Для економії філаменту у більшості створених на 3D принтері відбитках використовується тверда оболонка. Вона повинна оточувати частково порожню і пористу внутрішню частину. Наприклад, внутрішня частина виробу може мати заповнення на 30%. Це означає, що твердий пластик буде використовуватися в 30% внутрішньої частини, а решта простору займе повітря. Ми хочемо домогтися, щоб зовнішня частина виробу була твердою, незважаючи на наявність порожнистих внутрішніх частин. У Simplify3D це можна отримати шляхом вказівки кількості твердих шарів, які мають бути знизу та зверху виробу.
Давайте розглянемо приклад, коли здійснюється друк куба з 4 нижніми та верхніми шарами. У цій ситуації програма створить 5 повних суцільних шарів унизу та вгорі виробу. Все інше в середині буде порожнім. За допомогою цього способу вдається заощадити багато філаменту та часу. Це дозволить створити досить міцний виріб, оскільки Simplify3D має багато можливостей у сфері заповнення відбитків. Залежно від застосовуваних налаштувань, можна побачити, що у вашому виробі верхні шари не будуть суцільними. У них можна побачити отвори чи зазори між виступами. Якщо ви бачите таку ситуацію, то її можна вирішити шляхом виконання деяких налаштувань.
Зміст:
Поширені рішення
Недостатня кількість верхніх твердих шарів
Спочатку оператору слід налаштувати число суцільних верхніх шарів, що застосовуються. Якщо ви хочете виконати 3D-друк 100% суцільного шару зверху частково порожнистого заповнення, новий шар повинен покрити повітряні порожнисті кишені даного заповнення. При цьому можуть провисати екструзії твердого шару. Тому варто виконати 3D-друк кількох суцільних шарів у верхній частині виробу, що дозволить досягти повністю твердої та плоскої поверхні.
Можете прислухатися до наступної поради: у верхній частині відбитка товщина суцільної верхньої частини повинна досягати 0.5 мм. Якщо ви працюєте з висотою шару 0.25 мм, потрібно мінімум 2 суцільних верхніх шару. Якщо 3D-друк здійснюється з висотою шару 0.1 мм або іншим меншим значенням, необхідно зробити у верхній частині відбитка 5 суцільних шарів. Це забезпечить аналогічний ефект. Якщо між виступами ви спостерігаєте наявність зазорів зверху, необхідно збільшити кількість твердих верхніх шарів. Наприклад, якщо проблема спостерігається тільки при створенні трьох таких шарів, то задайте процес друку з п'ятьма такими шарами. Після цього подивіться, чи вирішилася проблема. За допомогою додаткових суцільних шарів розмір зовнішньої частини не буде збільшено. Вказати параметри твердого шару можна в меню «Редагувати налаштування процесу», після чого відкрийте розділ «Шар».
Надто низький відсоток заповнення
Саме від заповнення всередині деталей залежить основа, яка перебуватиме над нею. Поверх цієї основи потрібно надрукувати суцільні шари у верхній частині виробу. За низького відсотка заповнення там з'являтимуться повітряні зазори. Розглянемо приклад, коли ви встановили відсоток заповнення на 10%. Отже, решта 90% внутрішньої частини виявляться порожніми, що призведе до появи великої кількості повітряних зазорів. Зверху їх доведеться створювати суцільні верстви.
Якщо ви збільшуватимете кількість верхніх суцільних шарів, але пробіли залишатимуться зверху відбитка, то відсоток заповнення потрібно підвищити. Після цього потрібно буде перевірити наявність прогалин. Якщо спочатку відсоток заповнення був 30%, це значення можна збільшити до 50%, що дозволить вирішити проблему.
Недостатня екструзія
Якщо ви виконали підвищення відсотка заповнення і зробили більше верхніх суцільних шарів, але прогалини все одно залишаються, необхідно вирішити питання з недостатньою екструзією. Неполадка пов'язана з тим, що ноззл не видавлює таку кількість філаменту, що вимагає ПЗ. Для вирішення цієї проблеми потрібно усунути недостатнє видавлювання пластику з ноззла.
Де можна купити найкращий пластик для 3D-друку?
Якщо ви не хочете припуститися помилок у 3D-друку, то використовуйте лише найкращі філаменти. В Артлайні пропонується великий вибір пластику від відомих виробників. Техпідтримка допоможе вам підібрати той філамент, який потрібний для вирішення конкретних завдань.
м. Київ, вул. Кирилівська, 104
- (080) 033-10-06
- (044) 338-10-06
- (066) 356-10-01
- (097) 356-10-01
- (063) 356-10-01