The Witcher 1 – комп’ютерна гра в жанрі action / RPG, розроблена польською студією CD Projekt RED в 2007 році для платформи Microsoft Windows.
Зміст:
- Ігрові комп'ютери для геймінгу
- Про гру
- Системні вимоги ігрового ПК для The Witcher 1
- Як підібрати оптимальний ПК для The Witcher 1
- Огляд гри The Witcher 1
- Атмосфера
- Геймплей
- Графіка
- Підбираєм оптимальний ПК для The Witcher 1 від ARTLINE
- Питання та відповіді
Про гру
Ми граємо за відьмака Геральта, легендарного вбивцю чудовиськ. Події гри є продовженням-інтерпритацією останнього роману Анджея Сапковського.
Системні вимоги ігрового ПК для The Witcher 1
Згадуючи системні вимоги The Witcher 1, обличчя охоплює тепла посмішка. Залишимо їх тут для ностальгії!
Системні вимоги The Witcher 1
- Процесор: Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64
- Оперативна пам'ять: 1 гігабайт
- Відеокарта: Nvidia GeForce 6600 / AMD Radeon 9800
- Операційна система: Windows XP / Vista
Як підібрати оптимальний ПК для The Witcher 1
Який процесор потрібен для The Witcher 1
Звісно ж, підбирати ПК під гру з 2007-го року ми не будемо. Зосередимось на збірці для 2023-го, в котрій повинен бути встановлений 6-ядерний процесор. Ще кращий варіант – 8-ядерний чіп.
Яка відеокарта потрібна для The Witcher 1
В сучасну ігрову збірку встановлюємо Nvidia GeForce RTX 3050 / 3060 / 3060 Ti / 4060 Ti / 4070. Якщо хочете топовий геймерський ПК, використовуйте потенціал Nvidia GeFoce RTX 4090.
Скільки ОЗУ і який накопичувач потрібен для The Witcher 1
Для сучасного ігрового комп'ютера потрібно 16 гігабайт ОЗУ і SSD-диск.
Огляд гри The Witcher
Атмосфера
«Він був відьмаком, вбивцею чудовиськ. Незвичайний контракт – зняти прокляття з дочки короля…»
З цими словами в пам’яті виринає історія, а ви пірнаєте в неї з розбігу. Згадувати про перший Відьмак можна довго, адже це було так давно. Всього вже й не згадаєш, та навіть більше – частенько забуваєш навіть важливі деталі, тягучі квести, імена. Час не робить поблажок пам’яті, однак ми скажемо одразу: ми не будемо повністю переповідати сюжет, так як на це зійде не менше двох годин. Більше того, обійдемось без спойлерів, окрім одного, одного вимушеного.
Події першого Відьмака відбуваються через п’ять років після закінчення літературної саги. Як відомо, наприкінці останньої книги Геральт помирає під час погрому в Рівії. Його протинає вилами в живіт представник тамтешньої черні, після чого Цирі переносить Геральта разом з Йеніфер на Острів яблунь, який знаходиться в інакшому світі. З відьмаком прощаються, та не назавжди.
Гра починається кадрами втечі Геральта від невідомого поблизу Каєр Морхена. Відьмак непритомніє, після чого його знаходять побратими-відьмаки і відвозять до замку. Геральт втрачає пам’ять. Він не пам’ятає подій, які відбувались до, але все одно продовжує відчувати зв’язок зі знайомими йому людьми. Пам’ять поступово повертатиметься, але ніхто не знає, чи повернеться вона остаточно і чи зможе Геральт згадати все.
Геймплей
Перший Відьмак пропонує цілком типовий RPG-геймплей від третьої особи. Утім тут не потрібно фармитись, так як експи завжди насипають за виконання сюжетних квестів. В грі була доволі специфічна боївка, яка концентрувала увагу на таймінгах протискання кнопки удару, а також розтроювалась на три стилі: сила, спритність, бій з гуртом противників.
Перший Відьмак – це дуже повільна гра. Тут немає коней, тому всі відстані потрібно долати на своїх двох. Локації великими не назвеш, але вони вміло приховують під собою ще одне дно, яке відкривається за сюжетною прогресією. Тут дуже багато балачок і саме любов до них сприятиме вам в проходженні цієї гри. Перший Відьмак приховує дуже багато секретів, велика кількість з яких знаходиться під вашим носом.
Якщо рядових бандитів Саламандри можна вбити з двох-трьох ударів, то декотрих монстрів будеш оминати цілий розділ, адже справитись з ними просто нереально. Такими в другому розділі будуть архіспори, які змусять зад постійно пригорати. Також гра полюбляє рясно насипати ворогів, що є частою причиною смерті. Як монстрів, так і людей – іноді вирватись з кола дуже важко, гра ще й використовує систему переходів з завантажувальними екранами, тому в більшості випадків кидає вас одразу до епіцентру мочилова. Це фатально без підготовки, тому що під час бою випити якийсь еліксир вкрай важко - атаки збивають анімацію, а дамаг в цій грі наносять пристойний. Варто сказати й про сейви, які тут працюють надмірно погано. Перед важливими подіями постійно зберігайтесь вручну, інакше ризикуєте проходити квести заново.
Еліксири в першому відьмаку відіграють дуже велику роль. Якщо в третьому ти пив Ластівку і тебе мало хто міг задамажити, тут таке не працює. Ластівка регенить мінімальну кількість ХП, трохи краще, ніж їжа і питво. Здоров’я взагалі відновлюється дуже довго, а зварити багато еліксирів не так легко, треба багато інгредієнтів. В третьому Відьмаку автори суттєво спростили алхімію і систему прокачки – в першому кожен з цих пластів потребував багато часу і уваги до себе.
Якщо в Дикому Полюванні можна було піти в щасливу прокачку знаків і нагинати ними, в першому така штука не пройде. Тут знаки взагалі мало що вирішують, навіть більше – найбільш ефективним є Аард, також непогано демонструє себе Квен. Інші ніби по приколу додали, їй богу.
Щодо зброї і броні – з цим в першої частини великі проблеми. Пушок не так багато, найкращі мечі можна скрафтити з метеоритної руди, срібні ж взагалі дефіцит. На один розділ може бути один дорогезний комплект броні, який фіг купиш через покупки всяких необхідних книженцій по 200 оренів. Система інвентарю абсолютно незручна, часто доводиться довго шукати потрібну річ чи еліксир.
Не дивлячись на декотрі мінуси, перший Відьмак досі залишається грабельним. Гра довготривала, повільна, іноді навіть медитативна через постійні побігеньки, але вкрай атмосферна, хитромудра, цікава і приваблива.
Графіка
Навіть станом на сьогодні графіка в Відьмак 1 будить в тобі ностальгію за тією незабутньою атмосферою, яку вона створює. Звісно, грі потрібен римейк, утім його потреба не така критична.
Якщо хочеш переглянути відео по лору Відьмака і його світу, заходь на наш YouTube-канал ARTLINE PLAY
Підбираємо оптимальний ПК для The Witcher 1 від ARTLINE
Наприкінці ми хочемо продемонструвати вам наші ігрові ПК. Знайомство почнеться з чотирьох, згодом ж перейдіть до рубрики «ігрові комп’ютери», щоб відшукати ще 2 тисячі різних моделей.
Стандартні системні вимоги The Witcher 1 для ПК
ARTLINE Gaming X43v24 - ігрова збірка з 6-ядерним процесором AMD Ryzen 5 5500. Він працює в тактовому діапазоні 3.6 - 4.2 ГГц на 12 потоків, створений на 7-му техпроцесі. Його сусід – ігрова відеокарта Nvidia GeForce GTX 1650 (4 GB), яка встигла зарекомендувати себе у геймерському співтоваристві. У збірці встановлено 16 гігабайт оперативної пам'яті (DDR4/3200 MHz), а як сховище файлів використовується SSD-накопичувач (480 гігабайт).
Високі системні вимоги The Witcher 1 для ПК
ARTLINE Gaming X51v08 – ігровий персональний комп'ютер у приємному корпусі QUBE NEPTUNE з ненав'язливим ARGB LED-підсвічуванням усередині. Вирізняється продуманою системою охолодження зі знімними пиловими фільтрами. За прозорою стінкою ПК знаходиться 6-ядерний процесор Intel Core i5-9400F (2.9 – 4.1 ГГц) із покоління Coffee Lake. Місце відеокарти займає ігрова Nvidia GeForce GTX 1660 (6 GB). Є багато вільного простору для зберігання даних за рахунок двох файлових накопичувачів: 480 GB (SSD) + 1 TB (HDD). Об'єм оперативної пам'яті складає 16 гігабайт (DDR4 / 2666 MHz).
Ультра системні вимоги The Witcher 1 для ПК
ARTLINE Gaming X51v25 - ігрова збірка з 6-ядерним процесором Intel Core i5-11400F (2.6 - 4.4 GHz). Вона поєднує в собі красу та продуктивність. Має ігрову відеокарту Nvidia GeForce GTX 1660 (6 GB) і 32 гігабайти оперативної пам'яті (DDR4 / 3200 MHz). Також є два файлові накопичувачі: SSD (480 GB) + HDD (1 TB).
4К системні вимоги The Witcher 1 для ПК
ARTLINE Gaming X77v66 - ігровий ПК з 16-ядерним процесором Intel Core i9-12900F (2.4 - 5.1 GHz). Це потужна ігрова збірка для ігор в 4К з ігровою відеокартою Nvidia GeForce GTX 3070 (8 GB), яка підтримує Ray Tracing, технологію DLSS для підвищення FPS + Reflex. Легко справляється з важкими програмами за рахунок 32 гігабайт оперативної пам'яті стандарту DDR4 (3200 Gaming). Має два файлові накопичувачі: SSD (1 TB) + HDD (2 TB).
Питання та відповіді
Коли вийде римейк The Witcher 1?
Цілком можливо, що римейк першої частини ми побачимо в 2025-2026-му
Куди подівся Калькштейн в наступних частинах Відьмака?
Алхімік загинув в третій частині, однак його не показували
Де купити The Witcher 1?
Купити гру можна в Steam
https://store.steampowered.com/app/20900/The_Witcher_Enhanced_Edition_Directors_Cut/?l=russian