Без SSD накопичувачів ми не можемо уявити собі сучасне життя. З їх допомогою можна зробити швидше старий комп'ютер або забезпечити високу продуктивність для нової збірки. Твердотільні накопичувачі не мають рухомих частин, тому вони не тільки надійніші за жорсткі диски, але й набагато швидші. У цій статті ми представили добірку ТОП-8 найкращих SSD накопичувачів 2021 року.
Зміст:
- Який SSD накопичувач вам потрібен?
- Найкращі твердотільні накопичувачі 2021 року
- Де придбати SSD накопичувачі?
Який SSD накопичувач вам потрібен
Перед покупкою було б правильно з'ясувати, який SSD накопичувач підходить для вашого електронного пристрою. Компанія Crucial випустила сервіс для оновлення комп'ютера, який підкаже, який тип диска та пам'яті найкраще проходить під вашу модель комп'ютера та материнської плати.
Розглянемо 4 найбільш поширені варіанти твердотільних накопичувачів:
- M.2 NVMe є дисками, які нагадують упаковку від жувальної гумки. Вони підходять для нових портативних електронних пристроїв, настільних комп'ютерів і більшості материнських плат. "M.2" відноситься до типу використовуваного роз'єму, а "NVMe" – до протоколу інтерфейсу. Оскільки ці диски засновані на інтерфейсі PCI Express для зв'язку з рештою комп'ютера, вони в 6 разів швидше, ніж SATA.
- 2,5-дюймові SSD накопичувачі SATA підходять для старих або більш дешевих ноутбуків, в яких знаходиться жорсткий диск, що обертається. Також їх можна використовувати для настільних комп'ютерів, у яких немає роз'єму для дисків M.2. SATA або він старший/повільніший, ніж NVMe.
- Твердотільні накопичувачі M.2 SATA мають той же роз'єм, що і M.2 NVMe. Тому деякі комп'ютери, які можуть використовувати диски NVMe, можуть також використовувати диски M.2 SATA. Раніше вони були хорошим бюджетним варіантом для будь-якого комп'ютера зі слотом M.2, проте багато сучасних накопичувачів NVMe коштують приблизно стільки ж і працюють набагато краще. Радимо використовувати SSD M.2 SATA лише у разі потреби.
- Твердотільні накопичувачі mSATA чимось схожі на більш короткі та широкі диски M.2. Вам може знадобитися диск mSATA у випадку, якщо у вас є ноутбук, випущений приблизно в період з 2012 по 2014 рік, і він не містить 2,5-дюймового жорсткого диска. Ці моделі відносно рідкісні. Однак якщо ви все ж таки хочете купити їх, рекомендуємо Kingston KC600.
Твердотільні накопичувачі при тому ж обсязі зберігання, як і раніше, дорожчі за механічні диски. Найбільш місткі жорсткі диски можуть зберігати більше даних, ніж ємніші твердотільні накопичувачі. Декількома роками раніше мало сенс купувати перший менший SSD для роботи вашої операційної системи та додатків і другий великий, але дешевий жорсткий диск для зберігання великих файлів. Однак у наші дні можна купити один великий SSD для всього.
Найкращі твердотільні накопичувачі 2021 року
У цій добірці найкращих SSD накопичувачів 2021 представлені моделі, які швидко підвищать продуктивність вашого ПК.
1. Samsung 980
Samsung SSD 980 – це швидкий твердотільний накопичувач на основі NVMe. Він є відмінним та доступним варіантом для тих, хто хоче зібрати новий комп'ютер або модернізувати старий. Пікової швидкості 980 більш ніж достатньо для будь-якого завдання, яке користувачі можуть виконувати на своїх комп'ютерах.
Цю модель накопичувача можна придбати із 500 ГБ, 1 або 2 ТБ. Виробник надає 5-річну гарантію. SSD 980 поставляється із чудовим програмним забезпеченням Magician від Samsung для моніторингу стану накопичувача або встановлення оновлень прошивки.
Samsung SSD 980 – досить швидкий накопичувач для більшості користувачів. Однак вам знадобиться більше часу, щоб експортувати великі відеофайли або переміщатися між великими багатогігабайтними папками.
Позитивні сторони:
- Доступність.
- Варіанти із 500 ГБ, 1 або 2 ТБ.
- Програмне забезпечення Magician від Samsung.
Із мінусів:
- Експорт великих файлів займає багато часу.
2. SK Hynix Gold P31
SK Hynix Gold P31 вважається одним з найкращих твердотільних накопичувачів 2021 року. Ця модель трохи перевершує Samsung 980 у деяких рейтингах, але далеко не у всіх. Gold P31 також постачається з якісним програмним забезпеченням. Маючи низьке енергоспоживання, ця модель може стати найкращим вибором. Але розраховувати на час автономної роботи не вдасться, адже на тривалість роботи батареї безпосередньо впливає екран та процесор комп'ютера. Рівень витривалості цього накопичувача трохи вище, ніж в інших. Модель поставляється з ємністю 256 ГБ або 2 ТБ, але програмне забезпечення не таке добре, як у Samsung, Crucial або WD.
Якщо ви регулярно працюєте з величезними файлами (наприклад, експортуєте багатогігабайтні відео) або завантажуєте гігантські ігри, ви можете витратити трохи більше, щоб отримати SSD, який працює краще. SK Hynix Gold P31 і Crucial P5 представляють різною мірою крок вперед за швидкістю порівняно з Samsung SSD 980, хоча вони трохи відрізняються за пропонованими функціями. Gold P31 виробляється менш відомим виробником SK Hynix, поставляється з програмним забезпеченням barebones, але має високу енергоефективність, що робить його непоганим вибором. До того ж Crucial P5 працює краще, ніж інші диски під час експорту або копіювання файлів об'ємом у десятки або сотні гігабайт за раз, що робить його надійним вибором для частої роботи з великими відеофайлами.
Якщо вашому комп'ютеру більше 4 або 5 років, або якщо це бюджетний настільний комп'ютер або ноутбук із традиційним жорстким диском, ви можете обмежитись твердотілим накопичувачем SATA. Ці диски, як і раніше, значно швидше за звичайні жорсткі диски, але вони стають менш популярними в нових комп'ютерах, оскільки інтерфейс SATA обмежує їх швидкість. Crucial MX500 та Western Digital WD Blue 3D NAND – це досить якісний накопичувач.
Плюси:
- висока швидкість роботи;
- відмінна репутація на ринку;
- ємність 256 ГБ чи 2 ТБ.
Мінуси:
- програмне забезпечення гірше, ніж у Samsung, Crucial або WD.
3. Crucial P5 Plus
Це оновлена модель Crucial P5 від Micron. Тепер вона підтримує інтерфейс PCIe 4.0.
Замінивши популярний P5, P5 Plus займає ту ж нішу, пропонуючи ту ж ємність, що і багато конкурентів, таких як Seagate. Серед позитивних сторін також витривалість, але якщо вам потрібна найкраща швидкість PCIe, P5 Plus – не найкращий вибір, особливо якщо ви регулярно маєте справу з великими файлами.
З плюсів:
- Доступність.
- Швидкість інтерфейсу PCIe 4.0
- Гідна витривалість.
Із мінусів:
- Середня продуктивність.
- Повільний NAND.
4. Crucial MX500
Crucial MX500 – найкращий привід SATA.
Якщо ви не збираєтеся використовувати цей накопичувач для редагування відео в 4K щодня або вам не знадобиться пристрій ємністю 4 ТБ, MX500 забезпечує майже бездоганну продуктивність. Якщо ви можете дозволити собі велику ємність, ви отримаєте бонус у вигляді більш тривалого терміну служби.
Ця модель має такі плюси:
- доступність;
- наявність моделі на 4 ТБ;
- тривалий термін служби.
Із мінусів:
- працює повільніше, ніж NVMe.
5. Corsair Force Series MP510
Ця модель також вважається одним із найкращих SSD накопичувачів у 2021 році. Вона поєднує в собі високу продуктивність, кращу витривалість, більшу ємність та доступність. Накопичувачі NVMe використовують інтерфейс PCIe 3.0 та форм-фактор М.2. Ви навіть можете отримати SSD ємністю 4 ТБ. Виробник гарантує на 5 років. Накопичувач має швидкість читання 3500 МБ/с та запису 3000 МБ/с.
Ця модель має такі плюси:
- Якість.
- Гідна продуктивність.
- Корисний софт.
- Наявність моделі на 4 ТБ.
Також мінуси:
- Варіюється TBW.
- Доступність.
6. WD Black SN850
Виробник випускає WD Black SN850 у двох варіантах: з радіатором та без. Модель із радіатором має інтерфейс PCIe 4.0. Ця покращена версія не тільки пропонує чудове охолодження, але також має програмоване світлодіодне освітлення, яким можна керувати за допомогою Windows. Накопичувач SSD забезпечує швидкість читання до 7000 МБ/с, але продуктивність запису варіюється від 4100 МБ/с до 5100 МБ/с. Цікаво, що найкраща продуктивність запису досягається блоком ємністю 1 ТБ, який може досягати швидкості запису 5300 МБ/с.
WD Black SN850 такий самий швидкий, як Samsung 980 Pro. Це робить його одним із найкращих твердотільних накопичувачів 2021 року.
З плюсів можна виділити:
- високу продуктивність;
- наявність моделі накопичувача із радіатором.
Із мінусів:
- нагрівається без радіатора;
- не має апаратного шифрування;
- швидкість запису відрізняється.
7. Samsung 970 Evo Plus
Samsung 970 EVO Plus може похвалитися високою продуктивністю завдяки використанню технології NVMe. За допомогою методики Vertical NAND забезпечуються високі швидкісні характеристики та низьке енергоспоживання. Samsung 970 Evo Plus використовує інтерфейс PCIe 3.0 та форм-фактор М.2. Виробник подбав про 5-річну гарантію.
970 Evo Plus – незвичайне та водночас бажане доповнення до лінійки SSD від Samsung. Якщо вам потрібна доступна продуктивність NVMe, ця модель Plus чудово підійде. Однак якщо вам не потрібна найшвидша продуктивність PCIe 3.0, Corsair MP510 та Kingston KC2500 стануть вигіднішим варіантом для вас.
Ця модель має такі плюси:
- Швидкість роботи.
- Хороша якість збирання.
І також мінуси:
- Може нагріватись.
8. Kingston KC600
Kingston KC600 – твердотільний накопичувач на основі SATA. Звичайно, він ніколи не перевершить варіант NVMe. Однак, якщо ви обмежені форм-фактором з якоїсь причини, Kingston KC600 стане гідним вибором. Він схожий з чудовим Samsung 860 EVO, але доступніший і працює так само швидко. Kingston також надає один із найкращих комплектів для модернізації, який спрощує встановлення приводу новачкам.
З плюсів можна виділити:
- доступність;
- добрий установчий комплект;
- тривалий термін служби.
З мінусів:
- працює повільніше, ніж NVMe.
Де придбати SSD накопичувачі
У магазині Артлайн представлений широкий асортимент твердотільних накопичувачів. У нас ви завжди зможете придбати новинки у світі електроніки. На сайті можна знайти окремі комплектуючі для ПК. Для вас ми можемо зібрати комп'ютер на замовлення. Якщо вам потрібна безкоштовна консультація, звертайтеся до чату, який знаходиться на сайті або дзвоніть на будь-який з номерів, вказаних нижче.
м. Київ, вул. Кирилівська, 104
- (080) 033-10-06
- (044) 338-10-06
- (066) 356-10-01
- (097) 356-10-01
- (063) 356-10-01