Щорічно ми можемо спостерігати, як в кінематографічних і ігрових сферах графіка і спецефекти виходять на новий рівень. Вони набувають настільки реальний вигляд, що у недосвідченого користувача з працею вийде відрізнити, де використовували графіку, а де ні. Це багато в чому заслуга Autodesk Maya, програми, за допомогою якої створюються анімації, 3D об'єкти, проєктують віртуальний світ і комп'ютерних героїв. Програма досить вимоглива, тому необхідно правильно вибрати робочу станцію для її використання.
Вибираючи ПК для моделювання та анімації потрібно зосередити свою увагу не тільки на загальній характеристиці системи, але і на параметрах складових, які встановлені в конфігурацію. Якщо потужності одного з компонентів не вистачить, знизитися вся продуктивність пристрою.
Зміст:
- Вибір моделі процесора
- Яка потрібна відеокарта?
- Який необхідний обсяг ОЗП і накопичувача?
- Збірка початкового рівня
- Потужна збірка
- Краща збірка по продуктивності
- В якому магазині купити ПК для Autodesk Maya у 2021?
У пристрої для роботи з 3D об'єктами найголовніше – продуктивність. Тому щоб вам було зручно працювати з Autodesk Maya, необхідна потужна робоча станція. При складанні пристрою основну увагу потрібно приділити процесору. Перш за все це стосується його тактової частоти, а потім вже кількості ядер. Важливу роль також відіграє відеокарта, від продуктивності якої залежить створення, редагування та анімація моделей в Autodesk Maya.
Вибір моделі процесора
Як вже говорилося, за допомогою Autodesk Maya можна робити анімації, рендеринг та 3D-моделювання. Процесор слід вибирати, відштовхуючись від того, що ви найчастіше будете виконувати. Наприклад, 3D-моделювання є однопотоковим, тобто воно використовує лише одне ядро ЦП. Тому можна зупинити свій вибір на 4-6-ядерному процесорі з частотою від 3.2 ГГц і більше. Анімація теж є однопотоковою, тому рекомендації ті ж.
Що стосується рендерингу, це багатопотоковий завдання, тому краще вибирати процесор з великою кількістю ядер, який забезпечить хорошу продуктивність. Якщо ви хочете отримати дійсно потужну робочу станцію, рекомендуємо розглянути лінійку Threadripper від AMD. Ці процесори розроблені спеціально для великих навантажень. Завдяки їм робота в Autodesk Maya буде швидкою і зручною.
Якщо ж основне навантаження при рендерингу приходиться на одне ядро і потрібна хороша тактова частота, можна розглянути ЦП AMD Ryzen 9.
Яка потрібна відеокарта
Параметри відеокарти впливають на якість і швидкість відображення на екрані створених моделей. Вибираючи карту для Autodesk Maya, необхідно звернути увагу і на інші її параметри. В першу чергу це обсяг пам'яті, який повинен бути не менше 1 ГБ, а також кількість ядер CUDA. Чим їх більше, тим краще якість візуалізації та тим швидше вона виконується.
Зараз великою популярністю користуються відеокарти від NVIDIA, але зі складними сценами при 3D моделюванні впораються і відеокарти від AMD. Для роздільної здатності 4К рекомендуємо вибирати NVIDIA, оскільки AMD не дуже підходять.
Якщо у вас невеликий бюджет, можна розглянути відеокарту NVIDIA GeForce GTX 1660 яка забезпечить хорошу продуктивність. Для більш потужних збірок радимо вибирати GeForce RTX 2060 і потужніше.
Прискорення Autodesk Maya на GPU
Збільшити швидкість рендерингу можна, якщо виконувати його за допомогою відеокарти, а не центрального процесора. Для того, щоб включити прискорення на GPU в Autodesk Maya необхідно зробити прості дії:
- Відкрити «Параметри рендерингу».
- Потім перейти у вкладку «Система» і замість CPU вибрати GPU.
Якщо ж ви хочете просто якомога швидше подивитися сцену, можна зробити деякі дії. У тому випадку, коли ви використовуєте відеокарту NVIDIA, ви можете включити також шумознижувач Optix. Для цього необхідно повернутися в налаштування рендерингу, вибрати вкладку «AOVs» і переконатися, що обрана опція «Denoise Deauty AOV». Потім ви можете вмикати і вимикати цю функцію у вікні «Arnold Renderview». За допомогою цих маніпуляцій можна отримати досить чисте зображення набагато швидше, ніж просто за допомогою відеокарти.
Який необхідний обсяг ОЗП і накопичувача
Також для швидкості обробки графіки та рендерингу важливі параметри оперативної пам'яті. Якщо ви виконуєте візуалізацію складних сцен і вам не вистачить ОЗП, цей процес займе дуже багато часу. Хоча, судячи з системних вимог, мінімальна кількість пам'яті 8 ГБ, ми радимо не менше 16 ГБ. Найчастіше використовують 32 ГБ або 64 ГБ. Як показує практика, такий обсяг ОЗП забезпечує виконання 80-90% завдань. Дуже рідко потрібно 128 ГБ, якщо ви працюєте з високополігональними моделями. Також важливим параметром пам'яті вважається багатоканальний режим.
Хоча багато хто користується одним накопичувачем, для кращої продуктивності ми рекомендуємо встановлювати два. Також це допоможе їм довше залишатися в робочому стані, вони постійно працюють незалежно від складності виконуваних завдань. Це можуть бути як звичайні SSD накопичувачі SATA, так і M.2, у яких швидкість вище.
Один можна використовувати для ОС, встановлення різних програм та ігор. Найчастіше для комфортної роботи вистачає обсягу на 480 ГБ. А другий знадобиться для зберігання робочих файлів. Його можна вибирати об'ємом від 1 ТБ і більше.
Збірка початкового рівня
ЦП | AMD Ryzen 5 3500 |
Відеопроцесор | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER 6GB |
ОЗП | 16 GB DDR4-2666 |
Накопичувач | 480GB SSD + 1ТВ HDD |
У представленій збірці встановлений ЦП AMD Ryzen 5 3500, у якого 6 ядер без логічного поділу (технології SMT), що зроблено спеціально для геймерів. У всіх інших аспектах він схожий на Ryzen 5 3600. Вони обидва мають 6 ядер з 12 потоками, які побудовані на архітектурі Zen2, а також максимальну частоту 4.1 ГГц і підтримують пам'ять DDR4 3200 МГц. За продуктивністю Ryzen 5 3500 схожий на ЦП Intel Core i5 9400F.
За рахунок своєї архітектури Zen2 він розвиває хорошу продуктивність в однопотоковому і багатопотоковому режимах. Тому це хороший варіант для геймерів і для роботи в різних програмах, в тому числі в Autodesk Maya. Кеш-пам'ять L3 становить 16 МБ, енергоспоживання – 65 Вт.
Відеокарта GeForce GTX 1660 SUPER має 6 ГБ відеопам'яті. У ній використовується графічний процесор TU116, в якому активовано 22 потокових мультипроцесори, що включають 1408 ядер CUDA, 88 блоків текстури та 48 блоків растеризації. GPU такий же, як і у GeForce GTX 1660. Але у GTX 1660 SUPER чіп пам'яті DDR6, на відміну від молодшої моделі. Частота пам'яті становить 14 000 МГц. Завдяки цьому пропускна здатність підсистеми пам'яті збільшилася на 75% – зі 192 ГБ/с до 336 ГБ/с. Такі ж показники у RTX 2060. Продуктивність у неї збільшилася на 20%.
Рекомендації
Технічні характеристики:
*Ви можете придбати цю конфігурацію ПК або ж ми зберемо її за вашими параметрам. |
![]() |
Потужна збірка
ЦП | Intel Core i9-9900KF |
Відеопроцесор | NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB |
ОЗП | 32 GB DDR4-2666 |
Накопичувач | 500GB SSD + 2ТВ HDD |
Intel Core i9-9900KF – потужний процесор без інтегрованої графіки та розблокованим множником. У нього хороша швидкість роботи в багатопотокових програмах і відмінна продуктивність в іграх. Розгін дозволяє ще трохи збільшити швидкість. Основною особливістю цього процесора є висока продуктивність на одне ядро і висока тактова частота. Це досить гарячий процесор, тому його необхідно розганяти з обережністю. Краще мати хороший кулер, який зможе його охолодити.
Що стосується його технічних характеристик, він має 8 ядер і 16 потоків. Основна частота становить 3.6 ГГц, а під час розгону 5.0 ГГц. Кеш-пам'ять L3 становить 16 МБ. заявлене енергоспоживання 95 Вт, але на практиці більше. Його продуктивності вистачить і для роботи в Autodesk Maya і для ігор.
В наявності у відеокарти GeForce RTX 2060 ядер CUDA 1920 році, 120 текстурних блоків і 48 блоків растеризації. Вона має 6 ГБ відеопам'яті стандарту GDDR6 з частотою 14 000 МГц, як і у старших моделей. Тому, хоча тут встановлена 192-бітна шина, пропускна здатність становить 336 ГБ/с.
За допомогою цієї відеокарти вам буде комфортно грати на максимальних налаштуваннях графіки з роздільною здатністю Full HD в різні ігри. А в деяких випадках ви зможете навіть непогано пограти у 2560х1440, при цьому не зменшуючи якість графіки.
Відмінний обсяг ОЗП на 32 ГБ і два накопичувачі об'ємом на 500 ГБ і 2 ТБ збільшать швидкість роботи та відгук системи.
Рекомендації
Технічні характеристики:
*Ви можете придбати цю конфігурацію ПК або ж ми зберемо її за вашими параметрам. |
![]() |
Краща збірка по продуктивності
ЦП | AMD Ryzen 9 5900X |
Відеопроцесор | NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB |
ОЗП | 64 GB DDR4-3600 |
Накопичувач | 1TB SSD + 1ТВ HDD |
У кращій збірці встановлений процесор AMD Ryzen 9 5900X, у якого 12 ядер і 24 потоки. Він проводиться за тим же технологічним процесом зі стандартом 7-нм, як і його попередники. Енергоспоживання становить 105 Вт, а обсяг кеш-пам'яті L3 64 МБ. Основна частота у процесора 3.7 ГГц, а при розгоні 4.8 ГГц.
Слід пам'ятати, що архітектура Zen3 не любить високу напругу, тому краще використовувати не більше 1.25-1.35 В при середніх навантаженнях. З переходом від Zen2 на Zen3 кадрова частота в дозволі Full HD збільшилася на 25-30%. Відносно середніх і мінімальних FPS AMD Ryzen 9 5900X показує деяку перевагу над Intel Core i9-10900K, який вважався кращим процесором для ігор.
Ця модель процесора показує відмінну як багатоядерну, так і одноядерну продуктивність. Тому він відмінно підходить для ігор і різних додатків.
Відеокарта GeForce RTX 3070 8GB відрізняється високою продуктивністю і тихою системою охолодження. Якщо ви шукаєте карту для ігор з роздільною здатністю 1920х1080, вона впорається з цим на відмінно. 60 FPS при максимальних настройках можна отримати в більшості ігор. Для роздільної здатності 2560х1440 вона теж підійде, але налаштування не слід ставити на максимум. Що стосується роботи в Autodesk Maya, тут можливості безмежні. Ви зможете робити і анімації, і рендеринг, і 3D-моделювання.
Кількість ОЗП на 64 ГБ і два накопичувачі по 1 ТБ вистачить з лишком для різних за обсягом проєктів. А також позбавить вас від апгрейду в найближчі роки.
Для кращої наочності нижче представлений відеогляд процесора AMD Ryzen 9 5900X, його характеристики та тести.
Рекомендації
Технічні характеристики:
*Ви можете придбати цю конфігурацію ПК або ж ми зберемо її за вашими параметрам. |
![]() |
В якому магазині купити ПК для Autodesk Maya у 2021
Купити готову конфігурацію робочої станції або зібрати її під замовлення можна в магазині Артлайн. Тут вам допоможуть вибрати пристрій під ваш бюджет і завдання. У нас хороше співвідношення ціни і якості. Також в нашому магазині ви можете придбати комп'ютерну периферію, монітори, сервера, драйвера. Приходьте до нас, і ви залишитеся задоволені своєю покупкою!
м. Київ, вул. Кирилівська, 104
- (080) 033-10-06
- (044) 338-10-06
- (066) 356-10-01
- (097) 356-10-01
- (063) 356-10-01