Час не стоїть на місці - нові ігри створюються на нових технологіях, чиї можливості припиняють охоплювати ваш старий ПК. Тоді в голову приходить думка про оновлення, але, дізнавшись ціни і роботу, її змінює думка про заміну. То як ж підібрати оптимальний для ваших запитів ПК? Ми дізнаємося про це прямо зараз.
Підбирайте ПК під ваші запити
Кожен з нас особливий, і запити наші різняться. Найчастіше спектр потреб формується за рахунок професії користувача. Якщо для фотографа головним буде робота в програмах-редакторах, то для офісного співробітника в пріоритеті робота з редакторами тексту. Зазначене програмне забезпечення відрізняється за запитами з технічного боку, адже перше завжди вимагає більше ресурсів ПК, ніж друге. Формуючи чітке уявлення, навіщо і для чого ви купуєте комп'ютер, ви зможете підібрати для себе потрібну вам модель, не переплачуючи. Умовно ПК можна поділити на кілька груп:
• ПК для відпочинку - такий тип комп'ютера має збалансовані характеристики, які дозволять вам насолоджуватися вільним часом в Інтернеті, а також в комп'ютерних іграх з невисокими системними вимогами. Знаходиться в помірній ціновій категорії.
• ПК для геймінгу - ігрові комп'ютери завжди користуються великим попитом, так як вони завжди втішають потужністю і швидкодією. Така машина з легкістю виконує будь-які поставлені завдання, а також дозволяє вам насолоджуватися ігровим процесом на максимальних графічних налаштуваннях. Знаходиться в високій ціновій категорії.
• ПК для роботи - комп'ютери цього плану покликані виконувати найпростіші завдання. Вони не відрізняються потужністю і не здатні знаходити спільну мову з ігровою індустрією. Знаходяться в низькій ціновій категорії.
• ПК для будинку - безшумні і надійні, вони впевнено стають частиною домашнього простору, займаючи почесне місце в списку ваших вимог. Комп'ютери такого плану добре справляються з «важким» програмним забезпеченням, а також можуть дозволити вам добре провести час в іграх з середніми системними вимогами. Знаходяться в середній ціновій категорії.
• ПК для кіберспорту - це професійні ПК з новітніми системними компонентами, межі здібностей яких важко виділити. Призначені для людей, які професійно займаються геймінгом і стрімінгом. Також в цю лінійку входять і кастомні ПК. Розмістилися в найвищій ціновій категорії.
З чого почати вибір
Який процесор потрібен
Процесор - це серце машини, яке відповідає за управління та обчислення. Чим сильніший процесор, тим більше інформації він може обробляти, при цьому скорочуючи загальний часовий проміжок. Сучасні процесори мають ядра, які відповідають за одночасне виконання безлічі завдань. Чим більше ядер, тим сильніший процесор. У свою чергу, ядра можуть розганятися, міняючи свою тактову частоту. Важливим аспектом в плані вибору процесора стане функція багатопоточності. З її допомогою ядра створюють додаткові потоки виконання, прискорюючи роботу ПК. Так, купуючи 4-ядерний процесор з функцією багатопоточності, ви отримуєте додаткові 4 потоки для обчислення. Такий вплив вкрай сприятливий для комп'ютерних ігор.
Сьогодні на світовому ринку процесорів домінують дві компанії: Intel і AMD. Поділяючи панування, вони створюють процесори для різних цілей, включаючи найпотужніші ігрові варіанти. Поради щодо вибору не змусять вас чекати:
Якщо ви хочете купити ПК для відпочинку або для дому, радимо вам звернути увагу на 2- і 4-ядерні процесори. Для першого варіанту підійде модель Intel Core i3-4360 з двома ядрами, що працюють на чотири потоки. Процесор демонструє хороші показники тактової частоти, яких цілком вистачить для домашнього використання. Другий варіант буде більш просунутим - Intel Core i5-7600K. На його борту розмістилися 4 ядра, що працюють на чотири потоки. З його допомогою ви зможете відкрити для себе світ ігрової індустрії.
Якщо ваша мета - покупка ігрового ПК, вибір процесора починається з 4-ядерних аналогів, які працюють на вісім потоків. Щоб забути про передчасні оновлення комп'ютера, радимо вам сфокусуватися на 6-яденому процесорі Intel Core i5-9600KF. Він дозволить вам запускати ігри на високих налаштуваннях, паралельно виконуючи ряд інших завдань.
Офісні ПК не вимагають високих показників, тому для таких комп'ютерів цілком прийнятними будуть 2-ядерні процесори, або варіанти з 4 ядрами, чиї характеристики доволі скромні. Як варіант ми можемо порадити модель AMD Athlon 200GE AM4 з двома ядрами, що працюють на чотири потоки.
З ПК для кіберспорту ситуація найдорожча, адже вони використовують в роботі найпотужніші процесори сучасності. Одним з таких є Intel Core i9-10900K з десятьма ядрами, що працюють на двадцять потоків. Цей монстр вийшов в 2020 році і сьогодні позиціонується як один з найпотужніших процесорів на ринку.
Яка відеокарта потрібна
Наступним важливим аспектом стане вибір відеокарти. Цей компонент відповідає за відеообробку. Чим могутніша ваша відеокарта, тим краще для «важких» комп'ютерних ігор сучасності. Адже продуктивний відеоадаптер дозволить вам утримувати стабільний рівень FPS, а також запускати ігри в дозволі 2К і 4К.
FPS (Frames per Second) - термін, що позначає кількість змінюваних кадрів за одиницю часу в комп'ютерних іграх, телебаченні, кінематографі. Чим вищий цей показник, тим краще для зображення. Варто зазначити, що для комфортної гри вистачить і 30 FPS.
У плані вибору відеокарти все досить просто, адже тут брати або ігровий варіант, або варіант для дому та офісу.
Якщо ви купуєте ігровий ПК, зверніть увагу на відеокарти, чий показник відеопам'яті не нижче ніж 4 гігабайти. Також існують різні стандарти пам'яті відеокарт, підписуються вони GDDR - так ось, сучасним стандартом вважається GDDR5, а також більш просунутий тип пам'яті GDDR6. Останній значно дорожче п'ятого покоління, але ваш вибір залежить тільки від ваших фінансових можливостей. Варто зазначити, що на сьогоднішній день GDDR5 займає більшу половину ринку. Як приклад ми порадимо вам Nvidia GeForce GTX 1650 з 4 гігабайтами відеопам'яті GDDR5. Ця відеокарта позиціонується як ігрова, прекрасно справляється з будь-якими сучасними іграми. Більш просунутий варіант - Nvidia GeForce RTX 2060 з 6 Гб відеопам'яті стандарту GDDR6. Відеокарта такого плану дозволить вам запускати ігри в дозволі 4К, а також зі стабільним рівнем FPS.
Націлилися на кіберспортивний комп'ютер? Вибирайте найпотужнішу Nvidia GeForce RTX 2080 Ti. З її допомогою ви зможете досягти неймовірного зображення, яке приносить справжнє естетичне задоволення. Також ми радимо вам звернути увагу на відеокарти компанії AMD. Як приклад, модель Radeon RX 5700 відкриє перед вами запаморочливі можливості.
Для офісних і домашніх ПК все набагато простіше. Вони рідко вимагають більше 2 гігабайт відеопам'яті, обробляючи нескладні завдання. Прикладом відеокарти для комп'ютерів такого роду стане Nvidia GeForce GT710 з двома гігабайтами відеопам'яті на борту. Також для офісних ПК можливий варіант з інтегрованою відеокартою.
Окремо варто нагадати про технологію VR, яка з кожним днем розвивається все швидше. Сьогодні ми маємо ряд дуже вимогливих ігор в VR, тому для комфортної гри вам слід вибирати найбільш топові відеокарти від Intel або AMD.
Скільки оперативної пам'яті потрібно
Оперативна пам'ять грає не менш важливу роль в загальній продуктивності комп'ютера. Цей елемент завжди вимагає високих показників. На даний момент в світі використовується стандарт DDR4 - швидкий і енергоефективний, він дозволяє обробляти більше даних без найменшої втрати швидкості. Для ігрового ПК вам слід купити планку від 8 гігабайт ОЗУ типу DDR4, для офісного і домашнього цілком підійде 4 гігабайти. Тим не менш, якщо хочете кращої продуктивності на стаціонарних комп'ютерах, обзаведіться 8 гігабайтами DDR4, попередньо довідавшись, чи підтримує такий тип пам'яті ваша материнська плата. Також зверніть увагу з якою швидкістю (Mhz) працює планка пам'яті. Звертати увагу варто на ОЗУ, що працює зі швидкістю від 2400 Mhz.
Який накопичувач вибрати
Останній компонент в нашому списку - жорсткий диск. Він не менш важливий, ніж перераховані вище, адже безпосередньо впливає на загальну продуктивність роботи ПК. Сьогодні широко використовуються два накопичувача: твердотільний (SSD) і магнітний (HDD). Останній широко використовується до сих пір, адже він дешевший і об’ємніший за свого конкурента. Але гонку за потужністю HDD програє, адже накопичувач типу SSD працює набагато швидше. Він відрізняється високою механічною стійкістю, стабільністю зчитування файлів в часовому проміжку, низьким енергоспоживанням і великою кількістю виконуваних операцій за секунду. Єдиний мінус - висока вартість. За 1 терабайт SSD вам доведеться заплатити від трьох з половиною тисяч гривень, тоді як ціна за 1 терабайт HDD стартує від тисячі гривень. Найкращою комбінацією є SSD + HDD. У такій ситуації твердотільний накопичувач використовується як системний, а магнітний - для зберігання файлової інформації.
Ігрові ПК від ARTLINE
Компанія ARTLINE вже багато років знаходиться на лідируючих позиціях за продажами ігрових ПК в Україні. На комп'ютери від ARTLINE завжди можна покластися, вони потужні всередині і симпатичні зовні, виконані за новітніми запитам сучасності, завдяки чому з легкістю справляються з будь-яким поставленим завданням. На нашому сайті ви зможете купити ПК, відштовхуючись від ваших потреб. Адекватна цінова категорія і доброзичливе співробітництво - це те, що завжди робить наших клієнтів задоволеними.
Питання та відповіді
- Оперативна пам'ять DDR3 актуальна в 2020 році?
- Ні, пам'ять такого стандарту все менше використовується сучасними комп'ютерами. Кілька років тому її замінив більш сучасний стандарт DDR4.
- Що краще 480 гігабайт SSD або 1 терабайт HDD?
- Залежно від ваших побажань, як особистих, так і робочих. Якщо ви вибираєте ПК для геймінгу, 480 гігабайт пам'яті вам не вистачить. Якщо вибираєте для роботи, SSD підійде найкраще. Найкращим варіантом буде комбінація SSD + HDD.
- Який процесор краще Intel або AMD?
- Це питання з розділу Puma або Adidas, PlayStation або Xbox. Intel і AMD однаково хороші. Обидві компанії виробляють найпродуктивніші і сучасні процесори на сьогоднішній день.