Поки ти живеш в очікуванні майбутнього, воно вже настало. Світ реальний переходить в світ віртуальний всього лише розблокуванням дисплею. Алгоритми вирішують за тебе, що ти любиш, а що ні, а безкінечний потік інформації змушує тебе відчувати той спектр емоцій, котрий потрібен для лайків, поширень та коментарів, потрібен для ефективнішого просування цифрової інформації маси. Тепер в кожного є маленьке місце для любові і ще більше для ненависті, кожен має вітрину власного життя, на котру може поглянути будь-хто, щоб спіймати для себе відлуння соціального статусу, а після замовити психолога онлайн для подолання симптомів тривожності. І всі сприймають це як належне, хоч ще 20 років тому ми телефонували сусіду на домашній, щоб запитати чи вийде він сьогодні грати в футбол. В цьому відео я покажу вам як реальність Cyberpunk 2077 поступово стає нашою з вами реальністю, та перед цим пораджу захопити топовий ігровий ПК в недалекому майбутньому, щоб вистояти проти нападу високих технологій з гордістю, на максималках – заходь на Артлайн і обирай свій топ.
ДИВИСЬ ЦЕЙ РОЛИК НА YOUTUBE
Світ Cyberpunk 2077 – це світ, коли ми вийдем на пенсію. В 2077-му нам буде вже за 80-т, тож поки є можливість – питайте в свого діда як йому жити в майбутньому, адже для нього сьогодення – такий ж кіберпанк, як для нас Кіберпанк 2077. Скажу більше – переважна більшість технологій, показаних в грі, вже давно або недавно втілена в реальність. З цього виходить, що дід – це я і ти, хоч за вікном і не 77-й.
Перше, що спадає на думку, коли згадуєш про технології Кіберпанк – це біопротези, котрих в грі стільки, як наклейок в твого однокласника до великої перерви – після половина програвалась, бо хтось бив хаткою або з підігнутим пальцем. Біопротези – річ дійсно крута та необхідна, от лише коштують вони як стигла черешня в січневий мороз. Все ж навіть не ціна поки є найбільшою проблемою, а сама технологія. Справа в тому, що такі протези поки односторонні, тобто вони виконують лише поставлену задачу від мозку до протеза. Це не забезпечує власника відчуттями, так як він не отримує від протеза зворотного зв’язку. Двосторонній протез – справа інша. Це вже протез майбутнього, котрий сьогодні існує, працює, але коштує казкових грошей і на разі знаходиться на стрімкій стадії еволюції. Двосторонній протез забезпечує двосторонній сигнал: від мозку до протеза і від протеза до мозку, тим самим дозволяючи запускати ілюзорні відчуття. Такий протез має сенсори дотику, тиску та температури, тож дозволяє контролювати та відчувати силу. Це може бути рука чи нога, але й інші частини людського тіла вже давно заміняють на залізяки – прямо як в Кіберпанк. Лиш замість ріперів маємо хірургів, як простих, так і пластичних.
Серцеві кардіо-стимулятори – річ вже звична й навіть доволі розповсюджена. Цілком можливо, що ви особисто знаєте людину з такою штукою і вона, на щастя, живе собі та приспівує. Майже як Стейтем в Адреналіні. Для інших не менш важливих органів поки протези не вигадали, зате узкіє учьониє вже встигли створити протез для печінки, якого насправді ще не існує. Ну, тут не дивно, а от що стосується всіляких чіпів, котрі можна законектити до своєї точки G – з цим у сьогодення все в порядку.
Першим на думку спадає Neuralink – славнозвісний чіп від Ілона Маска, котрий вмонтовують прямо тобі в бошню, щоб думалось краще. Одразу згадується серія «Чорного дзеркала», де завдяки такому чіпу власниця постійно бачила рекламні оголошення в себе в голові через те, що не хотіла перейти на новіший тарифний план. Та відкинемо антиутопію і з’ясуємо головні завдання Neuralink: підключаємо чіп до мозку, потім мозок до ПК, а після керуємо комп’ютером або смартфоном силою думки. Вже уявляю собі як 10-ядерний Інтеловський проц згорає після проведених 5 хвилин в компанії твоєї дружини, та проведені експерименти були успішними, що породжує надію на краще. Адже такий чіп покликаний реабілітувати людей з травмами: він зможе повертати зір, слух, повертати рухливість кінцівок, лікувати всілякі захворювання тощо. Найамбітніша ціль – інтеграція людського мозку зі штучним інтелектом. Звучить це все дуже класно, але з іншого боку ми досі не знайшли можливості вилікувати чоловіче облисіння після 30-ти, який Нейролінк, хлопці. Хоча недавно мені траплялась новина про те, що з "ОБЛИСІННЯМ ПОКІНЧЕНО"! Цілком можливо, що вона була з тієї ж категорії, що й «СТВОРИЛИ ГОРІЛКУ З ПОВІТРЯ» або ракетне паливо з Міцного Арсеналу – останнє ближче до правди.
Що стосується зовнішності, то редагувати свого персонажа сьогодні ти можеш по повній програмі. Так і з’явилась ціла купа фріків, чия зовнішність – це квиток до цирку. Якщо переступити через всю цю комедію, можна вийти на цікавіші речі – пластичну хірургію, котра дозволить тобі отримати нове обличчя. Буквально нове обличчя, Карл. Повертаючись до теми мікрочіпів, вже сьогодні багато людей використовують такі імпланти для повсякденних завдань.
В недалекому майбутньому таких штук ставатиме все більше, а дійде до того, що люди будуть використовувати їх в якості пристроїв зв’язку як в Кіберпанк. Я неодноразово казав, що вже через 10 років ми будемо гучно сміятись зі смартфонів в наших кишенях. Деякі коштують більше ніж класний ігровий ПК на Артлайн, що взагалі нонсенс, та вже через десятиліття їх можна буде знайти або на звалищі, або в музеї. Нові смартфони не матимуть дисплея і, швидш за все, виглядатимуть або як браслет, або як чіп-імплант, який можна засунути під шкіру, або ж накласти на голову, котру той просканує і з котрою той синхронізується. Звучить як вираховування числа Пі філологом, але так воно є. Apple вже сьогодні розповіли про те, що займаються створенням подібного пристрою.
Маніпуляції з пам’яттю – наступна річ, з котрою ми зіштовхнемось. На щастя, майбутнє не виглядатиме як майбутнє з фільму Джонні Мнемонік, котрий носив в голові картрідж на 5 мегабайт пам’яті – це навіть Sexy Back б не зміг закинути, хіба в якості 128. Я вже давно хочу флешку, котра дозволить мені запам’ятовувати різний непотріб, а потік – хоп і витягнув собі, одразу завтикав. Цілком можлива поява різних апаратів та пристроїв, до котрих можна буде підключатись напряму і писати картини чисто фантазією. Можливо, завдяки таким пристроям вчені зможуть краще зрозуміти природу людських сновидінь, а ще крутіше – виводи людські сни як відео на екран. З’явиться технологія чіткого усвідомленого сну, яка буде щось середнім між віртуалом і реальністю і це дійсно спантеличує. Щось подібне ми бачили в Кіберпанку під назвою брейнданс – от лиш моя вигадка куди масштабніша.
Інша ж вигадка з Кіберпанк перестала бути вигадкою в реальному світі. Мова йде про кров’яних нанороботів, котрі доставляють потрібні ліки в організмі людини в потрібні місця. На разі ця технологія знаходиться в розробці, але певні випробування вже були. Такі штуки зможуть поїдати тромби, холестерин, зможуть знищувати віруси і моніторити стан здоров’я клітин. Рухатись можуть за рахунок хімічних реакцій, магнітного поля чи ультразвуку. Сьогодні це звучить як фантастика, та ще 20 років тому фантастикою були прості фітнес-браслети, котрі вимірюють пульс і артеріальний тиск. Подібні браслети можна доповнити голограмами з можливістю дотику, як і смартфони такого варіанту. В Кіберпанк 2077 для моніторингу здоров’я вигадали нанотату – сьогодні такі нанотату вже створюються вченими. Вони можуть демонструвати аналітику рівня цукру в крові, стан деяких органів тощо, але технологія поки в пубертатному періоді.
Одним з найважливіших проривів в технологіях стане можливість повертати людям зір. І мова не про мозкові імпланти, а про оптику. Цілком можлива поява спеціальних лінз, котрі підключатимуться спочатку хірургічним шляхом, а з їх розвитком і це буде зайвим – синхронізація без хірургічного втручання виглядає цілком реальною десь тоді, коли збірна України по футболу виграє Чемпіонат світу, тобто близько 2130-го року.
Сьогодні вже створили біонічні лінзи – це штука, котра замінює природній кришталик всередині ока, відновлює чіткий зір на всіх відстанях і дає нереальні переваги своєму носію. Тільки уявіть, лінза покращує ваш зір в 20 разів і дозволяє вам бачити стрілки годинника на маленькому циферблаті за 3 метри. Поки стрілки за 3 метри я бачу і без біонічної лінзи, та невдовзі їх можна буде побачити і з відстані 9 метрів, що вже вражає. Доктор Гард Вебб, один з розробників цього пристрою, каже, що коли він вийде у загальний вжиток, він породить справжню несправедливість між тими, хто має такі лінзи і хто ні. Адже власник цих лінз матиме просто фантастичну перевагу над простою людиною. Поки цінник стартує від 3200 баксів.
Ну і що за майбутнє без літаючих машин? Адже це чи не найголовніший ярлик для нас, завдяки старим Голівудським фільмам. Що ж, літаючі як літаючі, а машини на повному автопілоті існують вже сьогодні, тим паче вони зможуть бути керовані силою думки завдяки тому ж Нейролінку. Все ж ті, хто не вірить в казки від Маска, можуть піти іншим шляхом скептицизму – шляхом джетпаків як в ГТА San Andreas. Шкода, що в фірмовому варіанті немає.
А які технології в майбутньому бачиш ти? Залишай коментар, буде цікаво почитати. До нових зустрічей на Артлайн Плей.