Ми живемо в той час, коли користуватися 3D-друком дуже просто. За допомогою принтера ви можете виготовити іграшки, підставки, гачки, запасні частини для пластикових пристроїв, чохли і все що завгодно. Ви можете отримати один з найкращих 3D-принтерів та безліч матеріалів за невеликі гроші. Тому фахівці Артлайн вирішили скласти ТОП-10 найкращих пристроїв для друку об'ємних фігур у 2023 році.
Зміст:
- Creality К1
- Bambu Lab P1S
- Bambu Lab P1P
- Anycubic Photon Mono M5s
- Elegoo Mars 2 Pro
- Anycubic Kobra Go
- Creality Ender 2 Pro
- Creality Sermoon V1 Pro
- SnapMaker Artisan 3-in-1
- Elegoo Neptune 3 Max
- Поради щодо купівлі кращих 3D-принтерів
- Де придбати якісний 3D-принтер
Ми переходимо до десятки найкращих принтерів на сьогоднішній день.
1. Creality К1
Основні характеристики:
- Об'єм: 220 x 220 x 250 мм;
- Платформа: гнучка сталева пластина з покриттям;
- Інтерфейс: кольоровий сенсорний екран із діагоналлю 4.3 дюйма;
- Вирівнювання ліжка: автоматичне;
- Підключення: Creality Cloud, USB;
- Плюси: вражаюча швидкість, закритий корпус та кліппер;
- Мінуси: необхідність використання клею-олівця.
Це найшвидший 3D-принтер на сьогоднішній день, він друкує зі швидкістю 600 мм/с. Перед нами закритий пристрій, який не можна порівняти ні з моделлю Ender, ні з CR. K1 отримав прізвисько «клон Bambu» через деякі схожі риси з інноваційним Lab X1 Carbon. Однак їх схожість обмежується швидкістю та стилем. K1 оснащений хотендом Creality Sprite та соплом у стилі Volcano, який уперше був використаний на масивній моделі CR-M4. Складальна пластина такого ж розміру, що і в Ender 5 S1. Крім того, K1 використовує обмежену версію прошивки Klipper.
Creality K1 є чудовим вибором для тих, хто цінує швидкість і простоту використання. Однак деяке розчарування викликає рішення такої шановної компанії в індустрії, як Creality, провести ребрендинг та внести зміни до апаратного та програмного забезпечення, орієнтуючись на власних інженерів та клієнтів. Можливо, логічніше було б використовувати вже існуючі сопла Klipper і Volcano, зосереджуючись на адаптації та покращенні обладнання для завоювання довіри спільноти.
У ході тестування були виявлені деякі недоліки, що цілком очікувано для принтера, який був випущений на ринок поспіхом. Виникали незрозумілі збої, що вимагали повного скидання налаштувань для очищення датчиків. Тим не менш, K1 вражає і, ймовірно, стане альтернативою Ender 3. Єдиною причиною відкласти покупку K1 на майбутнє може бути те, що скоро з'явиться більша модель K1 Max з обіцянкою вбудованої камери та датчиків LiDAR, що робить її ще більш привабливою.
2. Bambu Lab P1S
Основні характеристики:
- Технологія: FDMBuild;
- Об'єм: 256 x 256 x 256 мм;
- Платформа: пружинний сталевий лист PEI, з підігрівом;
- Інтерфейс: РК-дисплей з хрестовиною;
- Вирівнювання ліжка: автоматичне;
- Підключення: картка microSD, Wi-Fi, Bluetooth;
- Основні плюси: висока швидкість, корпус для високотемпературного друку, просте автоматичне вирівнювання ліжка, суцільнометалевий хотенд, додатково 4 кольори AMS;
- Мінуси: середній інтерфейс.
Сучасні 3D-принтери орієнтовані на швидкість, і P1S від Bambu Lab забезпечує колосальну максимальний показник 500 мм/с при прискоренні до 20 000 мм/с. Наскільки це швидко? Пристрій може виготовити модель Speed Benchy за 17 хвилин із гарною якістю, а його нормальна швидкість друку приблизно в 5 разів вища, ніж у принтерів, що використовуються у школах США. Це не найбюджетніший варіант, але він пропонує найкращі можливості як для початківців, так і для досвідчених користувачів.
P1S – це перлина у лінійці Bambu Lab, яка має все необхідне для якісних та швидких відбитків, але не має великої кількості дорогих функцій. Це машина типу Core XY, яка забезпечує високу швидкість та плавність друку. Вона має суцільнометалевий хотенд з екструдером та прямим приводом. Пристрій повністю закритий, що корисно для роботи з чутливими до температури матеріалами, такими як ABS та ASA. Це один із небагатьох 3D-принтерів, що працюють за принципом «підключи та працюй» (це означає, що він поставляється у зібраному на 99.5% вигляді). Все, що вам потрібно зробити, це розпакувати та запустити його. Він навіть сам калібрує себе.
Якщо ви шукаєте машину, з якою просто працювати, що дозволяє зосередитись на творчій або діловій стороні 3D-друку, а не на налаштуваннях машини, P1S для вас. Якщо вам потрібна можливість друкувати всі кольори веселки, додаткова автоматична багатобарвна система – це безперечний плюс, який ви можете отримати тільки в продукції Bambu Lab.
Коли ми тестували P1S, він зробив чудову роботу: швидко друкував барвисті фігурки, нейлонові шестерні для радіокерованої машини та інструменти ASA для дому. Під час друку TPU довелося сповільнитися, але результати виявилися напрочуд плавними.
3. Bambu Lab P1P
Основні характеристики:
- Технологія: FDM;
- Об'єм збирання: 256×256×256 мм;
- Складальна платформа: пружинний лист із текстурою PEI, з підігрівом;
- Інтерфейс: світлодіодний екран із ручкою;
- Вирівнювання ліжка: автоматичне;
- Підключення: картка microSD, Wi-Fi, Bluetooth;
- Плюси: висока швидкість, просте та автоматичне вирівнювання ліжка, безліч пресетів у слайсері, кастомні бічні панелі, додатково 4 кольори AMS;
- Мінуси: виглядає недопрацьованим, галасливим, складно дістати запасні частини, не найкращий друк ABS, відходи нитки розжарювання блоку AMD.
Якщо вам потрібна висока швидкість друку, Bambu Lab P1P – підходящий 3D-принтер для вас. Він здатний розвивати неймовірну швидкість 500 мм/с. Під час нашого тестування він став у 2 рази кращим, ніж AnkerMake M5. Він також більш доступний, ніж M5, що робить його ще вигіднішим вкладенням для вас.
Bambu Lab P1P готовий до роботи одразу після того, як його дістали з коробки. Він має функцію автоматичного вирівнювання майданчика для друку, тому вам не доведеться виконувати трудомісткий процес регулювання висоти або зміщення по осі Z перед початком друку. Він має розмір збірки 256 x 256 x 256 та всі функції преміум-класу, такі як екструдер з прямим приводом, гнучка пластина з PEI-покриттям, формування вхідних даних та Wi-Fi.
Машина поставляється у базовій комплектації, тому ви можете налаштувати та спроектувати свої власні бічні панелі, зробити їх своїми руками. Це чудова можливість для користувачів виявити творчі здібності та додати індивідуальності до свого 3D-принтера. А якщо ви хочете друкувати багатобарвні моделі, у вас є можливість додати AMS (автоматичну систему матеріалів), яка використовує нитку чотирьох різних кольорів одночасно.
4. Anycubic Photon Mono M5s
Основні характеристики:
- Технологія: ResinBuild;
- Об'єм: 218 x 123 x 200 мм;
- Роздільна здатність РК-дисплея: 12K, розмір РК-дисплея: 10,1 дюйма MonochromeXY;
- Роздільна здатність: 19 x 24 мікрон;
- Інтерфейс: 4,3-дюймова сенсорна панель;
- Підключення: USB Type A 2.0;
- Плюси: моделі 12K найвищої якості, автоматичне вирівнювання, висока швидкість друку, розумні датчики;
- Мінуси: готова модель має короткий термін життя, спеціальна дорога смола.
Якщо вам потрібен високодеталізований друк, ніщо не зрівняється з Anycubic Photon Mono M5s, який має роздільну здатність 12K та точність по осі X 19 мікрон. Також цей пристрій відрізняється високою швидкістю. У нашому тесті вдалося надрукувати 3.5-дюймову модель за годину. У Anycubic стверджують, що цей принтер здатен досягати середньої швидкості друку 105 мм/с, тому.
Дивно, але Photon Mono M5s не потребує ручного калібрування. Це перший принтер, який працює зі смолою та забезпечує автоматичне вирівнювання за допомогою механічних датчиків, що не тільки заощаджує час, а й спрощує налаштування. Просто додайте смолу і все готово. Компанія Anycubic також випустила власну спеціальну високошвидкісну смолу (продається окремо або входить у комплект поставки), яка працює з M5 і значно скорочує час друку.
Завдяки всім цим та іншим «розумним» функціям, які може запропонувати Photon Mono M5s, ми можемо говорити, що це відмінний варіант для користувачів, яким потрібний принтер середнього розміру з високою роздільною здатністю.
5. Elegoo Mars 2 Pro
Основні характеристики:
- Технологія: ResinBuild;
- Об'єм: 129 x 80 x 160 мм;
- Роздільна здатність РК-дисплея: 1620 x 2560 пікселів, розмір РК-дисплея: 6,08 дюйма;
- Роздільна здатність по XY: 0.05 мм;
- Інтерфейс: кольоровий сенсорний екран;
- Підключення: USB;
- Плюси: пружна самовирівнювальна платформа для збірки, вбудована система фільтрації повітря;
- Мінуси: обсяг збирання може бути обмеженим.
Якщо ви починаєте займатися 3D-друком смолою, у вас є величезна кількість варіантів різних принтерів. Але хороша новина для новачків полягає в тому, що їм не доведеться жертвувати бюджетом заради якості. Ви можете знайти простий у використанні Mars 2 Pro за низькою ціною.
Його невеликий обсяг збірки ідеально підходить для ігрових мініатюр та дрібничок, але не для більших моделей. І хоча його роздільна здатність 2К, можливо, не найдетальніша серед принтерів, які працюють зі смолою, він набагато перевершує якість, якої можна досягти за допомогою принтера на основі нитки.
Mars 2 Pro оснащений вбудованою системою фільтрів, яка допомагає позбавитися пари, що утворюються при друку смолою. Його підпружинені будівельні платформи, що самовирівнюються, - це найпростіша у використанні система, що також є великим плюсом для новачків.
6. Anycubic Kobra Go
Основні характеристики:
- Технологія: FDM;
- Об'єм збірки: 220 x 220 x 250 мм;
- Платформа: Пружинний сталевий лист PEI, з підігрівом;
- Інтерфейс: 2.4-дюймовий кольоровий РК-дисплей із ручкою;
- Вирівнювання ліжка: Індуктивне автоматичне;
- Підключення: MicroSD/USB;
- Переваги: висока якість друку, автоматичне вирівнювання ліжка;
- Мінуси: потрібна нескладна збірка для початку роботи.
Anycubic Kobra Go – ідеальний бюджетний варіант для майстрів-початківців, які бажають навчитися цьому ремеслу, а також для досвідчених професіоналів, яким потрібен безвідмовний другий (або третій) принтер. У нього немає сенсорного екрану, але є інші дві функції, які полегшують життя: автоматичне вирівнювання ліжка та гнучка пластина із PEI-покриттям.
Його крихітний екран та керування за допомогою ручки можуть здатися не найсучаснішим рішенням, але навігація по дисплею дуже проста, тому сенсор не потрібен. Додаткові півгодини або близько того, витрачені на збірку принтера, цілком виправдовують заощаджені гроші. Наприклад, стандартна модель Kobra або Creality Ender 3v2 Neo з аналогічною комплектацією менш доступні, зате їх не потрібно збирати, досить просто дістати з коробки та почати працювати.
Ми бачили багато недорогих принтерів. Зазвичай, це машини, які виглядають несучасно. Але це не стосується Kobra Go. Ви купуєте не стару техніку, а сучасний принтер з тихими вентиляторами, 32-бітною платою, безшумними кроковими двигунами та вбудованими натягувачами ременя.
7. Creality Ender 2 Pro
Основні характеристики:
- Технологія: FDM;
- Об'єм збірки: 165 x 165 x 180 мм;
- Платформа збірки: Текстурований магніт на поверхні, що підігрівається;
- Інтерфейс: світлодіодний екран із ручкою управління;
- Вирівнювання ліжка: вручну;
- Підключення: Micro SD, Micro USB;
- Плюси: висока якість друку, легка збірка, займає невелику площу, безшумні крокові двигуни;
- Мінуси: немає допоміжного прокачування, невеликий обсяг збірки.
Якщо ви шукаєте свій перший 3D-принтер і не бажаєте витрачати багато грошей, Ender 2 Pro або 3 Pro – чудовий вибір. Багато принтерів цієї цінової категорії є новинками, виготовленими з дешевого пластику, але Ender 2 Pro – це надійна робоча конячка (або, можливо, поні), яка багато в чому схожа на своїх старших братів з лінійки Ender 3.
У наших тестах Ender 2 Pro показав чудову якість друку при використанні децементної нитки та слайсера. Готові 3D-Benchy (модель човна, яку люди часто тестують) і кришталевого дракона виглядали приголомшливо. Пристрій легко перемістити, тому що Ender 2 Pro важить зовсім небагато. Ручка, розташована згори, робить його досить портативним. Основний компроміс полягає в тому, що обсяг друку 165 x 165 x 180 мм крихітний у порівнянні з більшістю принтерів.
8. Creality Sermoon V1 Pro
Основні характеристики:
- Технологія: FDM;
- Об'єм збірки: 175 x 175 x 165 мм;
- Платформа: гнучкий сталевий лист із полікарбонатним покриттям, з підігрівом;
- Інтерфейс: кольоровий сенсорний екран;
- Вирівнювання ліжка: CR Touch;
- Можливості підключення: картка SD, Wi-Fi;
- Плюси: швидке підключення, вирівняне виробником ліжко, вбудована камера, функції безпеки дітей;
- Мінуси: крихітний розмір збірки, дорогий Wi-Fi, доводиться використовувати Creality Cloud.
Sermoon V1 Pro від Creality – це готовий до використання 3D-принтер з функціями безпеки, який найчастіше використовується у сім'ях з дітьми, школах та бібліотеках. На відміну від дешевих іграшкових принтерів, призначених для молодих майстрів, цей розкішний апарат забезпечує якісні результати з простим у використанні інтерфейсом.
Об'єм збірки менше середнього, але він компенсується прямим приводом, гнучкою пластиною, станиною, що підігрівається, і вбудованою камерою. Принтер поставляється заздалегідь вирівняним із заводу, що можна зустріти досить рідко. Це чудова машина для новачків, яким потрібно лише розпакувати її, завантажити нитку та почати друкувати. Наша тестова машина пройшла шлях від коробки до першого друку за 20 хвилин.
9. SnapMaker Artisan 3-in-1
Основні характеристики:
- Технологія: FDM, лазерний гравер, ЧПУ (числове програмне керування);
- Об'єм збирання: 400 x 400 x 400 мм;
- Платформа збірки: скло з PEI-покриттям, з підігрівом;
- Інтерфейс: кольоровий сенсорний екран;
- Вирівнювання ліжка: автоматичне;
- Підключення: USB-накопичувач, Wi-Fi;
- Плюси: великий обсяг збирання, відмінно підходить для друку, лазерного різання та обробки на верстатах з ЧПУ.
- Мінуси: складний процес використання нитки TPU.
Ми бачили кілька 3D-принтерів, які виконують функції лазерних граверів, але більшість цих продуктів дуже погано виконують це завдання. Але SnapMaker Artisan 3-в-1 справді добре справляється з трьома різними завданнями: лазерним гравіюванням, різьбленням на верстаті з ЧПУ та 3D-друком. Вам знадобиться величезний стіл, щоб розмістити його раму розміром 508 х 620 х 634 мм. Однак, якщо вам потрібні перелічені вище функції, Artisan 3-в-1 – відмінний вибір.
Працюючи як 3D-принтер, SnapMaker Artisan 3-в-1 робить величезні деталізовані вироби завдяки великому об'єму збірки 400 x 400 мм. Він також має подвійний гарячий кінець із двома екструдерами, кожен із яких може підключатися до різних котушок із ниткою, що дозволяє друкувати двома кольорами або двома матеріалами. Коли ми надрукували чорну банку з червоними серцями, результат був чітким, без розтікання чи розмитості між квітами.
10. Elegoo Neptune 3 Max
Основні характеристики:
- Технологія: FDM;
- Об'єм збірки: 420 x 420 x 500 мм;
- Платформа: текстурований пружинний сталевий лист PEI, з підігрівом;
- Інтерфейс: кольоровий сенсорний екран, знімний;
- Вирівнювання ліжка: автоматичне, індуктивне;
- Підключення: картка microSD, USB Type A;
- Плюси: прямий друк із підтримкою TPM, тиха робота, легка збірка;
- Мінуси: невеликі дефекти.
Якщо вам потрібний принтер, здатний роздруковувати моделі розміром з уяву, Elegoo Neptune 3 Max – відмінний вибір. Завдяки величезному об'єму збірки 420 x 420 x 500 мм, він може виготовляти великі деталі, наприклад, для шоломів та реквізиту для косплею. Нам вдалося надрукувати дуже деталізований 450-міліметровий кинджал Skyrim, обертаючи його на робочій пластині. Завдяки нитці PLA+ Inland Silver він виглядав досить добре, щоб його можна було використати у бою. Ми також зробили фіолетовий дракон висотою 500 мм.
Як і молодший брат Neptune 3 Pro, Neptune 3 Max оснащений системою Direct Drive, яка дозволяє йому працювати зі складними нитками, такими як TPU. Текстурована платформа PEI відмінно утримує відбитки на місці без використання клею і при цьому полегшує їх видалення.
Поради щодо купівлі кращих 3D-принтерів
Перш ніж купувати 3D-принтер, слід враховувати кілька факторів. Наприклад, двома найбільш поширеними типами матеріалів, які використовуються в домашніх (не промислових) 3D-принтерах, є смола MSLA (стереолітографія в масці) та нитка FDM (моделювання плавленням). FDM-принтери – найкращі для новачків чи тих, хто має дітей. Такі пристрої використовують котушки, наповнені пластиковою ниткою, яка подається в гаряче сопло та видавлюється шар за шаром, утворюючи тверду модель. У принтерах MSLA використовується полімерний матеріал, який твердне завдяки ультрафіолетовому випромінюванню. Модель формується шар за шаром, піднімаючись із чана з токсичною рідиною. Виріб вимагає дуже обережного поводження та подальшої обробки.
Кожен із перелічених вище типів друку має різні сильні і слабкі сторони. Для багатьох, особливо новачків, 3D-принтери з ниткою є кращим вибором, оскільки вони простіші у використанні і працюють з різними матеріалами. Вони також набагато безпечніші для тих, хто має дітей або домашніх тварин.
Якщо ви купуєте принтер FDM, вам потрібно буде використовувати одну з найкращих ниток для 3D-друку, щоб отримувати хороші моделі. Однак, деякі речовини вимагають більш високих температур, яких може досягти не кожен принтер. Нитка PLA – найпоширеніший тип, який може друкувати на чому завгодно. Але міцніші або гнучкіші види пластику, такі як PETG або TPU, вимагають екструдерів, які можуть нагріватися до 220-230о С, в той час як ABS і нейлон вимагають температури 240 або 250о С. Також зверніть увагу, що якщо ви хочете друкувати з TPU (гнучкого матеріалу), вам слід придбати принтер FDM із системою прямого приводу, яка проштовхує нитку безпосередньо через екструдер. У полімерних пристроїв менше можливостей вибору матеріалів.
3D-принтери на основі смоли дозволяють надрукувати більше різних деталей, тому вони популярніші серед професіоналів. Однак вам доведеться мати справу з токсичними хімікатами та носити маску, а після закінчення друку ви повинні промити та висушити готові вироби.
Іншим критерієм вибору є обсяг збирання. Якщо ви бажаєте роздрукувати великі деталі за один прогін, вам знадобиться принтер із достатнім обсягом друку. Зазвичай це безпосередньо залежить від ціни, тому пристрій більшого розміру коштуватиме дорожче. Принтери з кубічним об'ємом друку 100 мм3 або менше відносяться до класу менших моделей, від 150 до 220 мм3 – середні, а 250 мм3 та вище – великоформатні.
Наступний критерій – ручне чи автоматичне вирівнювання ліжка. Вирівнювання станини 3D-принтера – важлива, але дуже стомлююча частина процесу. Багато принтерів роблять це автоматично, що заощаджує чимало часу. Краще купувати саме такі пристрої, оскільки їхня вартість більш ніж доступна.
Де придбати якісний 3D-принтер
Нещодавно магазин Артлайн став займатися продажем різної друкувальної техніки. Усі пристрої, які є у нашому асортименті, ми перевіряємо особисто. Наша репутація в Україні є дуже високою. Вже кілька років ми робимо та продаємо комп'ютери та іншу техніку. За цей час ми заслужили безліч позитивних відгуків.
Купити найкращі 3D-принтери 2023 року
м. Київ, вул. Кирилівська, 104
- (080) 033-10-06
- (044) 338-10-06
- (066) 356-10-01
- (097) 356-10-01
- (063) 356-10-01