Каталог товарів
Спілкуємося українською?
Залишити російську
#periferiya

Найкращі маршрутизатори Wi-Fi на 2025 рік: високошвидкісні та недорогі варіанти для Wi-Fi 6, 6E та 7

Найкращі маршрутизатори Wi-Fi на 2025 рік: високошвидкісні та недорогі варіанти для Wi-Fi 6, 6E та 7

Wi-Fi маршрутизатор є центром вашої повсякденної роботи на комп'ютері. Ви можете мати кращу відеокарту та процесор, але багато робочих навантажень, наприклад, в іграх та програмах, безпосередньо залежать від підключення до інтернету. Якщо ви використовуєте не ідеальний маршрутизатор, то рівень зручності та реальна продуктивність пристрою буде нижчою. Навіть при підключенні до мережі зі швидкістю 300 Мбіт/с та заявленої можливості модему 1200 Мбіт/с ви не завжди зможете розраховувати на повну швидкість.

Для покупки маршрутизатора користувачам не потрібно мати великий бюджет. Для використання в домі можна вибрати пристрій середнього розміру. Далі ми розглянемо найкращі маршрутизатори, які функціонують на базі технології Wi-Fi 6, 6E та 7. Ми перевірили ці модеми та пропонуємо вам ознайомитися з ними.

 

 

Зміст:

 

  1. TP-LINK Archer AX1500
  2. MSI RadiX AXE6600
  3. ASUS RT-AX1800U
  4. ASUS ZenWiFi BQ16 Pro
  5. Keenetic Runner 4G
  6. Tenda RX27 Pro WiFi 6E
  7. TP-LINK Archer C20
  8. Netgear R6700AXS AX3200
  9. Як ми тестуємо маршрутизатори Wi-Fi
  10. Де можна придбати найкращі маршрутизатори Wi-Fi 2025 року?

 

 

TP-LINK Archer AX1500

 

TP-LINK Archer AX1500 є найкращим маршрутизатором для всіх користувачів. У ньому спостерігається підвищена продуктивність на доступних частотах та підтримка Wi-Fi 6.

Даний модем функціонує у дводіапазонному режимі та підтримує сучасні бездротові стандарти. Швидкість з'єднання становить 1.5 Гбіт/с. Стандарт Wi-Fi 6 дозволяє досягти високої швидкості передачі інформації та підвищує пропускну спроможність мережі. Тут без проблем забезпечується потокова передача інформації у форматі 4К. Можна також ефективно завантажувати великі файли.

Archer AX1500 підтримує одночасну роботу десятків пристроїв. Швидка робота забезпечується за рахунок 3-ядерного процесора. Технологія Beamforming у поєднанні із чотирма антенами гарантує збільшення зони покриття. Ви зможете у всіх ділянках будинку забезпечити надійне з'єднання з мережею. У користувачів немає проблем з налаштуванням та керуванням модемом, оскільки використовується зручна програма для мобільних гаджетів TP-Link Tether.

 

 

MSI RadiX AXE6600

 

MSI RadiX AXE6600 має гарний веб-інтерфейс, а також привабливий зовнішній вигляд. У тестах демонструє відмінну продуктивність частоті 6 ГГц. При цьому в 2.4-5 ГГц продуктивність могла бути кращою.

RadiX AXE6600 є фантастичним вибором для всіх категорій користувачів. Цей пристрій забезпечує підвищену пропускну здатність в діапазоні 6 ГГц, який став ексклюзивним для маршрутизаторів 6E (і Wi-Fi 7). При вимірах швидкості ми побачили значення 523 Мбіт/с, що значно вище, ніж у розглянутих конкурентів. На великій відстані це значення зменшувалося, але при надійному з'єднанні ви отримаєте відмінну якість з'єднання.

При близькому з'єднанні до RadiX на частоті 5 ГГц нам удалося побачити значення швидкості 486 Мбіт/с. Коли ми віддалялися від маршрутизатора, швидкість також зменшувалася. У діапазоні 2.4 ГГц зафіксовано середній рівень продуктивності. Якщо ви хочете працювати на високій швидкості, то використовуйте лише два діапазони: 5 та 6 ГГц.

У RadiX AXE6600 зрозуміла панель керування. Там надається вся необхідна інформація про вид модему, а також робочі навантаження. У цьому пристрої від MSI гарне підсвічування RGB, яке можна налаштувати через комп'ютер за допомогою програми MSI Center.

 

 

ASUS RT-AX1800U

 

ASUS RT-AX1800U демонструє відмінний рівень продуктивності. Цей варіант підійде користувачам, яким необхідне надійне та високошвидкісне з'єднання з мережею.

Модем підтримує Wi-Fi 6, тому досягається стабільна та швидка робота при одночасному підключенні великої кількості пристроїв. Ще забезпечується оптимальний розподіл пропускної спроможності за рахунок застосування двох важливих технологій OFDMA та MU-MIMO. Під час швидкої передачі даних мінімізовано затримки, що забезпечує якісну роботу всієї системи.

 

 

ASUS ZenWiFi BQ16 Pro

 

Asus ZenWiFi BQ16 Pro має комплексні налаштування для забезпечення дротової/бездротової мережі. Пропонується якісне ПЗ, забезпечується підтримка двох WAN. Дротове транзитне з'єднання становить 10 Гбіт/с. Це найшвидший модем Wi-Fi 7, з яким ми працювали.

Це досить успішний маршрутизатор Wi-Fi 7. За всіма напрямками у нього досить висока продуктивність, особливо це стосується діапазону 6 ГГц. Особливістю специфікації Wi-Fi 7 стала підтримка каналів 320 МГц, а також MLO, 4K-QAM.

У діапазоні 6 ГГц ви бачили пропускну здатність більше 3.5 Гбіт/с, а відійшовши на 7.5 метра швидкість зменшилася до 1.9 Гбіт/с. В інших бездротових маршрутизаторів ми не змогли побачити подібну швидкість бездротового з'єднання. У діапазоні 5 ГГц продуктивність становила більше ніж 1.6 Гбіт/с.

Розробники оснастили ZenWiFi BQ16 цікавими опціями, наприклад, Dual WAN або агрегація MLO, яка дозволяє активувати дротовий транзит та підтримку мобільного інтернету при підключенні смартфона через USB 3.0. Також можна відзначити платформу AsusWRT 5.0, що гарантує якісну роботу мережі Wi-Fi 7.

 

 

Keenetic Runner 4G

 

Keenetic Runner 4G є унікальним рішенням для розповсюдження Wi-Fi. Користувачі можуть підключитися до мережі будь-де за допомогою модуля 4G/LTE.

Підключитися до маршрутизатора можуть одночасно кілька пристроїв. З'єднання є безперебійним, воно не залежить від наявності виділеної лінії або якості кабельного підключення. У маршрутизаторі використовується потужний 2-ядерний процесор. Це дозволяє досягти підвищеної швидкості передачі, тому різні пристрої можуть функціонувати одночасно.

Розробники додали в Runner 4G просунутий захист та функції безпеки. У ньому є брандмауер та захист від DDOS атак. Модем має простий інтерфейс, який легко налаштувати. Його зможуть використовувати навіть ті користувачі, які не мають великого досвіду налаштування мереж.

 

 

Tenda RX27 Pro WiFi 6E

 

Tenda RX27 Pro WiFi 6E відрізняється низькою затримкою та підвищеною продуктивністю на частоті 5 ГГц. До мінусів відноситься непродуманий зовнішній вигляд та невелика кількість опцій.

Це найкращий варіант для користувачів, які хочуть отримати доступ до Wi-Fi 6E. Тут високий рівень продуктивності на частотах 2.4 та 5 ГГц. Під час перевантаження та знаходження на великій відстані від маршрутизатора він продемонстрував кращі варіанти швидкості. На 2.4 ГГц він показав аналогічну високу продуктивність.

На частоті 6 ГГц ми отримали найменш вражаючі результати пропускної спроможності. При цьому в пристрої на цій частоті спостерігається низька затримка під час ігрового процесу. Для налаштування використовується простий веб-інтерфейс. У маршрутизаторі є батьківський контроль, що дозволяє встановити потрібні обмеження за URL-адресами, часом, а також створювати чорні та білі списки. Користувач може встановити час, коли функцію Wi-Fi буде деактивовано.

 

 

TP-LINK Archer C20

 

TP-LINK Archer C20 широко поширений серед користувачів для забезпечення швидкого та стабільного з'єднання. Його пропускна здатність досягає до 733 Мбіт/с, пристрій підтримує роботу в частотах 2.4 та 5 ГГц.

Модем відмінно підходить для трансляції потокового відео, онлайн ігор та серфінгу в інтернеті. У пристрої використовуються 3 зовнішні антени, що дозволяє досягти відмінного Wi-Fi покриття. Маршрутизатор використовується для забезпечення стабільного сигналу на віддаленій відстані. Підтримується оптимізована передача інформації для перегляду IPTV. Archer C20 працює в режимі підсилювача сигналу, точки доступу та маршрутизатора.

Користувач не матиме проблем при використанні та налаштуванні маршрутизатора. Пристрій має сучасний дизайн, тому його можна використовувати у будь-якому дизайні інтер'єру. Для підвищення рівня безпеки застосовуються нові протоколи безпеки, тому мережа буде захищена від несанкціонованого доступу.

 

 

Netgear R6700AXS AX3200

 

Netgear R6700AXS AX3200 пропонує користувачам опції з керування трафіком. Тут є чудові можливості для контролю доступу. Додатковим плюсом є невисока затримка. Мінусом стала опція батьківського контролю, для якої потрібна передплата.

У маршрутизатора досить скромний дизайн, але він пропонує високу продуктивність. R6700AXS AX3200 має великий вибір опцій, тому підійде для користувачів, які мають обмеження щодо трафіку. Користувач може задати необхідні значення для надсилання або отримання інформації. Коли закінчуються ліміти, ви побачите попередження у спливаючому вікні. Якщо задані межі будуть перевищені, то на маршрутизаторі почне блимати світлодіод зеленим та янтарним кольором.

Для отримання доступу до опції батьківського контролю вам потрібно буде щомісяця купувати передплату на Netgear Armor Cybersecurity. На частоті 5 ГГц модем продемонстрував відмінні показники швидкості навіть на відстані 7.5 метрів і при перевантаженні мережі. При режимі 2.4 ГГц було зафіксовано низьку затримку та стабільну пропускну здатність.

 

 

Як ми тестуємо маршрутизатори Wi-Fi

 

Для перевірки роботи маршрутизаторів у режимі онлайн ми налаштовуємо та тестуємо програмне забезпечення в панелі управління. Для отримання відомостей про пропускну здатність та затримку ми використовуємо бенчмарки.

Пропускна здатність обчислюється інструментом iPerf3, який передає пакети між серверними ПК у локальній мережі та маршрутизатором при підключенні модему через Ethernet. Для цього ми створюємо локальний сервер, щоб не мати обмежень у можливості нашого інтернет-з'єднання. При такій роботі з клієнтом і сервером можливі перешкоди, тому наші відомості завжди нижчі від теоретичних максимумів.

iPerf3 використовується для тестування всіх модемів на близькій та великій відстані. Ми проводимо вимірювання на всіх доступних діапазонах. Варто відзначити, що 6 ГГц доступні лише на Wi-Fi 6E і Wi-Fi 7. Якщо ви граєте в онлайн ігри, то затримка буде більш важливим параметром, ніж пропускна спроможність. У цій ситуації ви надсилаєте інформацію на сервер і отримуєте відповідь, тому ці кроки повинні здійснюватися оперативно. Ми проводимо вимірювання затримки на локальному сервері, що дає точну інформацію.

 

 

Де можна придбати найкращі маршрутизатори Wi-Fi 2025 року?

 

Для покупки якісного маршрутизатора варто звернутися до Артлайну. Вивчіть запропоновані моделі та виберіть ту, яка відповідає вашим вимогам. Фахівці техпідтримки нададуть вам допомогу у виборі відповідного пристрою.

 

м. Київ, вул. Кирилівська, 104

  • (080) 033-10-06
  • (044) 338-10-06
  • (066) 356-10-01
  • (097) 356-10-01
  • (063) 356-10-01

[email protected]

Питання

+ Який роутер варто брати у 2025 році?
TP-LINK Archer AX1500 буде найкращим варіантом. Цей пристрій лідирує у нашому рейтингу за низкою важливих факторів.
+ Чим роутер відрізняється від маршрутизатора?
Для підключення пристроїв до мережі використовується роутер. Маршрутизатор для кожного пристрою створює локальну IP-адресу, тому дані надсилаються точно в потрібне місце.
+ Як сильно впливає маршрутизатор на швидкість інтернету?
Швидкість передачі даних буде знижена через те, що до маршрутизатора підключено багато пристроїв. Також на швидкість інтернету впливають взаємні перешкоди від модемів, що розташовані поблизу Wi-Fi. Тут падіння може становити до 15-20 Мбіт/с.