Багато людей, які використовують FPV дрони, вважають їх польоти захоплюючими. Основним аспектом тут є вибір відповідних окулярів. Це дозволить одержати максимальне враження від цього процесу. Зараз на ринку доступні різні варіанти систем, тому споживачеві може бути важко підібрати оптимальний варіант окулярів, які б відповідали всім вимогам. У цій статті ми розглянемо найкращі варіанти FPV гарнітури. Це дозволить підібрати оптимальний варіант пари, а ви отримаєте незабутні враження від польотів.
Зміст:
- Ідеальна FPV система: цифрова чи аналогова
- Найкращі окуляри DJI для FPV
- Найкращі FPV окуляри Walksnail Avatar
- Найкращі окуляри FPV для HDZero
- Кращі аналогові FPV-окуляри
- Найкращі окуляри-бокси
- Найдоступніші аналогові окуляри, що заслуговують на увагу
- Дизайн гарнітури FPV
- Роздільна здатність та дисплей
- Область огляду (FOV)
- Співвідношення сторін
- IPD
- Живлення FPV окулярів
- Де можна купити найкращі FPV окуляри?
Ідеальна FPV система: цифрова чи аналогова
Перед вибором відповідних очок FVP користувачеві необхідно визначитися з підходящою системою. Їх можна розподілити на 2 категорії: аналогові та цифрові. Це безпосередньо пов'язано з типом застосовуваного устаткування й технологіями. Якщо ви працюєте з FPV аналогового варіанта, відео буде передаватися через аналоговий сигнал. Відповідно, у цифровому FPV передача сигналу здійснюється через цифровий канал.
Якщо подивитися на практичні результати, то за допомогою цифрової системи досягається чудова якість відео. Цифрова система коштує дорожче аналогової, оскільки другі дають нижчу роздільну здатність. Ще до плюсів цифрових FPV відноситься велика дальність роботи та відсутність перешкод. Цифрові системи випускають такі бренди: Walksnail Avatar, HDZero, DJI.
Найкращі окуляри DJI для FPV
Даний виробник пропонує клієнтам три варіанти виробів: V2, Integra, Goggles 2. Вони здатні працювати з повітряним блоком FPV, Runcam Link, новим блоком DJI O3.
Якщо проаналізувати ці версії, то Goggles 2 має низку плюсів у порівнянні з V2. Подібна перевага пов'язана з наявним функціоналом, наприклад, легкий дизайн, компактність, діоптрійне регулювання, потужне обладнання, можливість виконати запис на екран. Ще оператору стає доступне відео 1080p. Дисплей OLED відрізняється кращим проникненням сигналу. Goggles 2 – це новий продукт, який буде підтримуватись у майбутньому. Він ще довгий час підтримуватиме сумісність із новітніми можливостями.
Деякі користувачі все одно вибирають V2. Це пов'язано з доступністю пристрою. V2 буде найкращим варіантом, якщо користувача турбує доступність технології. Цей варіант окулярів підтримує вхід AV для роботи з аналоговим сигналом. Для цього потрібно використовувати адаптер модуля та аналоговий приймач.
Очевидним недоліком двох розглянутих окулярів стала відсутність інтерфейсу HDMI. Ще ці пристрої не підтримують інші цифрові FPV системи. У Goggles 2 відсутній AV-вхід, тому користувачі не зможуть працювати з аналоговими системами, залишається тільки система DJI. Система DJI буде оптимальною, якщо для вас не є пріоритетом рівень проникнення сигналу та якість картинки.
Нова версія окулярів Integra – це легший варіант Goggles 2. У ній відсутні деякі опції, а також зменшений кут огляду.
Якщо порівняти всі моделі DJI Goggles, то кожен варіант має певні унікальні плюси. Вибір відповідних очок варто робити залежно від особистих вимог. Для операторів, які тільки входять до цієї екосистеми, Integra буде найпривабливішим вибором. Просунуті користувачі вибирають Goggles 2, тому що в окулярах є низка додаткових можливостей та опцій. Версія V2 вважається найякіснішою.
Найкращі FPV окуляри Walksnail Avatar
З цієї серії найкращим виробом є Walksnail Avatar Goggles X. Такі окуляри вибирають оператори, які хочуть отримати максимальну віддачу від даної системи.
До важливих особливостей Avatar Goggles X належить універсальність. Ці окуляри підтримують HDZero, аналогові системи, Walksnail. Новачки та професіонали вибирають такі пристрої через гарний дизайн та розширений функціонал. У результаті користувачі можуть працювати з доступними та високоякісними пристроями FPV.
Ще одна версія таких очок – Fatshark Recon HD. Головний плюс пристрою полягає у підтримці 1080р з роздільною здатністю 60 к/с. Завдяки використанню внутрішніх антен підтримуються польоти з більшим радіусом дії.
Якщо оператор з'єднає Walksnail Avatar VRX та HDZero Goggles, то зможе отримати доступ до Walksnail Avatar. Подібна комбінація дозволить одночасно працювати з Walksnail, аналоговою системою та HDZero.
Найкращі окуляри FPV для HDZero
Якщо для польотів ви використовуєте HDZero, то найкращим варіантом будуть окуляри HDZero. Ще вони ідеально підходять для будь-яких аналогових систем. Такі окуляри знайшли широке застосування для системи Walksnail. Окуляри відрізняються універсальністю і будуть найкращим вибором для всіх цих систем.
Для польотів на HDZero є додаткові альтернативи. Сюди відносяться окуляри від Emax та Fatshark. Ще є спеціальні автономні модулі, які підтримують HDMI екрани та окуляри FPV.
Кращі аналогові FPV-окуляри
Якщо ви волієте працювати з аналоговими системами, зверніть увагу на Skyzone SKY04X Pro. До можливостей цих окулярів відноситься якісне оздоблення, регульований фокус, кут огляду 52° і 1920x1080p. Оператор отримує можливість працювати із чітким дисплеєм OLED.
Ще в цих окулярах є зрозуміле меню екрану. У пристрої є функціональна лицьова панель та вбудований модуль приймача. До цієї категорії можна віднести окуляри Fatshark HDO2, які також відрізняються своїм функціоналом.
Найкращі окуляри-бокси
Skyzone Cobra X є найкращими очками в цій категорії. У них багато корисних опцій та якісне складання. Такий варіант вибирають користувачі, які використовують для польотів аналогові апарати.
Cobra X має інтерфейс HDMI, вони підтримують системи Walksnail VRX і HDZero. На відміну від інших пристроїв, тут є більш висока затримка. Незважаючи на це, для аналогових систем вони будуть найкращим варіантом.
Найдоступніші аналогові окуляри, що заслуговують на увагу
Якщо користувачі шукають доступні окуляри FPV для аналогових систем, то відразу варто розглянути Eachine EV800D. Це надійні та перевірені на практиці окуляри, які мають весь необхідний функціонал для роботи. У них є антена, вбудований відеореєстратор та приймачі. Наявність таких вражаючих можливостей та доступна ціна роблять модель відповідним варіантом для новачків та любителів.
EV800D надає оператору доступ до великого екрана, збільшеного за допомогою лінзи. Це дає більше поля зору, якщо порівняти з іншими компактними пристроями. До мінусів цієї моделі відноситься тяжкість та громіздкість конструкції. Не всі користувачі зможуть з ними працювати. Деякі оператори можуть вважати такий кут огляду дуже великим, тому що потрібно звертати увагу на окремі області екрана. У результаті EV800D буде чудовою гарнітурою для новачків.
Дизайн гарнітури FPV
Тепер ми перейдемо до розгляду FPV окулярів дизайну. Всі пристрої можна розділити на дві категорії, які будуть відрізнятися методами відображення. Сюди відносяться окуляри-бокси та бінокулярні окуляри. Від таких параметрів безпосередньо залежить комфорт, форм-фактор та інші важливі фактори.
Бінокулярні окуляри
Якщо уявити FPV пілота, то насамперед з'являється образ оператора з бінокулярними окулярами. Це найпоширеніший варіант гарнітури, що має вигляд компактного виробу. Такі окуляри мають 2 незалежні пристрої – по 1 для кожного ока. Тут застосовується спеціальна електроніка та 2 дисплеї, тому така гарнітура коштує дорожче.
У бінокулярних окулярів низькопрофільний та витончений дизайн. Це забезпечується за рахунок 2 маленьких екранів, де демонструється дубльована картинка. Форм-фактор, що використовується, дозволяє зменшити і полегшити конструкцію, якщо провести порівняння з окулярами-боксом. Така особливість дозволяє носити гарнітуру без дискомфорту.
Окуляри-бокси
Основна відмінність від бінокулярних окулярів полягає у наявності одного екрану. Їх розмір знаходиться в діапазоні 3-6 дюймів. Подібна система окулярів-боксів дозволяє досягти більшого поля зору. У оператора з'являється захоплюючий досвід роботи. Пілотам може знадобитися менше поле зору, щоб забезпечити збереження фокусу. Це нагадує тунельний зір, коли проводяться змагання.
В окулярах-боксах застосовуються дешевші екрани. Якщо порівняти з дисплеями OLED в бінокулярних окулярах, то якість картинки буде нижчим. Незважаючи на це, окуляри-боксі для операторів є зручними. Найчастіше їх обирають любителі.
Окуляри-бокси орієнтовані на операторів, які мають особливі потреби, наприклад, мають екстремальні вимірювання IPD або носять окуляри. Подібний місткий дизайн дозволяє користувачам носити окуляри. У окулярах-боксах відсутні IPD обмеження.
Роздільна здатність та дисплей
Під час роботи оператор покладається лише на свої окуляри. Тому картинка має бути чистою та чіткою. Це дозволить користувачам виконувати маневри та точні повороти, які неможливі з розмитим зображенням.
Найчастіше при високій роздільній здатності стає доступна краща якість картинки. Тут єдина умова полягає в тому, щоб потік відео з камери відповідав роздільній здатності екрану. У цифрових системах потік 720р або 1080р дозволяє покращити ваше враження лише на окулярах з високою роздільною здатністю. При цьому в аналоговій системі з роздільною здатністю 720р і 1080р з недорогими очками ви не побачите різниці.
На якість картинки велику роль відіграє тип екрану. OLED дисплеї мають більш яскраві та контрастні кольори, якщо порівняти з LCOS та LCD екранами.
Область огляду (FOV)
FOV означає розмір FPV екрану. Давайте одразу розглянемо конкретний приклад. Допустимо поле зору становить 35 градусів. Тоді у FPV окулярах краї екрану від центральної точки очей оператора розташовуються під таким самим кутом. Існує кілька видів поля зору: горизонтальне, вертикальне, діагональне. Усі вони є різними значеннями. Найпоширеніший вимір у таких окулярах – це діагональне поле зору. Якщо йдеться про поле зору, але не зазначено яке саме, то мається на увазі дане значення.
Якщо досягти великого поля зору, оператор отримує великий захоплюючий досвід. При занадто збільшеному значенні користувачі можуть відволікатися, що призводить до труднощів під час перегляду по краях. Це пов'язано з великою шириною картинки. Під час польотів оператор перед очима повинен бачити все необхідне, що дозволить за частки секунд приймати необхідні рішення. Якщо використовується маленький екран, користувачу не доведеться регулярно рухати очима для читання інформації OSD.
Найчастіше в окулярах-боксах поле зору становить 50-80 градусів. У бінокулярних окулярах це значення перебуває у діапазоні 30-50 градусів. Поле зору для операторів є питанням особистих переваг.
Співвідношення сторін
У питанні визначення якості відеопотоку співвідношення сторін екрана є основним чинником. Ще це впливає на поле зору та роздільну здатність.
Для FPV дронів найпопулярнішими дозволами є 4:3 і 16:9. На практиці зустрічаються й інші співвідношення, але вони можуть стати причиною спотворення і невідповідністю між дисплеєм і камерою. Користувач повинен переконатися, що його окуляри підтримують формати 4:3 та 16:9, а також мають правильне співвідношення сторін. Насправді неправильне співвідношення сторін стає причиною стиснення і розтягування картинки.
Багато окулярів FPV дозволяють вибирати відповідне співвідношення сторін. Це дозволяє досягти співвідношення та гнучкості. При цьому необхідно знати про власний дозвіл сторін. Якщо буде виконано перемикання на співвідношення, яке не є стандартним, це стає причиною обрізки дозволу і поля зору.
IPD
Міжзінична відстань (IPD) означає відстань між центрами двох зіниць. Цей параметр є ключовим для бінокулярних окулярів, тому що в них працює 2 екрани. Там необхідно визначити розташування, щоб забезпечити точність зображення для оператора. Якщо працювати з окулярами, де IPD налаштовано неправильно, з'являться розмиті краї.
У кожної людини своє значення IPD, тому потрібно знати цей параметр при виборі очок FPV. Ще ви повинні перевірити, чи вони підтримують певні зміни. У багатьох бінокулярних FPV окулярах є опція регулювання IPD в заздалегідь зазначеному діапазоні. При використанні окулярів-боксів відсутня проблема IPD.
Живлення FPV окулярів
Живлення FPV окулярів здійснюється різними способами: зовнішня або вбудована батарея. Найчастіше такі пристрої функціонують від зовнішнього акумулятора, в комплект він не входить. Як живлення використовуються літій-іонні або LiPo акумулятори.
Є батареї, які створені спеціально для живлення FPV-окулярів, що підтримують до 4-6S. Це дуже зручне рішення. Оператор повинен дивитися на напругу батареї, щоб під час польоту вона не розрядилася. Для цього має бути спеціальна форма, яка повідомить про низьку напругу.
Давайте розглянемо поради, які варто враховувати при покупці акумулятора для FPV гарнітури:
- Заряджання. Зверніть увагу, як саме відбувається заряджання батареї. Акумулятори можна заряджати через інтерфейс USB або автомобільний прикурювач. В інших випадках потрібна зарядка LiPo.
- Місткість. Оператор повинен оцінити час функціонування акумулятора. Потрібно бути впевненим у тому, що ємності буде достатньо для всього часу польоту. Рекомендується використовувати гарнітури, час автономної роботи складає від 2 годин. Це дозволить не відволікатись на постійну зарядку.
- Розташування. Користувач повинен визначити, чи батарея закріплена на ремінці або вбудована в гарнітуру. Зовнішні батареї в польових умовах легко замінювати та заряджати. Вбудовані акумулятори відрізняються простим керуванням та витонченим зовнішнім виглядом. Там простіше стежити за рівнем заряду.
Де можна купити найкращі FPV окуляри?
Якщо вас цікавлять окуляри для керування дронами, можете звернутися в інтернет-магазин Артлайн. Там пропонується великий вибір таких FPV гарнітур. За наявності питань ви можете вирішити їх у менеджерів Артлайн. Вони допоможуть вам підібрати найкращий варіант окулярів.
м. Київ, вул. Кирилівська, 104
- (080) 033-10-06
- (044) 338-10-06
- (066) 356-10-01
- (097) 356-10-01
- (063) 356-10-01