Creality K1 є надійним та швидким 3D-принтером. У цій статті ми розглянемо, як його покращити за допомогою додаткових комплектуючих.
На даний момент Creality став одним з найвідоміших брендів у сфері 3D-друку. Компанія продовжує лідирувати у цій ніші. Модель 3D-принтера Ender 3 стала неймовірно популярною.
Ender 3 вийшов у 2018 році, після чого розробники Creality запропонували пристрої з новими можливостями та покращеннями, наприклад, флагманські машини К1 та К1 Мах. Дані 3D-принтери мають суттєву відмінність від минулих моделей завдяки своїм особливостям. У цих апаратів використовується такий корпус, з якого полегшується друкований процес високотемпературними матеріалами, наприклад, нейлон, ABS. Ще дві моделі пристрою мають високу швидкість друку до 600 мм/с.
У 2023 році було представлено модель К1, яка стала цікавою для багатьох користувачів. Якщо ви хочете отримати додаткові можливості та оновити 3D-принтер, ви можете розглянути запропоновані варіанти.
Зміст:
- Камера
- Сопло із загартованої сталі
- Текстурована збірна пластина
- Вугільний фільтр
- Кришка дверей
- Підставка для кришки
- Нижня висувна скринька
- Дверна петля на 270 градусів
- Утримувач інструменту
- Верхній тримач котушки для TPU
- Де можна придбати елементи для апгрейду принтерів Creality K1 & K1 Max?
Камера
Основна мета такої камери полягає у віддаленій перевірці друкованого процесу та виробів. Ще можна створювати таймлапси та визначати проблеми, які виникають під час друкованого процесу.
Камера є корисним пристроєм під час 3D-друку. За її допомогою ви зможете побачити, як проходить робочий процес. Також можна знайти проблему або зробити уповільнені знімки роботи пристрою, якими можна поділитись у соцмережах. Машина К1 у своїй стандартній комплектації має встановлені світлодіоди, тому ви зможете побачити чудову картинку без встановлення додаткового освітлення.
Компанія Creality для моделі К1 пропонує офіційну камеру, яка використовується на апараті К1 Мах. Її дуже просто встановити на принтер. Ще пристрій оснащений опцією виявлення ІІ, що забезпечує стеження за збоями під час друкованого процесу. Камера постачається із спеціальною конструкцією. Її слід встановити у спеціальний отвір, який знаходиться над правим різьбовим стрижнем. Для неї вже встановлено та прокладено кабель.
Якщо потрібно налаштувати кути камери, можна виконати заміну вже встановленої конструкції. Її можна надрукувати на самому принтері. Не слід забувати, що друкувати конструкцію опори слід ниткою, яка може витримати високу температуру, оскільки деталь перебуватиме в камері принтера. Для виконання цього процесу підійде нейлон, ASA, ABS.
Сопло із загартованої сталі
Таке сопло дозволяє проводити друк абразивними нитками. Сопло при цьому не буде пошкоджено.
К1, як і більшість інших 3D-принтерів, комплектуються встановленим латунним соплом. Цей матеріал не має суттєвих недоліків, але якщо ви працюватимете з абразивними нитками, наприклад, що світяться в темряві PLA або композити з вуглецевого волокна, то через такі частинки сопло буде швидше ламатися.
У цій ситуації найкращим варіантом буде насадка, яка виготовлена із загартованої сталі. Користувачі можуть вибрати спеціальний комплект із насадками Creality К1 або застосовувати насадки, створені із загартованої СНТ сталі. При переході на такі сопла ви можете працювати з абразивними нитками. Для його заміни можна використовувати інструменти, що знаходяться у комплекті постачання. Вам потрібно сопло нагріти до 200 ° C, після чого відкрутити його. Після цього можна прикрутити нову насадку, нагріти її та встановити повністю.
Текстурована збірна пластина
Така робоча пластина дозволяє першому шару виробу добити цікаві структури. Ще під час друку з PETG знижується рівень адгезії, що є важливою властивістю.
У комплекті К1 є гладка пластина, що складається з PEI. Ще в комплекті є клей-олівець, який використовується для кращого відокремлення виробів від робочої пластини. Це пов'язано з тим, що деталі часто добре прилипають до неї. Хоча вироби чудово прилипають до складальної пластини, ви можете створювати їх зі спеціальною структурою. Ще однією важливою властивістю текстурованої пластини стала можливість зниження адгезії під час друку PETG. Для такого популярного 3D-принтера, як К1 існує багато різних варіантів.
Користувач має можливість використовувати різні текстури робочої пластини: це можуть бути текстурований PEI, вуглецеве волокно або алмаз. У компанії Creality можна замовити унікальні текстуровані PEI або розглянути вироби з інших виробників.
Вугільний фільтр
За допомогою вугільного фільтра з'являється можливість проводити друк високотемпературними матеріалами. Цей процес стає більш безпечним через очищення повітря та зменшення випарів.
К1 є закритим 3D-принтером, тому на ньому можна виконувати друк різними високотемпературними нитками, наприклад, нейлон. Недоліком таких матеріалів стала поява летких органічних частинок та сполук. Вони негативно впливають на легені. Для проведення такого друкованого процесу слід вживати відповідних запобіжних заходів. Ще такий фільтр дозволяє зменшити шкідливі для здоров'я випаровування та неприємні запахи, що виділяються з такої пластмаси.
В апараті К1 для рециркуляції повітря використовується задній вентилятор. Там можна встановити вугільний фільтр для чищення повітря під час роботи з такими матеріалами. Виконавши таку модифікацію, ви можете створити на 3D-принтері конструкцію для утримування фільтра. Зібрати конструкцію можна за допомогою гвинтів. Ще використовуються магніти, якими система кріпиться до задньої частини пристрою в районі заднього вентилятора. У цю конструкцію потрібно вставити вугільний фільтр. Якщо відкрутити кришку, його можна буде замінити.
Кришка дверей
Цей елемент дозволяє легко підтримувати рівень температури камери. Це можливо навіть під час використання високотемпературних ниток.
Тут продовжимо розглядати тему високотемпературних ниток. Якщо ви їх використовуватимете в друку, то можете звернути увагу на цю модифікацію. Роздрукувати таку кришку на К1 можна за 30 хвилин. З її допомогою вам вдасться всередині камери підтримувати необхідний температурний рівень. Ви можете закрити зазор між сенсорним екраном та дверима. Ще це покращить звукоізоляцію, що буде додатковою перевагою.
Для створення такої модифікації знадобиться широка пінопластова стрічка. Розробник проекту рекомендує використовувати стрічку завтовшки 6 мм. При цьому можна використовувати інші параметри товщини. Головне зауваження полягає в тому, що не варто опускатись нижче 2 мм. Ще розробник показує, що можна використовувати PLA. Це пов'язано з тим, що у дні камери значення температури сягає 60°C.
Підставка для кришки
За допомогою такого пристрою запобігається зачіплення кришки кабельним ланцюгом. Це дозволяє досягти тихішого друку.
Пристрій К1 з усіх боків закритий, але його можна відкрити. Часто кришку знімають у ситуації, коли потрібно виконати друк матеріалом, для якого потрібне більше охолодження, наприклад, PLA. Якщо друк виконується на високій швидкості, то тросовий ланцюг 3D-принтера може вдаритися об ліву сторону кришки. Це стає причиною шуму. Така підставка для кришки є вирішенням проблеми.
Користувачі можуть надрукувати таку структуру. Її вага складає 100 г. Прикрутити деталі можна у верхній частині машини. Ще можна використовувати магніти.
Така модифікація має ще більше переваг. Коли проводиться друкований процес з TPU та PLA, кришку слід прибрати. У цей момент потрібно знайти місце для неї, оскільки вона є об'ємною. Подібна модифікація дозволяє вирішити проблему, тому що можна використовувати відкидний витяг кришки. Це дозволить відкрити пристрій та не шукати місця, куди покласти кришку.
Нижня висувна скринька
За допомогою цієї скриньки можна зберігати аксесуари та інструменти. У разі потреби їх можна буде легко дістати.
У комплекті з К1 йде багато аксесуарів, тому що будь-який 3D-принтер необхідно регулярно обслуговувати. Такий ящик дозволить мати доступне місце, в якому будуть знаходитися всі інструменти для обслуговування та чищення апарата.
Розташовується цей ящик на нижній частині Creality К1. Тут дві скриньки: правий і передній. Найважливішою особливістю стало те, що вони не блокують вентиляцію внизу апарату.
Дверна петля на 270 градусів
Використовуючи цю дверну петлю, ви зможете знизити можливість її удару об скляні двері. Це дозволить захистити її від пошкоджень. Також ви зможете отримати більше вільного місця, щоб виконувати технічне обслуговування.
У комплект поставки К1 входять красиві скляні передні двері. Вона дуже зручна у використанні, тому що дозволяє підтримувати потрібний температурний режим у камері та проводити перевірку друкованого процесу. Головний мінус скла – це його крихкість.
Для захисту цих дверей можна надрукувати та встановити спеціальну петлю на 270 градусів. Це дозволить у разі потреби повністю відчиняти двері. Імовірність її ушкодження значно зменшується.
Дана конструкція має вигляд шарніру. Ви зможете поєднати двері та ліву сторону 3D-принтера. Під час її створення потрібно вимкнути поля, які можуть перешкодити руху механізму друку.
Утримувач інструменту
Такий утримувач зробить інструменти, що найбільш використовуються, легкодоступними. Якщо ви хочете швидко виконувати будь-які завдання, ви можете використовувати подібний виріб. Ця деталь кріпиться за допомогою маленького дюбеля до лівого боку 3D-принтера. Ще для кріплення можна використовувати двосторонній скотч.
В утримувачі містяться всі інструменти, які вам потрібні у разі будь-якої ситуації. Там можна тримати пінцет, лопатку, ключі. Ще можна розглянути можливість застосування даного утримувача для різних компонентів.
Верхній тримач котушки для TPU
Цей тримач допоможе легше проводити друкований процес із гнучкими нитками. Тому, якщо ви часто працюєте з гнучкими нитками, можете використовувати таку модифікацію для К1.
TPU є ниткою, яка адаптована для прямого екструдера, а не для екструдера Боудена. 3D-принтер К1 комплектується прямим екструдером, але для направлення датчика нитки із задньої сторони є трубка Боудена.
Подібна модифікація дозволяє верхньому тримачу обійти трубку Боуден. Це забезпечує безпроблемний друк гнучкої нитки. Для використання на К1 необхідно відрегулювати ширину деталі. Це громіздкий принт, але він буде корисним, якщо потрібно виконати друк із TPU.
Де можна придбати елементи для апгрейду принтерів Creality K1 & K1 Max?
В інтернет-магазині Артлайн користувачі можуть знайти необхідне обладнання для модифікації 3D-принтерів Creality K1 & K1 Max. Для кожного товару пропонується детальний опис та параметри. Подібні зміни пристрою дозволять досягти максимально комфортної роботи та високої продуктивності.
м. Київ, вул. Кирилівська, 104
- (080) 033-10-06
- (044) 338-10-06
- (066) 356-10-01
- (097) 356-10-01
- (063) 356-10-01