Системні вимоги до програмного забезпечення далеко не завжди передають справжні потреби додатку, для якого вони призначені. Нерідко буває так, що на сайті позначені одні рекомендовані вимоги на комп'ютер або ігровий моноблок, хоча по факту вони зовсім інші. Крім того, з виходом нових процесорів, відеокарт і інших комплектуючих, важливо оновлювати системні вимоги, підлаштовуючись під сучасні реалії, чого практично ніхто з видавців не робить.
Сьогодні ми поговоримо про програму Adobe Lightroom Classic CC – програму, яка має величезну популярність за рахунок своєї легкості, простоти у використанні і гнучкості в роботі з фото. Більшість професійних фото- і відео-редакторів споживають чимало ресурсів комп'ютера, тому якщо ви займаєтеся своєю справою серйозно, цілком ймовірно, що вам доведеться викласти за якісний софт гроші і на збірку ПК.
Зміст:
- Рекомендації по процесору (CPU)
- Рекомендації по відеокартi (GPU)
- Рекомендації по пам'яті (ОЗП)
- Рекомендації по жорстких дисках і накопичувачів
- Готові збірки від Artline
- Де купити ПК або комплектуючі для роботи з Adobe Lightroom Classic?
У цій статті ми розглянемо кілька рекомендацій, розроблених фахівцями з компанії Artline саме для додатка Adobe Lightroom Classic CC. Яка модель кожного елемента комплектуючих краще підійде для роботи, який тип жорсткого диску буде оптимальним і якої кількості оперативної пам'яті вистачить для комфортної професійної роботи з Lightroom Classic.
Рекомендації по процесору CPU
Навряд чи у когось є сумніви з приводу того, що саме процесор буде відігравати важливу роль серед інших комплектуючих, коли справа стосується фото-редактора. Lightroom, також як і інші продукти компанії Adobe, не ідеально працює з багатоядерними процесорами. Додаткам такого типу куди важливіше частота одного ядра, ніж їх кількість. Поки більшість додатків навчилися працювати з сучасними робочими станціями, які налічують до 64 ядер, умовний Lightroom або Photoshop поки не можуть вичавити максимум продуктивності з подібних систем.
Таким чином немає сенсу вкладатися в дорогі моделі процесорів з великою кількістю ядер. На просторах ринку є маса гідних кандидатів, які ідеально справляються з однопоточним навантаженням. Про які саме моделі йде мова?
Який процесор краще всього підходить для Lightroom Classic
З огляду на те, що професійна обробка фотографій нерідко поєднується і з іншими складними творчими завданнями, очевидно, що на вашому ПК буде стояти не тільки вимогливий до ресурсів Lightroom. Якщо ви хочете підготуватися до навантажень, які будуть надані на нього під час робочого процесу, сміливо вибирайте Ryzen 9 5900X. Відмінна ціна, відповідна реальній потужності.
Для більш високої продуктивності рекомендуємо придивитися до Threadripper 3960X. Ця модель підходить для професійних операторів і фотографів, які нерідко беруть великі обсяги роботи, і використовують свій ПК як робочу станцію.
Більше ядер роблять Lightroom Classic швидше
Незважаючи на те, що виробники процесорів спочатку планували, що збільшена кількість ядер суттєво збільшить продуктивність, на практиці все трохи інакше. Lightroom, як і багато продуктів компанії Adobe, не ідеально працюють з багатоядерними ЦП, так що мати на борту свого ПК більше 8 ядер не має сенсу, якщо мова йде про Lightroom Classic. Як говорилося вище, частота і архітектура – ось на що слід звернути увагу при виборі процесора для роботи з цим програмним забезпеченням.
Чи краще Lightroom Classic працює з процесорами Intel або AMD
AMD – це справжній лідер серед процесорів на даний момент. Хоч компанія і поступається своїм конкурентам в розробці відеокарт, в області ЦП конкуренція практично не відчувається, і саме тому вище фахівці від Artline пропонували відразу дві моделі від AMD. Навіть наддорогі процесори останнього покоління від Intel не можуть запропонувати те, що видають кращі моделі AMD.
Рекомендації по відеокартi GPU
Для додатку Adobe Lightroom Classic графічний процесор не так важливий, як ЦП. Це означає, що найчастіше вам підійде навіть простенький дискретний відеочіп, на борту якого від 4х гігабайт відеопам'яті. Інше питання в тому, для чого крім додатка Lightroom ви будете використовувати свій ПК. Відеоігри та навіть відео-редактори більш вимогливі до відеокарти, тому наполегливо рекомендуємо звернутися до фахівців від Artline, які можуть проконсультувати вас з приводу майбутньої збірки.
Який GPU відеокарта найкраще підходить для Lightroom Classic
Мінімально необхідна відеокарта – це сучасна GTX 1050 Ti. Незважаючи на те, що це відеочіп не найсучаснішого покоління, він чудово справляється з простими завданнями, а також має достатній запас пам'яті для робіт такого типу. Для більш вимогливих до системи завдань, ми радимо RTX 2060. Ця відеокарта дорожче, але і профіту від неї користувач отримає значно більше. Це ідеальне вкладення в майбутній бізнес, пов'язаний з фото і відео-індустрією.
Скільки VRAM пам'яті відеокарти потрібно Lightroom Classic
Так як Lightroom Classic не так активно використовує GPU, VRAM, як правило, не є проблемою. Для стандартних моніторів HD або HD +-якості, підійде і 4-6 ГБ відеопам'яті. Якщо ви плануєте займатися обробкою фото і відео в 4К-дозволі, беріть ту модель відеочіпа, який має не менше 8 ГБ відеопам'яті.
Чи потрібна Lightroom Classic карта Quadro
Тільки для збільшення кількості пам'яті варто використовувати Quadro-лінійку для роботи з Lightroom Classic. Особливою вигоди у вигляді продуктивності саме для цього ПО, Quadro-чіпи не принесуть, а от збільшити обсяг пам'яті до 16-32 ГБ можна.
Чи краще працює Lightroom Classic з NVIDIA або AMD
Як говорилося вище, AMD в цьому аспекті сильно поступається своїм конкурентам від компанії NVidia. Крім того, останні відрізняються надійністю і високою оптимізацією драйверів і ПО, так що Artline рекомендує брати відеочіпи від компанії NVidia.
Рекомендації по пам'яті ОЗП
Скільки оперативної пам'яті потрібно Lightroom
Тут все просто. Робочі системи зараз обладнуються від 16 ГБ оперативної пам'яті, і ми також рекомендуємо використовувати цей обсяг пам'яті. 32 і більше ГБ слід використовувати в тих випадках, коли ваші проекти не обмежуються роботою в Lightroom, але переносяться на Photoshop або інші редактори фото і відео, з якими ви працюєте одночасно. Апгрейд слід провести в тому випадку, якщо є труднощі під час роботи системи. В іншому випадку витрачати кошти на додаткову планку оперативної пам'яті буде зайвою витратою коштів.
Рекомендації по жорстких дисках і накопичувачах
Незважаючи на те, що все основне навантаження йде саме на процесор, не варто забувати, що при роботі з великою кількістю інформації, на накопичувачі також лягає велика частина навантаження.
Який тип дисків слід використовувати для Lightroom Classic
Є три основних типи дисків, які ви можете використовувати для робочої станції Lightroom: SSD, NVMe і традиційний пластинчастий накопичувач. З цих трьох типів традиційні пластинчасті накопичувачі є найбільш повільними, але надзвичайно доступними за ціною і мають набагато більшу ємність, ніж SSD або NVMe. Завдяки цьому вони виступають відмінними варіантами для тривалого зберігання, але в залежності від розміру і якості ваших образів, вони можуть не ідеально працювати безпосередньо з ними.
- SATA-диски відрізняються високою швидкістю роботи, за рахунок чого вони є істотно універсальнішими своїх попередників. Вони ідеально підходять для зберігання даних і проектів, а також здатні витримувати навантаження працюючої операційної системи без пригальмовувань.
- NVMe-диски не відрізняються високою кількістю пам'яті, але при цьому виділяються за рахунок блискавичної швидкості роботи, перевершуючи в цьому аспекті навіть популярні SSD-накопичувачі. Єдиною проблемою є те, що ціна на такі моделі неймовірно висока, і не всі покупці мають достатній бюджет, щоб придбати такий дорогий елемент, хто не віддає такого ж результату по продуктивності, як, наприклад, ЦП.
Яка конфігурація сховища найкраще працює в Lightroom Classic
Багато фахівців віддають перевагу дводисковій конфігурації, основна перевага яких полягає в надійності роботи системи і швидкої функціональності в ПО.
В якості першого диску, на якому буде стояти операційна система і основні програми, з якими ви працюєте, можна вибрати SSD-накопичувач або NVMe-диск. Як було сказано вище, вони відрізняються високою швидкістю роботи, а великий обсяг в цьому аспекті менш важливий.
Другим диском може бути як звичайний твердотільний накопичувач, так і зовнішній жорсткий диск. Ми рекомендуємо використовувати перший варіант, так як він істотно надійніше при роботі з великим об’ємом файлів, що постійно змінюється. Не варто розщедрюватися на SSD, коли справа стосується зберігання фотографій, так як швидкість тут потрібна менше, ніж обсяг.
Чи можна працювати безпосередньо з зовнішнього диска
Зовнішні диски використовуються для зберігання даних, а не роботи системи на них. Вони менш стабільні і витривалі, тому тривалі активні навантаження можуть привести до перепадів швидкості навіть під час банальних завдань, наприклад, роботі браузера або передачі невеликих файлів. Більш об'єктивно розумним варіантом буде покупка стандартного HDD, який з легкістю виконає всі завдання, які ви на нього покладаєте. Але цей спосіб рекомендується використовувати тільки в умовах сильно обмеженого бюджету.
Готові збірки від Artline
Бюджетна збірка
*Ви можете замовити робочу станцію з будь-якими іншими параметрами або ж змінити будь-який з компонентів даної збірки. |
![]() |
Середня збірка
*Ви можете замовити робочу станцію з будь-якими іншими параметрами або ж змінити будь-який з компонентів даної збірки. |
![]() |
Високопродуктивна збірка
*Ви можете замовити робочу станцію з будь-якими іншими параметрами або ж змінити будь-який з компонентів даної збірки. |
![]() |
Максимальна збірка
*Ви можете замовити робочу станцію з будь-якими іншими параметрами або ж змінити будь-який з компонентів даної збірки. |
![]() |
Де купити ПК або комплектуючі для роботи з Adobe Lightroom Classic
На сайті Artline є величезний вибір перевірених, нових комплектуючих, які можуть підійти для будь-яких завдань. Наші фахівці завжди готові порадити клієнтові більш надійний варіант вирішення його проблеми, відштовхуючись від їх багатого досвіду і фактів.
м. Київ, вул. Кирилівська, 104
- (080) 033-10-06
- (044) 338-10-06
- (066) 356-10-01
- (097) 356-10-01
- (063) 356-10-01