Комп’ютери, ноутбуки, комплектуючі, периферія та аксесуари, вигідні ціни Каталог товарів
Спілкуємося українською?
Залишити російську
Комп'ютери Artline Комп'ютери Artline 0 1 2 3 4 5 6 7 0 1 2 3 4 0 0 1 2 3 4 5 6 7 8 0 1 2 3 4 0 1 2 3 4 5 6 3D пристрої та аксесуари 3D пристрої та аксесуари 3D принтери Філаменти та смоли Запасні частини 3D сканери Одноплатні комп'ютери Додаткове обладнання Гравери Ноутбуки Ноутбуки 0 1 2 3 4 5 0 1 2 3 4 Монітори Комплектуючі Комплектуючі Відеокарти Процесори Материнські плати Оперативна пам'ять Системи охолодження Корпуси QUBE Блоки живлення SSD накопичувачі HDD накопичувачі Звукові карти Контролери Додаткові аксесуари Комп'ютерна периферія Комп'ютерна периферія ДБЖ, стабілізатори, батареї Клавіатури Мишки Килимки для мишки Навушники та гарнітури Крісло для геймера Комп'ютерний стіл Кріплення для монітора (кронштейни) Веб-камери Ігрові контролери Акустичні системи Мережеві фільтри Принтери та БФП Обладнання для проведення конференцій Графічні планшети Презентери Аксесуари для клавіатур та мишок Витратні матеріали USB флешки Перехідники та адаптери Командна панель для ПК Шредери Мережеве обладнання Мережеве обладнання Маршрутизатори Комутатори Точки доступу / Ретранслятори Wi-Fi адаптери Bluetooth адаптери Мережеві карти та адаптери Мережеві сховища (NAS) LAN-кабелі (патч корди) PoE адаптери Powerline адаптери Медіаконвертери Підсилювачі зв'язку Модеми Трансивери KVM-Перемикачі Комутаційні шафи Стійки Патч-панелі Блоки розеток Сервери Artline Електрогенерація Електрогенерація Системи збереження енергії Енергостанції Зарядні станції Генератори Інвертори Акумуляторні батареї Повербанки Сонячні панелі Пуско-зарядні пристрої Батарейки та акумулятори Аксесуари електрогенерація Електроніка, ТВ, мобільні гаджети Електроніка, ТВ, мобільні гаджети Аксесуари Смартфони Планшети Електронні книги Кнопкові телефони Автомобільні насоси Смарт-годинники Карти пам'яті Телевізори Фотоапарати Освітлення Автомобільні пилососи Ігрові консолі Розумний дім та безпека Розумний дім та безпека Сигналізації Камери відеоспостереження Відеореєстратори Панелі виклику Аксесуари для відеоспостереження Розумні розетки Смарт приставки Програмне забезпечення Програмне забезпечення Операційні системи Офісні програми Ігри Побутова техніка Побутова техніка Кондиціонери Зволожувачі повітря Роботи пилососи Ваги Обігрівачі Чайники Електрогрилі Мийки високого тиску Активний відпочинок та туризм Активний відпочинок та туризм Окуляри для керування дронами Пульти керування для дронів Приймачі та передавачі для дронів Квадрокоптери (дрони) Автохолодильники Каністри Ліхтарики Туристичний посуд Туристичні пальники Гамаки Електротранспорт Електротранспорт Електровелосипеди Електросамокати Електроскутери
#khoroshiy-vybor

Оптимальний ігровий ПК 2023: вибираємо відеокарту та процесор

Оптимальный игровой ПК 2022: выбираем видеокарту и процессор

У наших оглядах ви напевно звикли бачити красиві, потужні та дуже недешеві збірки та комплектуючі. Не дивно, адже всі вони мають гарний вигляд і видають дуже багато кадрів на секунду. Але, відверто кажучи, запити більшості людей обмежуються шістьма ядрами процесора і відеокартою, яка не показуватиме слайдшоу на Full HD моніторі. Топ продаж якраз складається з такого заліза, тому ми вирішили допомогти з вибором відеокарти та процесора для оптимального ПК на початок 23 року.

 

 

Зміст:

  1. Nvidia GeForce GTX 1660 та GTX 1660 Super
  2. RTX 3050 та RTX 3060
  3. AMD Radeon RX 6600 та 6600 XT
  4. Тести відеокарт
    1. Call of Duty: Modern Warfare II
    2. Cyberpunk 2077
    3. Uncharted 4: A Thief's End
    4. Marvel's Guardians of the Galaxy
    5. Resident Evil Village
    6. Red Dead Redemption 2
    7. Assassin's Creed Valhalla
    8. Counter-Strike: Global Offensive
  5. Скільки коштує один умовний кадр відеокарт?
  6. Висновки з відеокарт
  7. Тест процесорів
    1. Counter-Strike: Global Offensive
    2. Call of Duty: Modern Warfare II
    3. Assassin's Creed Valhalla
  8. Синтетичні тести процесорів
  9. Висновки з процесорів
  10. Де можна придбати оптимальний ігровий ПК?

 

 

Перед вами шість відеокарт та п'ятірка народних процесорів. Йдеться не про гарячі новинки, тонке налаштування та розгін, а про економію та типові конфігурації, які ви можете зустріти в магазинах.

 

 

Nvidia GeForce GTX 1660 та GTX 1660 Super

 

Почнемо із відеокарт. GeForce GTX 1660 та 1660 Super ще з 2019 року користуються великим попитом. Пастген Turing, до того ж без променів і DLSS, але пограти на цих картах все ще можна, в чому ви скоро переконаєтеся. Різниця між ними в 6-ти гігабайтах GDDR6-відеопам'яті в супер-варіанті (1660 Super; у GTX 1660 використовується стара GDDR5), а характеристики чіпа TU116 у них однакові.

 

 

RTX 3050 та RTX 3060

 

GeForce RTX 3050 і 3060 відрізняються лише однією цифрою в назві, насправді різниця між картами серйозна: якщо коротко, то 3050 – це дві третини 3060. Як за швидкодією, так і характеристиками чіпа GA106 і відеопам'яті GDDR6.

RTX 3050 можна розглядати як варіант для середніх налаштувань Full HD та маленьких корпусів із невеликою потужністю блоків живлення. Але якщо у вас є можливість доплатити та взяти збірку з 3060, то ви отримаєте дуже відчутний приріст в іграх. Воно того варте.

Але і RTX 3060 також не ідеальна: залежно від обраного двовентиляторного або одновентиляторного варіанта, ціна на неї може становити від 15 до 18 тисяч, що є чимало для статусу "народної". Однак підтримка рейтрейсингу, DLSS, кодека Nvenc і солідний обсяг відеопам'яті в 12 гігабайтів дасть не тільки приріст швидкодії, а й запас на майбутнє.

Ми мало не забули про нове непорозуміння – RTX 3060 з 8 гігабайтами відеопам'яті. Скажімо коротко – не надумайте її купувати і причина тут не тільки в об'ємі відеопам'яті.

 

 

AMD Radeon RX 6600 та 6600 XT

 

І тут у гру вступає парочка відеокарт від AMD: Radeon RX 6600 та 6600XT. Перша закриває вакантне місце за шкалою швидкодії між RTX 3050 та 3060.

RX 6600 XT менш доступна, на рівні з RTX 3060 і тут її рекомендувати вже важче: її швидкодія або аналогічна, або вища за RTX 3060, але у останнього в кишені серйозний відрив у роботі з рейтрейсингом, енкодер NVENC і наявність DLSS.

Сукупність усіх цих факторів плюс народна любов до GeForce зробила свою справу: RTX 3060, згідно з результатами опитування Steam, знаходиться на 6-му місці, а RX 6600 XT та її молодша сестра – на 50-му і нижче.

 

 

Тести відеокарт

 

Call of Duty Modern Warfare II

Спочатку порівняємо відеокарти, а потім процесори. Почнемо відразу зі свіжої Call of Duty Modern Warfare II, що вийшла на ринок цього року. У грі нарешті з'явився вбудований бенчмарк. Екстрім-пресет графіки, Full HD і навіть найслабші карти показують гарний фреймрейт. Але коли справа доходить до диму та інших альфа-ефектів, FPS дуже просідає. RX 6600 і 6600 XT показують найкращі результати.

 

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, ультра-пресет без променів та DLSS. Дивно, навіть на GTX 1660 відеоряд не перетворюється на слайдшоу. Очікувано, RTX 3060 та RX 6600 XT найближче до комфортного фреймрейту. Зверніть увагу, що RX 6600, споживаючи 120 Вт, що навіть менше RTX 3050, видає на 10 з лишком кадрів більше. Оскільки кожен ват на вагу золота, RX 6600 — одне з найкращих рішень не лише за ціною та швидкодією, а й щодо енергоефективності на кадр.

 

Uncharted 4 A Thief's End

Порт Uncharted 4 на ПК чудово оптимізований і без проблем працює на всіх відеокартах, представлених у тесті. Жодних проблем з плавністю, а також 1660 Super і 3050 справляються з ультра-налаштуваннями. RX 6600 знову тішить. Звичайно, старша сестра 6600 XT та RTX 3060 видають більше кадрів, але за сукупністю ціни, фреймрейту та енергоспоживання альтернативу RX 6600 важко знайти.

 

Dying Light 2 Stay Human

Друга частина Dying Light – гра вимоглива і для подібних тайтлів ми розглядали рівень RTX 3060 і вище, особливо якщо ви захочете помилуватися променями з DLSS або FSR. Проте навіть GTX 1660 здатна видавати консольний FPS на ультра у Full HD, та й ніхто не забороняє знизити налаштування графіки, щоб отримати ще більше кадрів на секунду.

 

Marvel's Guardians of the Galaxy

Guardiand of the Galaxy віддає перевагу відеокартам від nVidia і RTX 3050 майже вдалося дотягнутися до показників RX 6600. От би ще гра працювала плавніше і не фризила на всіх платформах. В результаті лідирує RTX 3060, за нею 6600 XT і на 3 місці 6600. Поки що це перша гра, де RTX 3060 перемагає свого прямого конкурента.

 

Resident Evil Village

Важко дорікнути Resident Evil Village оптимізації, але є один нюанс. Гра на максимальних налаштуваннях навіть без рейтрейсингу споживає чимало відеопам'яті. 6-гігабайтні GTX 1660 хоч і видають заповітні 60 кадрів, але часто ловлять статтери, яких немає в інших учасниць тесту. Ось чому ми не рекомендуємо купувати тут і зараз відеокарти із 6 гігабайтами відеопам'яті.

 

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 досі залишається вимогливою грою. Топ-трійка відеокарт намагається тримати планку в 60 кадрів за секунду, але ось за мінімальним FPS вони далекі від ідеалу. RX 6600 XT лідирує саме за цим показником і геймплей на ній відчувається найплавнішим. Звичайна RX 6600, як і в більшості інших ігор, залишається найкращим вибором за свої гроші.

 

Assassin's Creed Valhalla

Assassin's Creed Valhalla відома своєю прихильністю до відеокарт від AMD і тут обидві RX 6600 демонструють чудові результати. До речі, не забудьте увімкнути функцію Resizable BAR або Smart Access Memory, щоб отримати серйозний буст фреймрейта в цій грі на картах 3000 серії від Nvidia або 6000 від AMD. Включати її доводиться самим користувачам власноруч, тому що за замовчуванням у BIOS ця фіча вимкнена.

 

Counter-Strike Global Offensive

І ось тут ми поступово підходимо до другої частини цього відео-тесту процесорів. Поглянувши на екран, стає зрозуміло чому: якщо у минулих іграх різниця у фреймрейті між найслабшою та найпотужнішою відеокартою могла доходити до дворазової, то тут вона випарувалася. CS:GO – одна з небагатьох ігор, у якій навіть GTX 1660 Super місцями залишається не до кінця завантаженою. І це з максимальними налаштуваннями графіки. RTX 3050 і 3060 трохи швидше за конкурентів від AMD за рахунок краще оптимізованого драйвера під старий DirectX 9.

 

 

Скільки коштує один умовний кадр відеокарт

 

Перед тим, як перейти до порівняння процесорів, давайте порахуємо середній арифметичний фреймрейт кожної відеокарти без результатів CS:GO і поділимо на них ціни, отримавши умовні гривні за кожен кадр.

Найбільш умовно "вигідні" кадри видають Радеони RX 6600 та 6600 XT. Далі йдуть RTX 3060 і GTX 1660, і найбільше переплачувати доведеться за кожен кадр RTX 3050 і Super-варіанту GTX 1660.

 

 

Висновки з відеокарт

 

Недарма всі ці моделі відеокарт популярні: незважаючи на властиві будь-якому залізу недоліки, вони мають свої переваги. GTX 1660 і супер-варіант можуть виручити при невеликому бюджеті, і пограти на них можна навіть у сучасні вимогливі ігри. RTX 3050 набагато швидше, але підтримка рейтрейсингу, DLSS, оновленого кодека Nvenc і 8 гігабайтів відеопам'яті проти 6 в 1660 не будуть зайвими в майбутньому. Про RTX 3060 сказано досить, ну а Radeon 6600 і ХТ-версії досі приємно вражають швидкодією та адекватною ціною, хоч і програють зеленим у рейтрейсингу.

 

 

Тест процесорів

 

Із процесорами буде складніше, оскільки там не лише кадри, а й бали, секунди, семпли. Почнемо із CS:GO.

 

Counter-Strike Global Offensive

Залишаємо одну відеокарту Radeon RX 6600 XT і подивимося на поведінку процесорів: Ryzen 5 3600, 5600, Core i5-10400F, 11400F та 12400F.

Відразу скажемо, ми не очікували, що Ryzen 5 5600 настільки випередить Core i5-12400F. Так, ми знали, що Zen 3 вражає CS:GO, але від шестиядерного Alder Lake'a ми чекали більшого. Можливо, Intel виявив би себе краще з картою від Nvidia, але все ж таки цікавіше іноді порівняти процесори не з топовою картою, а з вигідною.

 

Call of Duty Modern Warfare II

У новій Call of Duty Modern Warfare II ситуація зворотна: ми вперлися у швидкодію відеокарти, значення FPS практично не відрізняються. І це якраз той сценарій, з яким зіткнеться більшість покупців ПК: більшість ігор упиратиметься у відеокарту, тому не варто зосереджувати увагу на дорогих процесорах та комплектах оперативної пам'яті.

 

Assassin's Creed Valhalla

Можливо трьох ігор мало для тесту процесорів, але навіщо повторювати, що багатьом досвідченим користувачам і так відомо. Assassin's Creed Valhalla, перед вами однаковий FPS і слабким місцем знову виявляється відеокарта, і далеко не найслабша. Так що правило, за якого більшу частину грошей потрібно витрачати на відеокарту, а решту купувати на здачу хоч і звучить перебільшено, але так і не втратило актуальності.

 

 

Синтетичні тести процесорів

 

Ну і на завершення статті ще трохи нудних графіків та тестів процесорів у синтетиці та робочих програмах. Раптом комусь захочеться на власному ігровому ПК ще й попрацювати.

За традицією, спочатку Cinebench R23 і тут із серйозним відривом лідирує поточний шестиядерник Intel Core i5-12400F.

У бенчмарку для Blender все приблизно так само: 12400F лідирує, а поточний народний топ від AMD Ryzen 5 5600 зміг наздогнати тільки минуле 11 покоління від Intel.

Результати GeekBench 5 наочно показують, який шлях пройшли обидві компанії та їх продукти за кілька років. Але також потрібно мати на увазі вплив різної частоти оперативної пам'яті: на платформах AMD її традиційно не обмежують, а терпимі 3200 МГц із коробки Intel з'явилися лише у 12 поколінні.

У тесті PCMark 10, який любить процесори від Intel, обидва народні шестиядерники від AMD демонструють відмінні результати. Рано скидати з рахунків Ryzen 5 3600.

Тести в програмах Adobe від компанії Puget поводяться дивно, але у After Effects розстановка сил виглядає адекватно: 10400F слабенький з пам'яттю DDR4-2666, інші системи вишикувалися за очікуваннями.

Ну і, нарешті, тест швидкості відображення Web-сторінок у тесті WebXPRT4 – це те, з чим ми стикаємося щодня. Господарі шестиядерників останніх поколінь Intel та AMD навряд чи скаржаться на швидкість роботи у Хромі.

 

 

Висновки з процесорів

 

З процесорами-переможцями все виявилося прогнозовано: на першому місці Core i5-12400F, за ним слідує Ryzen 5 5600 та замикає трійку i5-11400F минулого покоління. Ryzen 5 3600 та Core i5-10400F поганими назвати не можна, тому що все вирішує ціна.

Будь-яких універсальних підрахунків на кшталт "скільки гривень за продуктивність" із процесорами не існує, але глянувши на ціни висновки можна зробити легко. Наприклад, за ціну i5-12400F можна взяти ДВА Ryzen 5 3600. Ну, а приблизно за півтора райзена 3600 можна взяти 5600.

Скажемо коротко: Ryzen 5 3600 у зв'язці з RX 6600, 6600 XT або RTX 3060, з оперативною пам'яттю не нижче DDR4-3200 та материнкою на здачу – один із найвигідніших варіантів для ігор у Full HD і навіть для роботи. Але не буде зайвим встановити кулер на теплових трубках.

Ryzen 5 5600 не просто так набув популярності: так, 3600 вигідніше, але 5600 відчутно швидше потужних карт на кшталт RTX 3070 і вище. До того ж, після встановлення цієї моделі вам не потрібен буде апгрейд материнської плати.

Збірки з Core i5-10400F і 11400F також вас не розчарують. Так, між ними є відчутна різниця у швидкодії, але 10400 холодний, доступний і зовсім не повільний, ніяких особливих вимог до материнських плат або охолодження не висуває і без проблем працюватиме в найменших корпусах.

А ось переваги i5-12400F на його разючій швидкодії не закінчуються. Цю платформу ви можете оновити в майбутньому до потужніших процесорів 12 та 13 поколінь, чим інші збірки у цій статті похвалитися не можуть. Рекомендуємо відразу звернути увагу на просторий корпус та блок живлення із запасом, щоб бути готовим до потужних відеокарт – 12400F впорається навіть із флагманськими.

А з процесорами дорожче і новіше краще цілитися у більш потужні відеокарти та забути про жорстку економію. Дякую вам за перегляд! Світла і тепла вашому будинку, і бережіть себе!

 

 

Де можна придбати оптимальний ігровий ПК

 

Користувачі можуть замовити всі описані у статті процесори та відеокарти в інтернет-магазині Артлайн. За потреби можна проконсультуватися з менеджерами компанії для вибору відповідних елементів. Усі доступні процесори та відеокарти пропонуються за ринковою ціною. Ще у великому асортименті є готові ПК з урахуванням розглянутих у статті комплектуючих.

 

м. Київ, вул. Кирилівська, 104

  • (080) 033-10-06
  • (044) 338-10-06
  • (066) 356-10-01
  • (097) 356-10-01
  • (063) 356-10-01

info@artline.ua

Питання

+ Яка з розглянутих відеокарт буде найкращою для гри CS: GO?
Наші тести показали, що будь-яка з цих 6 відеокарт при високих налаштуваннях в 1080р показує відмінні результати. Цього буде достатньо для якісної гри та високої швидкодії.
+ Який процесор та відеокарта зараз будуть найвигіднішим варіантом для ігрового ПК?
За результатами тестів ми дійшли висновку, що Ryzen 5 3600 у зв'язці з RX 6600 або 3060 буде найбільш вигідною збіркою. Ви зможете запускати ігри у Full HD з нормальним FPS.
+ Чи актуальна відеокарта 1660 у 2023 році?
Незважаючи на те, що ця відеокарта випущена у 2019 році, вона показує нормальні результати у тестах. Її буде достатньо для багатьох сучасних ігор та додатків.