Компанія Creality пропонує клієнтам цікавий 3D-принтер CR-M4. Це великоформатний апарат, який підтримує друк об'ємом 450х450х470 мм. У цій статті ми протестуємо цей пристрій і подивимося на його продуктивність.
Зміст:
- Creality CR-M4: доставка та упаковка
- Creality CR-M4: дизайн
- Характеристики Creality CR-M4
- Об'єм друку 450х450х470
- Ціліснометалевий екструдер Creality Sprite з прямим приводом
- Хотенд High-Flow із нагрівальним елементом потужністю 50 Вт
- Платформа з полікарбонатною магнітною гнучкою пластиною
- CR-Touch з 25 точками вирівнювання
- Перетягування ланцюгів для осей Х та Z
- 32-бітна плата з апаратним забезпеченням Creality Box
- 4.3-дюймовий сенсорний дисплей
- Блок живлення 800 Вт, 24 В
- Час нагріву та енергоспоживання
- Однорідність температури шару
- Тестові відбитки на Creality CR-M4
- Висновок
- Де можна придбати 3D-принтер Creality CR-M4?
Creality CR-M4: доставка та упаковка
Поставка пристрою здійснюється у важкій та великій коробці. 3D-принтер поставляється частково зібраним, користувачеві не знадобиться багато часу для збирання. Друк деталей можна буде розпочати вже через 30 хвилин.
Усі комплектуючі знаходяться у гарній упаковці. Для їхнього захисту з усіх боків використовується пінопласт. Це дозволяє бути впевненим у тому, що під час транспортування вони не будуть пошкоджені.
Creality CR-M4: дизайн
Цей 3D-принтер має дуже великий розмір. На його передній панелі розташовується інтерфейс USB формату A. З його допомогою можна друкувати зі звичайних USB-флешок. Ще є інтерфейс USB формату С, який використовується для підключення до цього 3D-принтера. Все дуже добре продумано, тому тут не буде проблем із картами MicroSD, як це було у інших апаратів.
Характеристики Creality CR-M4
Далі на зображенні пропонуються характеристики пристрою.
Об'єм друку 450х450х470
Пристрій Creality CR-M4 відрізняється тим, що підтримує друк у габаритах 450×450×470 мм. Цього цілком достатньо для того, щоб створювати дуже великі моделі. У повсякденній роботі не всім користувачам можуть знадобитися такі характеристики. На практиці дуже добре друкувати величезні вироби, коли їх не потрібно розділяти на кілька частин.
Сам пристрій великий, тому перед покупкою потрібно визначити робочий простір. Користувачеві необхідно враховувати не тільки об'єм, що займає, але й місце для осі Y, щоб без проблем здійснювалося переміщення друкованої платформи. Тут знадобиться щонайменше 1 м вільного простору. Це дозволить без проблем запускати апарат.
Застосування декартового пристрою означає, що не буде високошвидкісного друку. Машині потрібно переміщати велику нагрівальну панель. Цей процес не вдасться виконати швидко. В іншому випадку може початися розгойдування.
Ціліснометалевий екструдер Creality Sprite з прямим приводом
Екструдер Sprite – це важливе оновлення обладнання в апараті. Цей елемент дозволяє досягти потрібної якості друку.
У комплекті з Creality CR-M4 йде екструдер Sprite із суцільнометалевою версією. З її допомогою машина може працювати із температурою до 300°C. Враховуючи габарити машини та відсутність корпусу, складно уявити, що користувачі будуть працювати з високотемпературним хотендом та екструдером при максимальній температурі. Той факт, що він знаходиться в коробці, є величезним плюсом.
Щоб досягти часткового охолодження, ми вирішили використати вентилятор 4020 безпосередньо перед хотендом. У результаті ми отримали не тільки якісне охолодження, але й побачили кращий канал вентилятора, якщо порівняти з іншими пристроями компанії Creality. Це говорить про те, що ми намагалися отримати якісніший повітряний потік. Ця особливість покращує повітряний потік, що позитивно впливає на охолодження друкованого шару. Пропонований повітропровід створений на 3D-принтері. Розробники дають STL файл на накопичувачі, тому за бажання можна створити додатковий повітропровід.
Хотенд High-Flow із нагрівальним елементом потужністю 50 Вт
У комплекті з CR-M4 йде хотенд із футеровкою з PTFE. Цей пристрій має подовжене сопло та алюмінієвий термоблок. У результаті вийшов високопотоковий хотенд. Незважаючи на можливості, які знаходяться у прошивці, деяких користувачів може розчарувати терморозрив із тефлоновою прокладкою.
При значенні температури більше 240°C PTFE розкладається, що призводить до появи шкідливої пари. Розробники припустилися помилки. Якщо з апаратом працюватимуть недосвідчені користувачі, це може призвести до проблем.
У новому хотенді застосовується подовжене сопло, яке нагадує пристрій від Volcano (застосовується у 3D-принтерах з налаштуванням Volcano hotend). Цей елемент дозволяє покращити процес плавлення нитки, що дуже важливо під час роботи з великим соплом або під час швидкого друку.
У цьому пристрої пропонується встановлене сопло, яке має діаметр 0.4 мм. Ще там пропонується запасний хотенд. Діаметр кожного сопла становить 0,4 мм. Це підтверджує твердження, що Creality пропустила шанс використовувати сопла на 0.6, 0.8 мм.
Якщо потрібно проводити великі обсяги друку, то сопла на 0,4 мм буде недостатньо. Використання великого сопла дозволило скоротити час роботи.
Платформа з полікарбонатною магнітною гнучкою пластиною
Розробники вирішили працювати з фіксованою друкарською панеллю. Це вирішить питання із її переміщенням. Також такий підхід дозволяє вирішити питання користувачів із печаткою. Тепер не потрібно регулювати панель друку.
Подібна комплектація пов'язана з тим, що пристрій має велику вагу. Це може призвести до додаткового розгойдування, а пружна головка ще більше впливає на нього під час роботи. Користувачі без проблем зможуть отримати виріб, на створення якого потрібно 2-3 кг нитки. Тому така платформа дуже впливає на друк.
Робоча платформа створена з алюмінію завтовшки 3 мм. Для його кріплення до рами використовують металеві стійки. Зверху знаходиться магнітна наклейка, що фіксує на місці гнучку пластину.
Тут велике магнітне тяжіння. Незважаючи на це, при створенні великих виробів з PETG можливо, платина почне гнутися або від'єднатися від платформи. Ще через великий обсяг його важко розміщувати в невеликому приміщенні.
За переміщення платформи на Y осі відповідає лише один двигун, який знаходиться позаду пристрою. Він з'єднується за допомогою зубчастого ременя з іншими ременями товщиною 10 мм. Для підвищеної точності переміщення для осі Y застосовуються великі лінійні напрямні. Це дозволить покращити процес друку великих виробів.
Полікарбонатна пластина є важливою перевагою цього пристрою. 3D-принтер демонструє якісний друк PLA за знижених температурних показників. При цьому його можна пошкодити, якщо матеріал, що друкується, відрізняється великою адгезією або з'являються проблеми зі зміщенням по Z осі. Апарат комплектується запасною гнучкою полікарбонатною пластиною. Більш універсальним рішенням було б використання в ній поверхні PEI.
CR-Touch з 25 точками вирівнювання
У 3D-принтері відсутні системи для ручного калібрування. Для автоматичного виконання цього процесу використовується CR-Touch, ця система входить до комплекту апарата. За допомогою цього датчика шар нагрівається у 25 точках, що дозволяє отримати інформацію про наявність відхилень.
IMG16
Платформа досить рівна. Це видно з картинок, опублікованих нижче. Під час тестів нам не знадобилося змінювати налаштування для осі Z, а вісь X розташовувалася паралельно статині.
Більш ефективним був би варіант, коли для керування осі Z використовувалося незалежне керування двигунами. Такий підхід міг би дозволити вирівнювати портал Х в автоматичному режимі. Незважаючи на це, цей апарат відрізняється гарною збіркою та синхронізацією, тому він функціонує правильно.
Перетягування ланцюгів для осей Х та Z
Всі користувачі, які коли-небудь працювали з 3D-друком, помічали, що в деяких принтерах Voron використовуються спеціальні дротяні ланцюги для зручного розміщення дротів. Розриви можуть виникнути в ситуації, якщо дроти не призначені для буксирування ланцюгів.
У пристрої CR-M4 застосовуються досить тонкі дроти. Вони гнучкіші і нагадують ті, які використовуються в LDO Voron 2.4.
На даний момент з цими проводами проблем немає, але не варто панікувати, якщо вони порвуться. Можливо, ми помиляємось, але необхідно подивитися на їхній стан через пару сотень годин роботи. Якщо врахувати розміри апарата, то можна поставити питання, чи була можливість для використання іншої конструкції, коли під час друкованого процесу дроти екструдера не висіли б над створюваним виробом.
32-бітна плата з апаратним забезпеченням Creality Box
Електроніка у CR-M4 стала для нас справжнім сюрпризом. Спочатку ми думали, що там буде аналогічне забезпечення, як і CR-10 Smart Pro. Нагадаємо, що там використовувалася звичайна плата Creality, яка з'єднувалася із CR-Box за допомогою бічної панелі. У результаті розробники CR-M4 запропонували нову плату.
Ця плата базується на процесорі ARM STM32F401. У платі є різні інтерфейси, наприклад роз'єм RJ-45, USB. Важливо, що через цей USB можна підключати веб-камеру для спостереження за друкованим процесом.
Все апаратне забезпечення Creality Box розміщується на одній платі. Там також є Wi-Fi, що дозволяє через програму Creality Cloud контролювати роботу пристрою.
4.3-дюймовий сенсорний дисплей
У комплект пристрою входить дисплей, який нагадує екран Ender 3 S1 Pro. У ньому немає нічого незвичайного. Це простий сенсорний кольоровий дисплей, який добре функціонує та відрізняється великим функціоналом щодо управління апаратом.
Усі необхідні параметри 3D-принтера можна налаштувати за допомогою звичайних елементів керування рухом, охолодженням, нагріванням.
Досить довгий спіральний кабель підключено до дисплея. Це дозволяє спростити процес керування апаратом.
Блок живлення 800 Вт, 24 В
У машині використовується велика платформа з підігрівом. Для забезпечення процесу живлення необхідне відповідне джерело живлення. Всередині апарату використовується блок A-800FKPH-24P, який підключений до транзистора МДН.
У апараті ми знайшли певний мінус, пов'язаний з невірно прикрученим проводом, який йшов до транзистора. Через це був люфт, що несе у собі певну небезпеку. CR-M4 призначений для друку протягом багатьох днів без нагляду користувачів. Якби ми не виконали перевірку, то могло б статися коротке замикання.
Подібні проблеми вирішуються дуже просто. Тут потрібно провід повернути на місце. Creality слід більш уважно звертати увагу на пристрої, що поставляються на ринок. Ми рекомендуємо уважно перевіряти всі машини, що купуються.
У блоці живлення досить шумний вентилятор. Шум більший, якщо порівнювати з дрібнішими апаратами.
Час нагріву та енергоспоживання
Показники для хотенду:
- 300 °C – 1 хв 27 сек;
- 250 °C - 1 хв 8 сек;
- 200 °C – 49 сек.
Показники для друкарської платформи:
- 100 °C – 9 хв 55 сек;
- 60 °C – 3 хв. 8 сек.
У режимі очікування машина споживає приблизно 12 Вт. Коли друкована платформа та хотенд починають нагріватися, то 3D-принтер споживає приблизно 750 Вт. Стабільний рівень 200 Вт фіксується після старту друкованого процесу.
Проведені в нашому тесті вимірювання здійснені за допомогою інтелектуальної розетки Blitzwolf. Вона демонструє рівень споживаної потужності. Ще в її функції входить віддалене вимикання та ввімкнення машини.
Однорідність температури шару
Ми провели тести параметрів однорідності температури друкарської платформи в принтері. Для цього використовувалася камера FLIR, її поставили на CAT S62 Pro. На платформі ми встановили температуру 60 °C. Потім ми очікували на стабілізацію температури протягом 2 хвилин.
Ми отримали хорошу однорідність нагрівального шару. Після стабілізації температури під час аналізу платформи ми не побачили холодних плям. Додаткова ізоляція під нагрівальним шаром дозволила досягти цих результатів.
Тестові відбитки на Creality CR-M4
3D Benchy
Матеріал: PLA Sunlu Grey. Спочатку ми надрукували 3D Benchy. Тут було досягнуто відмінної якості друку. При цьому охолодження не найкраще, хоча друкований процес здійснювався повільно при температурі 205 °C. Вийшла трохи закручена передня дуга, також можна відзначити неоднорідність зовнішніх стін. При цьому для першої моделі результати вийшли цілком добрими.
200% калібрувальний куб
Матеріал: PLA Sunlu Grey. Наступний виріб – це калібрувальний куб, розмір якого був збільшений до 200%. Тут помічено воблінг Y осі, що пов'язано з роботою друкарської платформи. На даний момент відсутні методи вирішення цієї проблеми. Можна спробувати перетворити прошивку на Klipper, а для калібрування застосувати формувач вхідних даних. Незважаючи на невелику недоекструзію на верхній частині виробу, ми отримали очікуваний результат.
200% Flexi Fox
Матеріал: Devil Design Blue PETG. Далі ми роздрукували модель Flexi Fox з масштабом 200%, для неї використовували матеріал PETG. Із прилипанням проблем не було, але з'явилися натяги. При цьому котушку PETG ми висушували 10 годин. Ми задали параметри, щоб уникнути такої проблеми. Висока температура друку 65 °C і знижена швидкість також були причиною появи натягування.
Буксир
Матеріал: Eryone Rainbow Silk PLA. Друк такого буксиру дозволяє визначити дефекти, пов'язані з механічною частиною машини. Створюється модель із шовкової нитки. У результаті ми отримали чудовий виріб, але в ньому була одна проблема – на зовнішніх стінах створився слабкий вертикальний артефакт. Проблема могла виникнути через те, що під час друкованого процесу були вібрації. Результат є прийнятним, але не ідеальним.
Ракетний двигун Пруса
Матеріал: PLA FilamentOne Glint Grey. Ця модель дозволяє показати всі можливості CR-M4. Ми збільшили масштаб двигуна та розпочали робочий процес. За його роботи були певні проблеми з мостом. Загалом ми задоволені одержаним результатом.
Висновок
Можна сміливо сказати, що Creality CR-M4 відрізняється інтелектуальними можливостями. Користувачі можуть віддалено підключатися до 3D-принтера через програму Creality Cloud. Ще пристрій підтримує великий обсяг друку XY, який становить 450х450 мм.
Якщо вам потрібний великий обсяг друку, цей 3D-принтер буде найкращим варіантом. Інші компанії не можуть представити альтернативу для CR-M4 з урахуванням наявних можливостей та стабільної роботи.
Де можна придбати 3D-принтер Creality CR-M4?
Купувати такі багатофункціональні пристрої потрібно лише у надійних продавців. Наразі споживачі можуть знайти Creality CR-M4 в інтернет-магазині Артлайн. Там пропонується детальний опис апарату. За необхідності можна зв'язатися з менеджерами Артлайн для вирішення будь-яких питань, пов'язаних із придбанням цього 3D-принтера.
м. Київ, вул. Кирилівська, 104
- (080) 033-10-06
- (044) 338-10-06
- (066) 356-10-01
- (097) 356-10-01
- (063) 356-10-01