Будь-який геймер відповідально підходить до збірки свого ПК, тому що його продуктивність впливає на гру. Далеко не останню роль в конфігурації комп'ютера грає швидкісна оперативна пам'ять. За допомогою неї можна збільшити FPS. Але вона потрібна не тільки геймерам. Наприклад, для тих, хто любить розгін, це хороший варіант для експериментів.
Коли ПК починає працювати повільно, найчастіше оновлюють процесор або відеокарту. Але якщо ваш пристрій уповільнює свою роботу під навантаженням важкого програмного забезпечення, програми або гри проблема може ховатися в ОЗП. Вибір пам'яті з високою частотою теж важливий, як і вибір інших частин комп'ютера. Для багатьох користувачів в 2021 році прекрасним вибором буде ОЗП об'ємом 16 ГБ. Вона дасть необхідну потужність і продуктивність для вашого ПК.
Зміст:
- Короткий огляд лінійки Crucial Ballistix
- Crucial Ballistix Black DDR4-3600 16GB CL16 RGB
- Підсумки
- Купівля комп'ютера зі швидкісною пам'яттю Crucial Ballistix BL16G36C16U4BL
Об'єм оперативної пам'яті впливає на продуктивність, швидкість і можливість зберігати великі файли. Вибираючи ОЗП, необхідно звернути увагу на декілька критеріїв: тип модуля, частоту, таймінг пам'яті, виробник. Сьогодні ми розглянемо швидкісну пам'ять від відомого бренду Crucial – одного з великих розробників чіпів ОЗП і флеш-пам'яті. Швидкісні модулі затребувані для платформ Intel і AMD.
Короткий огляд лінійки Crucial Ballistix
Під маркою Crucial виступає компанія «Micron Technologies», яка виробляє напівпровідники, а також чіпи пам'яті. Компанія Micron – один з небагатьох виробників, який пропонує споживачам різні види готової продукції, починаючи від виробництва пластин з чіпами з кремнію і їх пакування, завершуючи збіркою і проведенням тестів планок оперативної пам'яті. Для тих, хто любить розгін, фірма пропонує пам'ять Crucial Ballistix, таймінг у якій дорівнює CL16. А для звичайних завдань, коли більш важливий обсяг пам'яті, є лінійка Crucial з таймінгом CL17.
У 2020 році фірма модернізувала лінійку ОЗП Crucial Ballistix. У планках цього покоління застосовуються чіпи Micron E-die зі збільшеними частотами і низькими затримками. У модулях використовують низькопрофільні радіатори. Вони представлені в трьох відтінках: чорного, червоного, білого. У них є спеціальне RGB-підсвічування.
У складі лінійки набори з двоканальною пам'яттю від DDR4-2400 до DDR4-3600, розмір пам'яті яких становить від 8 ГБ до 64 ГБ. Слід зазначити, що комплект на 8 ГБ існує лише в основній версії DDR4-2400, у якій радіатори чорного відтінку. Пам'ять в червоному і білому виконанні володіє типовими режимами від DDR4-2666, а версії зі спеціальною підсвіткою представлені тільки в наборах від DDR4-3000 і вище. З виходом DDR4 і переходом на нову ревізію E-die чіпи показують відмінну продуктивність.
Crucial Ballistix Black DDR4-3600 16GB CL16 RGB
Коротко кажучи, оперативна пам'ять Crucial Ballistix надасть системі збільшену FPS, потокове відео буде максимально плавним, а швидкість рендерингу збільшиться. Завдяки підтримці XMP 2.0 можна збільшити продуктивність. Модель сумісна з процесорами Intel і AMD і протестована з відомими моделями материнських плат, тому ви без проблем зберете ПК з потрібними параметрами.
Її зовнішній вигляд підходить для тонких систем. Можна налаштувати кольорову підсвітку. Робоча частота становить 3600 МГц. Crucial Ballistix пропонує довічну гарантію від виробника.
Це стильний продуктивний ОЗП для тих, хто любить високу потужність і тих, хто збирає свій варіант пристрою і може навіть налаштувати його. Тому Ballistix випустила реконструйований SKU, який відрізняється високою якістю, продуктивністю і красивим зовнішнім виглядом. Хоча модель не з дешевих, але відрізняється стилем і XMP, у якого просте включення в BIOS. Обсяг ОЗП 16 ГБ. Номінальний PC4-28800/3600 МГц з затримкою CAS 16.
Зовнішній вигляд
Модуль упакований в звичайну картонну коробку. Сама планка загорнута в пластиковий блістер. Розміри в міру компактні – 133.34х39.17х7.18 мм. Вона добре впишеться в платформи з великими кулерами.
У неї алюмінієвий радіатор для кращого охолодження мікросхем ОЗП і друкованої плати. У цьому варіанті низькопрофільна пластина з алюмінію, яка незначно збільшує розмір планки. Модель відмінно вписується в будь-який зовнішній вигляд конфігурації системного блоку і має чорний анодований охолоджувач. Зовні радіатор чимось нагадує дизайн контейнера з футуристичних шутерів, а якщо взяти його в руку, відчувається цілісність.
На лицьовій частині є позначення Ballistix і напис «Crucial by Micron». Це знову підкреслює, що бренд належить американському розробнику. З іншого боку крім логотипу є стікер з даними про обсяг пам'яті, робочий режим, також там вказані параметри XMP-профілю.
У верхній частині коробки, там, де розташований отвір для вагового зберігання, знаходяться два пластикових запаяних фіксатора, які скріплюють місце відкриття упаковки. Зверніть увагу, якщо цілісність порушена, з цього випливає, що упаковку раніше відкривали.
Будь-яких зовнішніх відмітних особливостей немає. Це звичайний модуль, виконаний з текстоліту чорного відтінку.
Технічні характеристики
Тут використовується єдиний прошитий модуль XMP-профілю, для пам'яті встановлений режим DDR-3600, у якого затримка 16-18-18-38, а напруга становить 1.35 В. Таймінги лише трохи вище, ніж у дорогих топових комплектів в цій лінійці.
У Crucial Ballistix Black DDR4-3600 (BL16G36C16U4BL) спеціальний робочий модуль. У такому варіанті немає можливості моніторити температуру. Відносно трансферів в стандартному режимі для DDR4-3600 AIDA64 налічує приблизно 50 ГБ/с при читанні і в середньому 52 ГБ/с під час запису.
Тестування пам'яті за допомогою Intel і материнською платою Z370 показало її приховані резервні можливості розгону.
Як видно на фото, пам'ять підтримує стійкість в режимі DDR4-4200 і таймінгом 18-20-20-40. Під час тестування напругу необхідно було підняти до 1.4 В.
У таблиці ми привели технічні параметри пам'яті Ballistix Black DDR4-3600 (BL16G36C16U4BL).
Виробник | Crucial |
Форм-фактор і тип | DIMM DDR4 |
Об’єм | 16 GB |
Кількість модулів у наборі | 1x16 |
Тактова частота | 3600 МГц |
CAS-затримка | CL-16 |
Таймінги | 16-18-18-38 |
Напруга | 1.35В |
Підтримка XMP | є |
Підсвічування | RGB |
Колір | чорний |
Радіатор | є |
У таблиці вказано параметр, який не завжди зрозумілий – таймінг. Тому щоб легше було зрозуміти, що це, ми вирішили зупинитися на ньому докладніше. У таймінгах пам'яті ви зіткнетеся з затримкою, тобто часом між виконанням запиту і відповіддю на нього. Чим він нижче, тим краще. Наприклад, на упаковці ви побачили позначення CL 16-18-18-38 1.35 (2Т) для моделі пам'яті. Ці числа відносяться до CMD CAS-tRCD-tRP-tRAS і заміряються вони в тактах.
Головним моментом є затримка CAS – затримка між повідомленням CAS і доступною інформацією на виведення даних (DQ). Чим вона менша, тим краще продуктивність. Проте модулям пам'яті необхідно підтримувати регулювання з низькою затримкою.
Також є затримка з моменту підготовки до роботи до моменту активації стовпчика за допомогою сигналу CAS. Вона називається tRCD. Якщо до ОЗП звертаються по порядку, рядок вже працює, тому особливого впливу tRCD не зробить. В іншому випадку активну строку необхідно вимкнути, а потім активувати нову. Саме тут грають роль низькі показники tRCD, які можуть збільшити продуктивність. Важливо, щоб вони були не надто низькі, тому що це може привести до нестабільної роботи.
tRP – затримка між вимиканням поточного рядка і вибором іншого. tRAS більше впливає на стабільність системи, ніж на її продуктивність.
Продуктивність і сумісність
Пам'ять Crucial Ballistix Black BL16G36C16U4BL створена для геймерів, пропонує великі затримки під час моніторингу датчика температури в режимі реального часу. Вона підтримує профілі пам'яті XMP 2.0 на платформах Intel і AMD Ryzen. Відносно останнього процесора, тут можна збільшити робочі частоти контролера пам'яті, використовуючи множник зниження для Infiniti Fabric, в результаті чого збільшуються затримки. Пристрої на Intel – це теж хороший варіант, тільки необхідно пам'ятати, що для розгону краще материнські плати, які засновані на чіпсетах Z серії: Z370, Z390, Z490. Плати на базі чіпсетів B350, B450, X370, X470, X570 відмінно підійдуть для ЦП AMD, тому що вони підтримують розгін. А, наприклад, А320 – немає.
Щоб система працювала стабільно, краще дотримуватися тих рекомендацій, які пропонує виробник щодо налаштувань SPD або XMP 2.0 за замовчуванням. Їх можна з легкістю включити в BIOS. Для цього необхідно просто натиснути на профіль XMP, за замовчуванням він працює на частоті 2133/2400 або з не дуже швидкою синхронізацією SPD/JEDEC. Коли встановлена хороша материнська плата, в BIOS можна завантажити і застосувати профіль XMP. Таким чином можна включити попередньо відрегульовану частоту, час і напругу. Буває, що іноді це не спрацьовує, тоді час потрібно ввести вручну.
Теплорозподільник зроблений так, щоб краще відводилося тепло, що дозволяє точніше налаштувати і розігнати пристрій. Швидкісна пам'ять скорочує час розкодування відео і фільмів. Для створення контенту важливіше кількість ядер, ніж швидкість ОЗП, а ось для ігор на GPU пам'ять відіграє важливу роль.
У відеоогляді ви можете подивитися порівняння ОЗП на 3600 МГц і 4000 МГц.
Підсумки
Якщо коротко резюмувати, то щоб правильно підібрати оперативну пам'ять, слід звернути увагу на такі основні моменти: її обсяг і сумісність ОЗП з материнськими платами. Також важливі частоти і пропускні спроможності шин, кількість контактів, таймінг і охолодження. Бажано вибирати продукцію фірм, що себе зарекомендували.
Тести показали, що нові чіпи E-die мають відмінний потенціал, який істотно перевершує минулі розробки Micron. В даний час для неї 4000 МГц і більше не є проблемою. Crucial Ballistix Black BL16G36C16U4BL – відмінний конкурент топовим моделям на основі корейських мікросхем DRAM. Також це хороший вибір по співвідношенню характеристик і вартості. Ще у неї пристойний запас для подальшого прискорення.
Пам'ять Crucial Ballistix Black BL16G36C16U4BL показала чудові можливості під час розгону. Вона добре поєднується як з платформою Intel, так і з AMD. У першому варіанті особливої необхідності в побудові підсистеми немає, а от у другому, можна прискорити свій комп'ютер, «затягуючи» таймінги. Пам'ять з частотою 3600 МГц має більш кращі чіпи. З їх допомогою ви зможете розігнати пам'ять до 4200 МГц на материнській платі Z370. На більш прогресивних моделях ви можете добитися ще більшого.
Модуль DIMM створений для людей, які люблять грати в ігри. Він досить простий в налаштуванні і пропонує хорошу якість. З візуальної точки виглядає прекрасно: класично чорний колір, який гармонійно впишеться в будь-яку конфігурацію ПК. Він відмінно справляється з частотою 3600 МГц і у нього відмінна пропускна здатність.
Купівля комп'ютера зі швидкісною пам'яттю Crucial Ballistix BL16G36C16U4BL
У магазині Артлайн представлено багато готових конфігурацій ПК з Crucial Ballistix BL16G36C16U4BL. Також у нас є інші зібрані продуктивні моделі, а ще ми можемо зібрати будь-яку іншу збірку по вашим параметрам. Для зв'язку з нами нижче вказані номери телефону. Також ви можете написати нам в онлайн чат і досвідчені консультанти дадуть відповіді на всі питання.
м. Київ, вул. Кирилівська, 104
- (080) 033-10-06
- (044) 338-10-06
- (066) 356-10-01
- (097) 356-10-01
- (063) 356-10-01