Комп’ютери, ноутбуки, комплектуючі, периферія та аксесуари, вигідні ціни Каталог товарів
Спілкуємося українською?
Залишити російську
Комп'ютери Artline Комп'ютери Artline 0 1 2 3 4 5 6 7 0 1 2 3 4 0 0 1 2 3 4 5 6 7 8 0 1 2 3 4 0 1 2 3 4 5 6 3D пристрої та аксесуари 3D пристрої та аксесуари 3D принтери Філаменти та смоли Запасні частини 3D сканери Одноплатні комп'ютери Додаткове обладнання Гравери Ноутбуки Ноутбуки 0 1 2 3 4 5 0 1 2 3 4 Монітори Комплектуючі Комплектуючі Відеокарти Процесори Материнські плати Оперативна пам'ять Системи охолодження Корпуси QUBE Блоки живлення SSD накопичувачі HDD накопичувачі Звукові карти Контролери Додаткові аксесуари Комп'ютерна периферія Комп'ютерна периферія ДБЖ, стабілізатори, батареї Клавіатури Мишки Килимки для мишки Навушники та гарнітури Крісло для геймера Комп'ютерний стіл Кріплення для монітора (кронштейни) Веб-камери Ігрові контролери Акустичні системи Мережеві фільтри Принтери та БФП Обладнання для проведення конференцій Графічні планшети Презентери Аксесуари для клавіатур та мишок Витратні матеріали USB флешки Перехідники та адаптери Командна панель для ПК Шредери Мережеве обладнання Мережеве обладнання Маршрутизатори Комутатори Точки доступу / Ретранслятори Wi-Fi адаптери Bluetooth адаптери Мережеві карти та адаптери Мережеві сховища (NAS) LAN-кабелі (патч корди) PoE адаптери Powerline адаптери Медіаконвертери Підсилювачі зв'язку Модеми Трансивери KVM-Перемикачі Комутаційні шафи Стійки Патч-панелі Блоки розеток Сервери Artline Електрогенерація Електрогенерація Системи збереження енергії Енергостанції Зарядні станції Генератори Інвертори Акумуляторні батареї Повербанки Сонячні панелі Пуско-зарядні пристрої Батарейки та акумулятори Аксесуари електрогенерація Електроніка, ТВ, мобільні гаджети Електроніка, ТВ, мобільні гаджети Аксесуари Смартфони Планшети Електронні книги Кнопкові телефони Автомобільні насоси Смарт-годинники Карти пам'яті Телевізори Фотоапарати Освітлення Автомобільні пилососи Ігрові консолі Розумний дім та безпека Розумний дім та безпека Сигналізації Камери відеоспостереження Відеореєстратори Панелі виклику Аксесуари для відеоспостереження Розумні розетки Смарт приставки Програмне забезпечення Програмне забезпечення Операційні системи Офісні програми Ігри Побутова техніка Побутова техніка Кондиціонери Зволожувачі повітря Роботи пилососи Ваги Обігрівачі Чайники Електрогрилі Мийки високого тиску Активний відпочинок та туризм Активний відпочинок та туризм Окуляри для керування дронами Пульти керування для дронів Приймачі та передавачі для дронів Квадрокоптери (дрони) Автохолодильники Каністри Ліхтарики Туристичний посуд Туристичні пальники Гамаки Електротранспорт Електротранспорт Електровелосипеди Електросамокати Електроскутери
#layfkhaki-ili-kak-vybrat

Як оновити Windows 10 на Windows 11?

Як оновити Windows 10 на Windows 11?

5 жовтня 2021 Windows 11 стала офіційно доступною для завантаження. Операційна система, яка знайома багатьом, перетворилась, виключивши все зайве. Новий варіант Windows перетворився в творчий простір, який кожен користувач заповнить на свій розсуд. Про її особливості ми говорили раніше, тому в цьому огляді ми зосередимося на тому, як оновити Windows 10 на Windows 11.

 

 

Зміст:

  1. Які оновлення з'явилися?
  2. Системні вимоги
  3. Практичні поради для підготовки системи до оновлення
    1. Налаштування Secure Boot
    2. Включення TPM 2.0 до BIOS
  4. Методи оновлення
    1. Центр оновлення Windows 11
    2. Майстер оновлення
    3. Media Creation Tool
  5. Дії після установки
  6. Що робити, якщо ПК не відповідає системним вимогам?
  7. Купівля комп'ютера, який відповідає вимогам для Windows 11

 

 

Які оновлення з'явилися

 

Чи варто взагалі оновлюватися з Windows 10 на Windows 11? Відповідь на це питання багато в чому залежить від сумісності вашої системи з новою ОС і від того, що ви хочете отримати від оновлення. Про сумісність ми поговоримо трохи пізніше, а зараз розберемо основні особливості Windows 11.

Серед основних змін можна виділити відсутність панелі завдань, поява нового дизайну іконок, а також опції Snap Navigator, яка дозволяє реорганізувати все, що у вас відкрито, і пересуватися від однієї вкладки до іншої. Ще за допомогою неї підвищується продуктивність в іграх завдяки DirectX12 Ultimate, DirectStorage і Auto HDR. Також оновивши систему, ви зможете отримати віджети, які можна налаштувати, тобто у вас з'явиться можливість додавання новин або незавершених завдань. Якщо для вас все це актуально, і ви прийняли рішення оновити систему, тоді необхідно врахувати системні вимоги.

 

 

Системні вимоги

 

Перед тим як приступити до оновлення, потрібно врахувати деякі мінімальні вимоги до системи. Головне, щоб на вашому пристрої був активований чіп TPM 2.0. Також вам буде потрібно процесор, у якого тактова частота не менше 1 ГГц і ОЗП 4 ГБ і більше. Для зберігання даних і наступних оновлень потрібно 64 ГБ вільного простору. Графічний процесор повинен бути поєднаний з DirectX12 і у вас повинен бути UEFI, який сумісний з Secure Boot і TPM 2.0.

 

 

Практичні поради для підготовки системи до оновлення

 

В установці Windows 11 немає нічого складного, але є деякі нюанси: модуль TPM 2.0 необхідно активувати в BIOS вашої материнської плати, тому що спочатку в Windows 10 він відключений. Рекомендуємо вам завантажити додаток «PC Health check», за допомогою якого можна перевірити чи підтримує ваш комп'ютер з Windows 11. Його можна завантажити з офіційного сайту Windows.

Якщо результат перевірки показав, що ваш комп'ютер сумісний з Windows 11, тоді можна приступати до установки. Якщо ні, рекомендуємо зробити дії, описані нижче.

 

Налаштування Secure Boot

Однією з умов для оновлення Windows 11 є підтримка безпечного завантаження (Secure Boot). Але буває, що ця функція не включена до параметрів BIOS. Якщо сказати двома словами, щоб її активувати, необхідно перезапустити ПК і зайти в завантажувальне меню. Залежно від пристрою, перш ніж завантажити Windows, слід натиснути "F2", "F11" або "Del". Потім у завантажувальному меню слід знайти параметри Secure Boot та активувати їх.

Тепер давайте розберемо все поетапно та наочно. Щоб зрозуміти, чи активована ця функція на ПК, можна використовувати можливості, які є у Windows 10. Для цього слід натиснути "Win" + "R" на клавіатурі та набрати команду "msinfo32".

Після цих дій на екрані з'явиться вікно «Відомості про комп'ютер». Тут у пункті «Режим BIOS» буде зазначено, в якому порядку функціонує BIOS – UEFI або Legacy (застарілий), у пункті «Стан безпечного завантаження» ви побачите, чи увімкнено Secure Boot. Якщо все гаразд, і він увімкнений, тоді все буде як на фото нижче.

Якщо у вас з'явився такий варіант, як на фото внизу, для оновлення Windows 11 необхідно увімкнути безпечне завантаження в BIOS.

Ще може виникнути третій варіант – у вас Legacy та безпечне завантаження не підтримується. Це може статися з двох причин: старий ПК, який не підтримує UEFI та Secure Boot або в налаштуваннях BIOS активовано стару емуляцію BIOS. В останньому випадку слід вимкнути стару версію BIOS та активувати Secure Boot.

Зазвичай ця функція емуляції називається CSM. Майже всі ПК з прошивкою UEFI без проблем активують безпечне завантаження, в іншій ситуації вам необхідно буде оновити систему або придбати новий пристрій, який відповідає вимогам Windows 11.

 

Включення TPM 2.0 до BIOS

Для активації TPM 2.0 необхідно зробити такі кроки:

  • зайти до налаштувань;
  • натиснути «Оновлення та безпека», потім відновлення;
  • у пункті «Розширений запуск» вибрати «Перезавантажити зараз»;
  • натиснути «Усунення несправностей»;
  • далі вибрати додаткові параметри, потім «Параметри прошивки UEFI»;
  • слід перевантажити ПК.

 

Залежно від того, яка у вас материнська плата параметр TPM 2.0 може знаходитись на різних сторінках, знайдіть та активуйте його.

У тому випадку, коли у вас материнка не має мікросхеми TPM і у вас ЦП AMD, модуль, імовірно, інтегрований в ЦП, і цей параметр буде підписаний як «fTPM». Якщо ж у вас процесор Intel, ця функція буде підписана як PTT.

Коли на ПК такої функції немає взагалі і у вас конфігурація, що настроюється, цей модуль ви можете придбати і додати. Але краще спочатку проконсультуватися з виробником материнської плати, щоб переконатися, що вона дійсно підтримує TPM.

Після всіх виконаних вище дій має відбутися перевірка на сумісність із Windows 11, і ви зможете оновити вашу ОС.

 

 

Методи оновлення

 

Оновити систему можна кількома способами: за допомогою конфігурації, способа ISO і майстра. Як оновити систему до 11 версії читайте подальші інструкції та дивіться відео нижче.

 

Центр оновлення Windows 11

Найзручніший спосіб – зайти в Центр оновлень Windows на вашому ПК, де можна подивитися чи є вже оновлення і чи сумісний ваш пристрій з Windows 11. Для цього необхідно зробити деякі дії. Спочатку слід ввести в рядку пошуку «Центр оновлення Windows» та натиснути по необхідному варіанту і якщо там є банер «Оновлення до Windows 11 готово», тоді зробіть наступний крок.

Далі необхідно натиснути на «Завантажити та встановити».

Потім вам потрібно прийняти ліцензійну угоду.

В кінці перезавантажте пристрій, коли система порекомендує вам це.

 

Майстер оновлення

Альтернативним кроком є помічник оновлень Windows 11, який дозволяє встановити нову версію, якщо ваш пристрій відповідає вимогам. Щоб здійснити завантаження, слід перейти на сторінку завантаження Windows на офіційному сайті Microsoft. Далі в розділі «Помічник по установці Windows» необхідно вибрати «Завантажити зараз». Потім запустити його і натиснути «Прийняти і встановити». В кінці перевантажити ПК, коли з'явиться повідомлення зробити це.

 

Media Creation Tool

Найскладніший варіант для оновлення системи до Windows 11 – застосування Media Creation Tool, за допомогою якого можна «примусово» оновити ОС при наявності образу на USB-накопичувачі або файлу ISO. Що стосується останнього, він є в кількох редакціях, тому ви можете застосувати той ключ, який ви маєте або вибрати інший, який вам підходить.

Ви можете вибрати обидва варіанти: USB-накопичувач і файл ISO. Також Microsoft дозволяє радитися з усіх питань, які стосуються установки. Такий варіант завантаження відніме у вас зовсім мало часу.

 

 

Дії після установки

 

Після того як установка пройшла успішно вам необхідно переконатися, що у вас залишилося достатньо вільного простору, щоб продовжити використовувати ПК. Також важливо перевірити, які у вас встановлені програми і все що вам не потрібно, краще видалити, щоб було більше вільного місця.

Ще необхідно упевнитися, що всі важливі дані на місці і що все функціонує, як і раніше. Подивіться, чи є нові оновлення для драйверів та інші оновлення, які теж потрібно встановити.

 

 

Що робити якщо ПК не відповідає системним вимогам

 

Що робити, якщо ви перевірили ваш пристрій, а він не відповідає вимогам для Windows 11? Ви можете все одно оновити операційну систему зробивши деякі кроки, але от чи варто це робити і які наслідки будуть, ми відповімо на ці питання трохи пізніше. Зараз же давайте розберемо, як це можна зробити.

Щоб оновити систему на ПК, який не відповідає системним вимогам необхідно зробити ті ж кроки, якби ваш пристрій їм відповідав. У той момент, коли система сповістить вас, що ваш ПК не відповідає вимогам, необхідно натиснути Shift + F10 і ввести «regedit», щоб у вас з'явився доступ до реєстру Windows. Коли ви потрапили всередину, далі в HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEM необхідно створити 3 нових ключа зі значеннями, як на фото.

Після цих дій можна продовжити установку. Але чи варто це робити?

Хоча раніше Microsoft сказала, що не заважатиме встановлювати Windows 11 вручну на ПК, які не відповідають вимогам, але за наслідки вони не відповідають. У такій ситуації компанія не гарантує повну сумісність драйверів і надійність системи. До того ж Microsoft відключить оновлення Windows 11 на пристроях, у яких процесори не відповідають вимогам.

Також компанія радить цього не робити, тому що можуть бути збої в роботі ПК не тільки через проблеми сумісності, а й з інших причин. Ці комп'ютери можуть перестати отримувати оновлення, включаючи оновлення безпеки і не тільки.

Ми рекомендуємо продовжувати використовувати Windows 10, якщо ваш пристрій не відповідає вимогам. Тим більше що для Windows 10 будуть надаватися оновлення до 2025 року, тому зробити апгрейд своєї системи ви ще встигнете.

Також ви можете подивитися відеоогляд про те, як встановити Windows 11 на ПК, який не відповідає вимогам і з якими проблемами ви можете зіткнутися при цьому.

 

 

Купівля комп'ютера який відповідає вимогам для Windows 11

 

В асортименті магазину Артлайн ви можете вибрати комп'ютер, який сумісний з системними вимогами для Windows 11. Також ми можемо зібрати будь-яку конфігурацію ПК за вашими вимогами. У нас ви можете придбати все необхідне для вашого комп'ютера: монітор, драйвера, комп'ютерну периферію. Якщо вам потрібна консультація, тоді можете написати нам в чат або зателефонувати по одному з номерів телефонів.

 

м. Київ, вул. Кирилівська, 104

  • (080) 033-10-06
  • (044) 338-10-06
  • (066) 356-10-01
  • (097) 356-10-01
  • (063) 356-10-01

info@artline.ua

Питання

+ Коли буде доступне оновлення Windows 11?
З 5 жовтня 2021 року стало доступним оновлення до Windows 11 для ПК, які відповідають вимогам з Windows 10. Підтримку Windows 11 на всіх сумісних пристроях планують забезпечити до середини 2022.
+ Як оновитися до Windows 11?
Перед тим як оновити систему до Windows 11 необхідно за допомогою спеціальної програми PC Health check проаналізувати сумісність обладнання. Якщо ваша система відповідає всім вимогам, тоді перейдіть на вашому пристрої в розділ «Параметри», потім в «Центр оновлення Windows» і перевірте доступність оновлень. Якщо оновлення є, необхідно його завантажити і встановити.
+ Чи можна оновити Windows 10 до Windows 11 на старих ПК?
Так, така можливість є. Крім того, Microsoft це офіційно дозволила, але при цьому компанія не рекомендує це робити, тому що немає гарантія повної сумісності системи і що вона буде працювати без збоїв. Крім того, Microsoft відключить оновлення Windows 11 на пристроях, у яких процесори не відповідають вимогам.