Комп’ютери, ноутбуки, комплектуючі, периферія та аксесуари, вигідні ціни Каталог товарів
Спілкуємося українською?
Залишити російську
Комп'ютери Artline Комп'ютери Artline 0 1 2 3 4 5 6 7 0 1 2 3 4 0 0 1 2 3 4 5 6 7 8 0 1 2 3 4 0 1 2 3 4 5 6 3D пристрої та аксесуари 3D пристрої та аксесуари 3D принтери Філаменти та смоли Запасні частини 3D сканери Одноплатні комп'ютери Додаткове обладнання Гравери Ноутбуки Ноутбуки 0 1 2 3 4 5 0 1 2 3 4 Монітори Комплектуючі Комплектуючі Відеокарти Процесори Материнські плати Оперативна пам'ять Системи охолодження Корпуси QUBE Блоки живлення SSD накопичувачі HDD накопичувачі Звукові карти Контролери Додаткові аксесуари Комп'ютерна периферія Комп'ютерна периферія ДБЖ, стабілізатори, батареї Клавіатури Мишки Килимки для мишки Навушники та гарнітури Крісло для геймера Комп'ютерний стіл Кріплення для монітора (кронштейни) Веб-камери Ігрові контролери Акустичні системи Мережеві фільтри Принтери та БФП Обладнання для проведення конференцій Графічні планшети Презентери Аксесуари для клавіатур та мишок Витратні матеріали USB флешки Перехідники та адаптери Командна панель для ПК Шредери Мережеве обладнання Мережеве обладнання Маршрутизатори Комутатори Точки доступу / Ретранслятори Wi-Fi адаптери Bluetooth адаптери Мережеві карти та адаптери Мережеві сховища (NAS) LAN-кабелі (патч корди) PoE адаптери Powerline адаптери Медіаконвертери Підсилювачі зв'язку Модеми Трансивери KVM-Перемикачі Комутаційні шафи Стійки Патч-панелі Блоки розеток Сервери Artline Електрогенерація Електрогенерація Системи збереження енергії Енергостанції Зарядні станції Генератори Інвертори Акумуляторні батареї Повербанки Сонячні панелі Пуско-зарядні пристрої Батарейки та акумулятори Аксесуари електрогенерація Електроніка, ТВ, мобільні гаджети Електроніка, ТВ, мобільні гаджети Аксесуари Смартфони Планшети Електронні книги Кнопкові телефони Автомобільні насоси Смарт-годинники Карти пам'яті Телевізори Фотоапарати Освітлення Автомобільні пилососи Ігрові консолі Розумний дім та безпека Розумний дім та безпека Сигналізації Камери відеоспостереження Відеореєстратори Панелі виклику Аксесуари для відеоспостереження Розумні розетки Смарт приставки Програмне забезпечення Програмне забезпечення Операційні системи Офісні програми Ігри Побутова техніка Побутова техніка Кондиціонери Зволожувачі повітря Роботи пилососи Ваги Обігрівачі Чайники Електрогрилі Мийки високого тиску Активний відпочинок та туризм Активний відпочинок та туризм Окуляри для керування дронами Пульти керування для дронів Приймачі та передавачі для дронів Квадрокоптери (дрони) Автохолодильники Каністри Ліхтарики Туристичний посуд Туристичні пальники Гамаки Електротранспорт Електротранспорт Електровелосипеди Електросамокати Електроскутери
#zd-pechat

Для чого потрібен Pronterface та як його встановити

Для чого потрібен Pronterface та як його встановити

Якщо ви хочете мати більше контролю над своїм 3D-принтером, виберіть Pronterface. У цій статті ми розглянемо, як його завантажувати та встановлювати. Після цього ви зможете миттєво задавати команди пристрою.

Pronterface є звичайним графічним інтерфейсом користувача. У його функції входить відстеження 3D-принтера та керування ним з комп'ютера, який підключений до нього через роз'єм USB. За допомогою даного інтерфейсу користувач зможе безпосередньо контролювати температуру сопла та станини, керувати кроковими двигунами, відправляти команди G-коду через консоль або вікно терміналу та багато іншого.

Pronterface з'явився завдяки впливовій ініціативі RepRap. Даний інтерфейс працює вже давно, він відноситься до категорії простих інструментів Printrun для контролю та керування не тільки принтерів, а й верстатів з ЧПУ.

Актуальна версія цього софту працює на комп'ютерах Mac, Linux, Windows. Утиліта має мінімум графіки в інтерфейсі та досить простий дизайн. Незважаючи на це, у спільноті 3D-друку вона вважається дуже корисною та зберігає міцні позиції.

 

 

Зміст:

 

  1. Навіщо це використовувати
  2. Завантаження
  3. Встановлення
  4. Налаштування
  5. Експлуатація
  6. Можливості, плюси та мінуси
  7. Де можна придбати якісний 3D-принтер?

 

 

Навіщо це використовувати

 

Спочатку Pronterface був створений з метою керувати в 3D-друку наскрізним робочим процесом, включаючи нарізку із застосуванням Slic3r. На даний момент утиліта використовується для виконання більш простих завдань. Незважаючи на це, інші види програмного забезпечення, наприклад, OctoPrint, різноманітні «відправники G-коду», які забезпечують більшу частину функціональності, суттєво поступаються Pronterface.

Утиліта, що розглядається, здатна функціонувати на декількох платформах комп'ютерів. Вона відрізняється простим встановленням та легкістю в освоєнні. Новачки не мають проблем щодо базових опцій. Користувачі можуть виконати швидке налаштування програми для автоматизації завдань, що повторюються. Утиліта створена на Python, тому технічні фахівці можуть самостійно вносити зміни.

Програма Pronterface має спеціальний сайт в інтернеті, а також окремий розділ у Wiki RepRap. При цьому програма має довгу історію та різні додаткові проекти. Тому пропонована інформація у Wiki може виявитися заплутаною для користувачів. Далі ми детально все розглянемо та пояснимо.

 

 

Завантаження

 

Найкращим способом для завантаження Pronterface буде офіційний сайт утиліти. Там пропонуються всі доступні програми PrintRun, до складу яких входить Pronterface.

Відразу варто зазначити, щоб користувачі не відволікалися на потенційно заплутані посилання на попередні версії програми. Для вибору останньої версії утиліти необхідно натиснути на вкладку «Downloading», після чого вибрати посилання «Latest release», як це вказано на зображенні вище.

Після виконання цих дій буде відкрито сторінку на GitHub. Там унизу будуть посилання на попередньо упаковану програму для операційних систем MacOS та Windows. Ще пропонуються посилання на вихідний код та на архіви. Цим можуть скористатися користувачі, які хочуть внести в програму власні зміни або встановити її на систему Linux.

 

 

Встановлення

 

Далі ми розглянемо приклади установки для перевіреної та стабільної версії всього пакету Printrun 2.0.0rs8.

Windows

Якщо ви плануєте працювати на комп'ютері з Windows, необхідно завантажити відповідний файл у форматі .zip для 32- або 64-бітної системи. Вміст файлу слід розпакувати на ПК, після чого програма буде готова до використання.

Користувачеві може знадобитися надати системі дозвіл на запуск утиліти. Ця опція безпосередньо пов'язана з поточними параметрами безпеки. Перед першим запуском програми ще може знадобитися підключити 3D-принтер. Це дозволить пристрою точніше визначити потрібний COM-порт.

Також потрібно працювати з диспетчером пристроїв Windows. Це дозволить перевірити, який саме COM-порт був призначений 3D-принтеру, що використовується. Така інформація буде потрібна під час встановлення. Якщо в системі не відображається підключення до принтера або з'явилося повідомлення про помилку драйвера пристрою, то необхідно активувати опцію Windows «Знайти драйвер». В якості альтернативи пропонується відвідати джерело додаткових драйверів, які підходять для вашого 3D принтера або його плати контролера.

Найпоширенішим варіантом для 3D-принтерів є драйвери FTDI. На цьому етапі підготовки пристрою можна переходити до його налаштування.

 

MacOS

Для встановлення програми необхідно на Mac завантажити zip-файл pronterface-macos-app. Потім виконуємо його розпакування.

MacOS має функцію безпеки Gatekeeper, яка за умовчанням відхиляє Pronterface. Це пов'язано з тим, що утиліта не пройшла нотаріального запевнення для використання на пристроях Mac. Для його запуску слід перейти до «Налаштування», після чого вибрати розділ «Безпека та конфіденційність». Після цього переходимо до розділу «Загальні» та дозволяємо його запуск.

Аналогічно використанню утиліти на комп'ютерах із системою Windows можуть виникнути проблеми з розпізнаванням USB-роз'єму 3D-принтера. Принтер повинен відображатися як «/usbmodem port» або щось схоже. Якщо ви не бачите цього, необхідно перевірити правильність установки драйверів. Для цього потрібно використовувати драйвери RTDI. Якщо до вибраних портів у пристрої Mac раніше були підключені інші USB-пристрої, може знадобитися перезавантажити комп'ютер.

 

Linux

Повні інструкції щодо встановлення Linux наведені в README.md Printrun2.x.

Теоретично будь-який комп'ютер Linux з відповідною установкою Python здатний запустити утиліту Pronterface. На практиці все залежатиме від фізичного збирання. Існують різні приклади встановлення софту на Archlinux, Chrome OS, Fedora, Ubuntu/Debian. Виконати інсталяцію можна навіть на Raspbian на Raspberry Pi, для цієї системи може знадобитися оновити посилання на Python.

Інструкція для Linux може допомогти користувачам, які змінюють вихідний код для роботи на комп'ютерах Mac або Windows. У всіх ситуаціях знадобиться встановлена остання версія Python.

 

 

Налаштування

Даний етап складається з виконання кількох дій щодо встановлення та налаштування. Перш за все слід вибрати порт, до якого виконано підключення 3D-принтера. У системі Windows він матиме вигляд, наприклад, COM8. На Mac часто роз'єм позначається як «/tty» або «/usbmodem». Якщо ви не бачите порт, варто оновити драйвери USB.

Після цього перевіряємо швидкість підключення. За замовчуванням встановлено значення 115200. Цей параметр буде найкращим варіантом, але він може змінюватись в залежності від вибраного 3D-принтера.

На даному етапі можна натиснути кнопку «Підключитися» і побачити повідомлення, яке підтверджує, що 3D-принтер і програма Pronterface обмінюються даними. Потім можна застосовувати основні елементи керування та через термінал відправляти команди G-коду.

Залежно від поставлених перед собою завдань може знадобитися провести додаткове налаштування Pronterface. Це дозволить знайти більше інформації про робочий 3D-принтер. Для цього необхідно в меню перейти в розділ «Налаштування», після чого у списку відкрити «Параметри». Перед вами з'явиться вікно меню, де буде кілька вкладок. У них можна знайти налаштування 3D-принтера, інтерфейс користувача та інше. На практиці у 90% випадків нічого міняти не потрібно.

 

 

Експлуатація

 

Утиліта Pronterface відрізняється тим, що може відкривати та редагувати STL файли та G-код. Якщо порівняти з сучасними слайсерами та іншими опціями, він буде повільніше. Тому зараз застосування програми орієнтоване на сторонні завдання, калібрування, тестування.

Деякі 3D-принтери мають спеціальні термінали. З їх допомогою вдається вказувати та виконувати команди G-коду безпосередньо. Для виконання цих завдань Pronterface буде більш простим та швидким варіантом. У YouTube можна знайти багато роликів щодо використання такого софту.

 

Прості команди G-коду та керування 3D-принтером

Спрощений процес керування всіма опціями принтера безпосередньо пов'язаний із простим графічним інтерфейсом утиліти. Для більш складних завдань необхідно працювати безпосередньо з командами G-коду. Це чудовий метод детального вивчення цього процесу.

Професіонали працюють із розширеними командами, які підтримують усі види прошивки 3D-принтера. Сюди належить великий список команд, який сумісний із Marlin.

 

Налаштування користувача

Якщо проаналізувати всі опції Pronterface, то найкориснішою буде параметр швидкого налаштування. Його можна реалізувати шляхом зміни кнопок користувача. Вони надають істотну допомогу для автоматизації завдань, які часто використовуються під час роботи з G-кодом. Якщо ви хочете змінити ці параметри, потрібно натиснути кнопку «+», яка знаходиться в зоні кнопок користувачів. Після цього необхідно вказати ім'я та команди G-коду. Завершуємо встановлення вибором кольору кнопки. Усі кольори публікуються у шістнадцятковому форматі.

Вони застосовуються для того, щоб витягти нитки певної довжини. Ще можна вказати вибіркове включення та деактивувати крокові двигуни. Користувач може активувати та деактивувати програмні кінцеві обмежувачі, а також надсилати повідомлення про те, які конфігурації були збережені у налаштуваннях. Це дозволяє виконувати переміщення в потрібні положення, а також включати та вимикати датчики нитки та багато інших периферійних пристроїв.

Користувачі можуть працювати з іншими відправниками G-коду, але тільки деякі з них здатні бути такими універсальними, як Pronterface. Ця утиліта здатна бути модифікована та адаптована для різного софту.

 

 

Можливості, плюси та мінуси

 

Давайте коротко узагальним весь функціонал Pronterface:

  1. Можливість роботи з пресетами Slic3r.
  2. Зручне і просте налаштування інтерфейсу користувача.
  3. Дво та тривимірні об'єкти можна переглядати в інтерактивному середовищі.
  4. Надається весь необхідний функціонал для калібрування друкувальної голівки.
  5. Pronterface здатна брати з датчиків 3D-принтерів інформацію та зчитувати її. Це може бути температура, яка демонструється користувачеві як зрозумілий графік.
  6. Утиліта може працювати зі верстатами ЧПУ.
  7. Програма може працювати із зовнішніми накопичувачами. Вона завантажує чи зчитує з них необхідну інформацію.
  8. Використання додаткових модулів. Це дозволяє працювати з командним рядком та G-кодом.

 

Це лише основні опції цієї утиліти. Щоб зрозуміти повну картину, ми вирішили скласти список із сильними та слабкими сторонами Pronterface. Давайте спочатку розглянемо переваги програми:

  1. В інтернеті можна знайти багато позитивних відгуків від користувачів утиліти.
  2. Наявність базових компонентів, які ефективно вирішують поставлені завдання.
  3. Користувачам пропонується дуже багато можливостей. З їхньою допомогою вдається реалізувати друк навіть складних 3D-моделей.

 

Єдиним явним мінусом вважається складність освоєння Pronterface для новачків.

 

 

Де можна придбати якісний 3D-принтер?

 

Якщо ви бажаєте придбати якісний 3D-принтер від найкращих виробників, то можете відвідати інтернет-магазин Артлайн. Там пропонуються апарати від Creality та ELEGOO. Ви можете детально ознайомитися з усіма доступними моделями та підібрати для себе такий пристрій, який зможе виконати покладені на нього завдання.

 

м. Київ, вул. Кирилівська, 104

  • (080) 033-10-06
  • (044) 338-10-06
  • (066) 356-10-01
  • (097) 356-10-01
  • (063) 356-10-01

info@artline.ua

Питання

+ Що таке 3D-принтер?
Це пристрій для створення об'єктів із плоских шарів. Пристрій друкує такі шари один за одним.
+ Що найчастіше друкують на 3D-принтері?
Якщо подивитися на загальносвітову статистику, то найчастіше на таких пристроях створюються архітектурні макети та моделі механізмів.
+ Який сенс купувати 3D-принтер?
Головна перевага 3D-друку полягає в тому, що можна самостійно зробити необхідну деталь або річ. Тепер не потрібно шукати в магазинах і витрачати багато грошей та часу на доставку.