPU Creality Ender 3 S1 споживає близько 123 Вт на годину, що здається розумним для S4. Зверніть увагу, що це збільшить загальне енергоспоживання наявної установки 3D-друку. Для оцінки точності вимірювань температури та вологості використовувався датчик усередині сушарки. При 131°F (55°C) сенсор показав 121,1°F (49,5°C). У кімнаті з температурою 76°F (24,4°C) та вологістю 49% S4 ефективно нагрівав пластик та знижував показник води усередині сушильної камери.
Сушка: наскільки це голосно?
S4 має кілька переваг: шум вентилятора тихий і дуже стабільний, без змін швидкості або звуку. По суті апарат просто постійно гуде. Пристрій також гріється. При нагріванні до 55°C (стандартна температура сушіння багатьох типів ниток) бічні сторони S4 можуть бути теплими. Пристрій оснащений двома металевими стрижнями, які діють як ніжки та піднімають нижню частину дегідратора над поверхнею, на якій він знаходиться. Це допомагає зменшити нагрівання платформи, де стоїть сушарка.
Чи покращує сушіння пластику якість 3D-друку?
Найбільше питання полягає в тому, чи варто використовувати дегідратор. У цьому прикладі з PLA сушіння пластику покращило відбиток праворуч картинки. Але можна погратися з налаштуваннями слайсера, щоб зробити результат ідеальним.
На зображенні вище надрукована стандартна модель Benchy, використовуючи рулон TPU з такими ж налаштуваннями слайсера (фактично той же файл gcode). Єдина різниця між двома корабликами полягає в тому, що пластик сушився FilaDryer S4 при температурі 55°C протягом 5 годин. Це призвело до різкої різниці як модель між лівим (до висихання) і правим (після) відбитками. У цьому випадку сушарка оживила філамент, перетворивши його на гарний рулон TPU. Це був чудовий результат.
Підсумок
FilaDryer S4 – потужний пристрій для сушіння пластику, але його габарити можуть бути проблемою через великий розмір. Якщо є обмежений простір для роботи, варто розглянути менші варіанти дегідраторів. Також усередині пристрою є місце для зберігання кількох рулонів філаменту. Для чутливих до вологості матеріалів, таких як TPU та нейлон, дегідрат є відмінним вкладенням. В цілому, незважаючи на деякі обмеження розміру, Sunlu FilaDryer S4 є чудовим вибором для тих, хто шукає надійний та ефективний пристрій для сушіння пластику, що робить його цінним доповненням до наявної системи 3D-друку.
Де можна придбати філаменти для 3D-друку?
У магазині Артлай ви знайдете широкий асортимент філаментів для різних проектів. І не хвилюйтеся, якщо важко з вибором – наші фахівці завжди готові допомогти вам визначитися з потрібним товаром.
м. Київ, вул. Кирилівська, 104
- (080) 033-10-06
- (044) 338-10-06
- (066) 356-10-01
- (097) 356-10-01
- (063) 356-10-01