Технічні характеристики відеокарт дуже важливі, оскільки вони впливають на продуктивність різних завдань. Але часом вибрати потрібну відеокарту досить складно, тому що існує не один десяток моделей різних виробників. Сьогодні ми постараємося спростити цей процес, розібравшись у моделях 2021 року.
В інтернеті є багато різних тестів, що визначають потужність відеокарт від NVIDIA та AMD. Ми вирішили зібрати їх в одну таблицю, щоб ви могли зрозуміти який графічний процесор підходить саме вам.
Зміст:
- Як зрозуміти, який графічний процесор потрібний саме вам?
- Тести графічних процесорів: які карти займають найвище місце?
- Система для аналізу продуктивності
- Тести продуктивності відеокарт та діаграми ієрархії продуктивності
- Де можна придбати надійний комп'ютер?
Як зрозуміти який графічний процесор потрібний саме вам
Графічний процесор зазвичай виконує одну з найважливіших ролей у визначенні продуктивності комп'ютера. Це актуально під час ігор та роботи високої якості, наприклад, редагування відео у форматі 4К.
Щоб вам легше було зрозуміти, яка відеокарта вам потрібна, було сформовано таблицю тестів продуктивності графічних процесорів, що складається з десятків карт останніх чотирьох поколінь. Моделі розставлені від найшвидшого до найповільнішого із застосуванням набору підсумків тестів. Вони складаються з 9 ігор для аналізу графічних процесорів, які працюють на «середніх» та «ультра» налаштуваннях з роздільними здатностями 1080р, 1440р та 4К. Наприклад, якщо порівняти найшвидший GPU, заснований на комбінації всіх 9 тестів відеокарт, трьох роздільних здатностей та двох налаштувань, він дорівнює 100%, а решта оцінюються в порівнянні з ним.
Найшвидші відеокарти використовують архітектуру NVIDIA Ampere та AMD Big Navi. У тестах не використовувалося трасування променів і DLSS, оскільки більшість відеокарт колишнього покоління не підтримують ці функції, але навіть при звичайному рендерингу растеризації нові карти виходять на перше місце.
Окрім ігор, продуктивні відеокарти необхідні і для іншої роботи. Хороша карта, як правило, добре справляється як з іграми, так і зі складними обчисленнями. Купуючи один з найкращих графічних процесорів, у вас з'являється можливість грати в ігри у високій роздільній здатності та з прискореною частотою кадрів. Якщо ви оберете одну з відеокарт, яка знаходиться посередині та в нижній частині переліку, для отримання прийнятної продуктивності у простих іграх та тестах вам доведеться регулювати налаштування.
Безумовно, йдеться не лише про високопродуктивні відеокарти. Серед протестованих графічних процесорів була карта Intel Xe Graphics DG1, яка здебільшого конкурує з інтегрованими графічними рішеннями. Результати не вражають, тому жоден з них не дав хороші результати вище за середні 1080р. Незважаючи на це, ви можете побачити, де ці карти знаходяться – внизу списку тестів.
Усі ігри та налаштування, які застосовувалися у тестах, повинні відповідати найменшому спільному знаменнику. Це означає, що трасування променів і така технологія як DLSS від NVIDIA не включені, навіть якщо вони підтримуються. Але коротко можна сказати, що NVIDIA зазвичай трохи швидше в RT, а DLSS забезпечує суттєвий приріст продуктивності з незначною втратою якості картинки.
Рейтинг відеокарт
Нижче наведено результати тестування останніх чотирьох поколінь графічних процесорів.
Тести графічних процесорів які карти займають найвище місце
NVIDIA GeForce RTX 3090 показала найкращі результати по продуктивності, отримавши сумарну оцінку 152.7 кадрів в секунду у всіх 54 тестах. Також вона набрала 98.7 кадрів за секунду при роздільній здатності 4К ультра.
Не так далеко від RTX 3090 розташовується GeForce RTX 3080 Ti, Radeon RX 6900 XT, Radeon RX 6800 XT і GeForce RTX 3080. Ефективність RTX 3080 Ti трохи нижче, ніж у RTX 3090. RX 6800 3080. Хоча якщо задіяти трасування променів і DLSS, ситуація істотно змінюється, оскільки за допомогою них RTX 3080 легко обжене навіть 6900 XT.
На тлі нових відеокарт процесори AMD і NVIDIA колишнього покоління виглядають дещо слабшими. Radeon RX 6800, GeForce RTX 3070 Ti та GeForce RTX 3070 відповідають або випереджають GeForce RTX 2080 Ti. Тим часом RTX 3060 Ti за продуктивністю обганяє старий 2080 Super. Тільки RTX 3060 12 ГБ має незначні результати, з ефективністю переважно на рівні старого RTX 2070, випущеного 2.5 роками раніше.
Відеокарти AMD Navi 21, нарешті увійшли до трійки лідерів, включаючи графічні процесори Titan. Це те, чого AMD не вдавалося від дня запуску Vega 64 (де вона посіла третю позицію). Крім того AMD переважно перебуває на паритетних засадах з NVIDIA, обидві компанії підтримують трасування променів. Крім цього, у NVIDIA є тензорні ядра, які допомагають впоратися з іншими функціями, типу DLSS, NVIDIA Broadcast, RTX Voice і, швидше за все, з майбутніми програмами, плюс продуктивність трасування променів NVIDIA досі безперечно вище в більшості ігор DXR (DirectX Raytracing).
Перша карта Navi 22 RX 6700 XT знаходиться на 10-му місці, якщо не враховувати Titan RTX, а друга карта Navi 23 RX 6600 XT займає 20 позицію, випереджаючи свого попередника RX 5700 XT. Тим часом RX 6600 приєднується до рейтингу та випереджає стару RX Vega 64, але поступається RTX 2060 Super та RX 5700.
Також варто підкреслити, що оцінка кожної відеокарти застосовує всі 6 тестових роздільних здатностей та налаштувань, крім інтегрованої графіки, де результат був масштабований. За бажанням можна перевірити ефективність лише в роздільній здатності 1080р чи в інших варіантах. Ви можете переглянути порядок ранжування основних відеокарт у наведених нижче діаграмах.
Система для аналізу продуктивності
Тести проводились за допомогою таких комплектуючих:
- Intel Core i9-9900K;
- Corsair H150i Pro RGB;
- MSI MEG Z390 Ace;
- Corsair 32 GB DDR4-3200 (2×16 GB);
- XPG SX8200 Pro 2 TB;
- Windows 10 Pro (21H1).
Загальні підсумки тестів відеокарт базуються на середній кількості кадрів за секунду в тестуванні ігор Borderlands 3, The Division 2, Far Cry 5, Final Fantasy XIV, Forza Horizon 4, Metro Exodus, Red Deal Redemption 2, Shadow of Tomb Raider і Strange Brigade.
Трасування променів і DLSS були включені через поєднання в тестуванні різних процесорів. Це трохи зменшує показники відеокарт RTX NVIDIA, а також серії RX 6000, оскільки графічні процесори минулого покоління не можуть навіть спробувати запустити трасування променів у більшій частині ігор.
Тести продуктивності відеокарт та діаграми ієрархії продуктивності
Тут ви можете поглянути на графіки середньої продуктивності в тестах у 1080р, 1440р та 4К (середня та ультра для всіх трьох). На діаграмах представлено результати 28 основних графічних процесорів. Відеокарти, які не повністю відповідають вимогам, не брали участі в тестах.
Тести ефективності карт використовують середнє значення всіх 54 балів (дев'ять ігор, три роздільні здатності, два налаштування). Включення всіх 54 балів означає, що найшвидші відеокарти певною мірою обмежені. Вони стикаються з обмеженнями ЦП в 1080р і навіть 1440р – особливо при середніх налаштуваннях. Повільніші графічні процесори також можуть бути обмежені, тому що вони ніколи не призначалися для запуску ігор в 1440р або 4К – особливо на ультра налаштуваннях.
Якщо ви збираєтеся грати в роздільній здатності 1440р або 4К, наведені нижче таблиці допоможуть вам зосередитися саме на цих результатах. Наприклад, RTX 3080 загалом набрала на 20.8% більше очок, ніж RTX 2080 Ti, але якщо ви подивитеся тільки на продуктивність 4К ультра, вона буде швидше на 33.5%.
Нижче подана та сама інформація, що й вище, але цього разу були протестовані старіші графічні процесори. Також ця діаграма включає всі графічні процесори Titan.
Подивившись відеоогляд, який представлений нижче, ви дізнаєтеся про кращі відеокарти на ринку та їх характеристики.
Де можна придбати надійний комп'ютер
У магазині Артлайн представлені різні конфігурації ПК, у тому числі і з найпродуктивнішими картами, про які ми говорили вище. Наприклад, варіант ARTLINE Gaming STRIXv45, який ґрунтується на базі відеокарти GeForce RTX 3090. Ще ми можемо зібрати будь-який комп'ютер за вашими параметрами. Якщо вам буде потрібна допомога у виборі надійного пристрою або іншого товару, будемо раді допомогти. Для зв'язку з нами можете зателефонувати за одним із номерів телефонів, вказаних нижче або написати нам чат.
м. Київ, вул. Кирилівська, 104
- (080) 033-10-06
- (044) 338-10-06
- (066) 356-10-01
- (097) 356-10-01
- (063) 356-10-01