Комп’ютери, ноутбуки, комплектуючі, периферія та аксесуари, вигідні ціни Каталог товарів
Спілкуємося українською?
Залишити російську
Комп'ютери Artline Комп'ютери Artline 0 1 2 3 4 5 6 7 0 1 2 3 4 0 0 1 2 3 4 5 6 7 8 0 1 2 3 4 0 1 2 3 4 5 6 3D пристрої та аксесуари 3D пристрої та аксесуари 3D принтери Філаменти та смоли Запасні частини 3D сканери Одноплатні комп'ютери Додаткове обладнання Гравери Ноутбуки Ноутбуки 0 1 2 3 4 5 0 1 2 3 4 Монітори Комплектуючі Комплектуючі Відеокарти Процесори Материнські плати Оперативна пам'ять Системи охолодження Корпуси QUBE Блоки живлення SSD накопичувачі HDD накопичувачі Звукові карти Контролери Додаткові аксесуари Комп'ютерна периферія Комп'ютерна периферія ДБЖ, стабілізатори, батареї Клавіатури Мишки Килимки для мишки Навушники та гарнітури Крісло для геймера Комп'ютерний стіл Кріплення для монітора (кронштейни) Веб-камери Ігрові контролери Акустичні системи Мережеві фільтри Принтери та БФП Обладнання для проведення конференцій Графічні планшети Презентери Аксесуари для клавіатур та мишок Витратні матеріали USB флешки Перехідники та адаптери Командна панель для ПК Шредери Мережеве обладнання Мережеве обладнання Маршрутизатори Комутатори Точки доступу / Ретранслятори Wi-Fi адаптери Bluetooth адаптери Мережеві карти та адаптери Мережеві сховища (NAS) LAN-кабелі (патч корди) PoE адаптери Powerline адаптери Медіаконвертери Підсилювачі зв'язку Модеми Трансивери KVM-Перемикачі Комутаційні шафи Стійки Патч-панелі Блоки розеток Сервери Artline Електрогенерація Електрогенерація Системи збереження енергії Енергостанції Зарядні станції Генератори Інвертори Акумуляторні батареї Повербанки Сонячні панелі Пуско-зарядні пристрої Батарейки та акумулятори Аксесуари електрогенерація Електроніка, ТВ, мобільні гаджети Електроніка, ТВ, мобільні гаджети Аксесуари Смартфони Планшети Електронні книги Кнопкові телефони Автомобільні насоси Смарт-годинники Карти пам'яті Телевізори Фотоапарати Освітлення Автомобільні пилососи Ігрові консолі Розумний дім та безпека Розумний дім та безпека Сигналізації Камери відеоспостереження Відеореєстратори Панелі виклику Аксесуари для відеоспостереження Розумні розетки Смарт приставки Програмне забезпечення Програмне забезпечення Операційні системи Офісні програми Ігри Побутова техніка Побутова техніка Кондиціонери Зволожувачі повітря Роботи пилососи Ваги Обігрівачі Чайники Електрогрилі Мийки високого тиску Активний відпочинок та туризм Активний відпочинок та туризм Окуляри для керування дронами Пульти керування для дронів Приймачі та передавачі для дронів Квадрокоптери (дрони) Автохолодильники Каністри Ліхтарики Туристичний посуд Туристичні пальники Гамаки Електротранспорт Електротранспорт Електровелосипеди Електросамокати Електроскутери
#komplektuyushchie

Intel Arc GPU як альтернатива AMD і NVIDIA в 2022 році

Купити ПК з новою відеокартою Intel Arc GPU

Вже не один рік Intel займається розробкою дискретних відеокарт, щоб скласти конкуренцію AMD і NVIDIA. Не так давно вона оголосила, що в 2022 році на ринок вийде її нова відеокарта під торговою маркою Intel Arc. Тільки не переплутайте з Intel Ark, яка є базою даних специфікації процесорів Intel. Перше покоління продуктів Arc буде випущено в «першому кварталі 2022 року» і буде створено на графічному процесорі під кодовою назвою «Alchemist». Раніше воно було відоме як «DG2», але нова назва відеокарти легше запам'ятовується.

Хоча на даний момент немає великої кількості інформації про новий графічний процесор, але все ж про нього дещо відомо. Тому давайте розберемо його переваги і те, що в ньому такого особливого.

 

 

Зміст:

  1. Вступ
  2. Що собою являє відеокарта Intel Arc?
  3. Інші особливості Intel Arc
    1. Трасування променів
    2. Графічні процесори Intel Xe-HPG Alchemist 512EU
  4. Анонс чотирьох поколінь відеокарт
  5. Підведення підсумків
  6. Де найкраще купити відеокарти Intel Arc?

 

 

Вступ

 

Intel днями оголосила про вихід торгової марки, що раніше називалася графічним процесором Xe HPG. Замість цієї назви в якості імені бренду тепер використовується Intel Arc. Він буде торговою маркою GPU, і його не слід плутати з Intel Ark – корисним інструментом для вивчення продуктів Intel. Xe HPG належить до того ж сімейства, що і інші відеокарти Intel.

Нова торгова марка Arc буде володіти як апаратним, так і програмним забезпеченням для високопродуктивних карт Intel і апаратним забезпеченням кількох поколінь. Intel Alchemist будуть використовуватися як в ноутбуках, так і в стаціонарних ПК.

Intel йшла по шляху створення продукту з дискретним графічним процесором понад 10 років: згадайте Larrabee 1 і Larrabee 2  – два проекти, які, на жаль, не досягли своєї мети. Компанія, по суті, – не новачок в відеокартах і поставляє багато з них у вигляді графічних блоків, інтегрованих в деякі продукти для центральних процесорів. Таким чином, компанія має великий досвід роботи зі стандартами графіки і драйверами. Останнім часом вбудована графіка показує відмінне збільшення продуктивності, але не замінює навіть дискретну графіку низького рівня від AMD або NVIDIA.

Перший дискретний графічний процесор Intel за 20 з гаком років призначався тільки для ОЕМ – виробників і інтеграторів. Перші карти Arc в деякій мірі були прямими спадкоємцями DG1 – відеокарти, створеної лише для збирачів систем. Вона дуже схожа з варіантом GDDR5 старішої молодшої відеокарти GeForce GTX 1030. Хоча на даний момент невідомо, яка у новинки продуктивність, але це важливий крок для Intel, тому що компанія, схоже, готова конкурувати хоча б в деяких сегментах ринку.

 

 

Що собою являє відеокарта Intel Arc

 

Перше покоління буде базуватися на мікроархітектурі Xe-HPG. Крім цього сегмента, це покоління буде містити інші варіанти Xe: Xe-LP для більш простих графічних процесорів, Xe-HPG (високопродуктивні обчислення) і Xe-HP для серверів.

Зображення, на якому показані перші дві відеокарти, представлені Intel, швидше за все, показує варіанти DG2-128UE і DG2-512UE. Згідно веб-сайту Videocardz, фотографія відповідає тому, що було представлено Раджеєм Кодурі в червні – чіп високого класу для Intel Arc першого покоління.

В останні місяці в інтернеті ходить багато чуток про новинки Intel. Наприклад, пишуть, що варіант з 448UE може конкурувати з GeForce RTX 3070 і Radeon RX 6700 XT. Якщо ці чутки вірні і найбільший чіп на фотографії – це варіант з 512UE, можна очікувати продуктивність аналогічну GeForce RTX 3080 і Radeon RX 6800.

Хоча боротьба Intel проти NVIDIA і AMD на ринку графічних процесорів тепер є офіційною, ніякої інформації про технічні характеристики не розголошується.

Перед виходом Intel Arc Alchemist в наступному році ми можемо припускати, що будуть деякі анонси в кінці цього року, які, можливо, розкажуть більше про перше покоління карт Intel Arc. На ринку обладнання зростає очікування закінчення домінування NVIDIA і AMD відеокарт.

У відео показано, яким ми побачимо Intel Arc Alchemist – високопродуктивний процесор першого покоління, що запускає ігри ААА з ефектами трасування променів і технологією суперсемплінг. Суперсемплінг прирівнюється до DLSS від NVIDIA і FSR від AMD, плюс апскейлінг відео. Відео можна подивитися нижче.

 

 

Інші особливості Intel Arc

 

Intel Graphics опублікувала в Твіттері відеоролик з демонстрацією дронів, що розкриває новий бренд Arc. На відео дрони утворюють контур настільної карти. Схема відеокарти вказує на дизайн з двома слотами і двома кулерами, чого можна очікувати, принаймні, для пропозицій середнього і вищого рівня. Також інженерний зразок відноситься до варіанту DG2-512 з 4096 ядрами і до 16 ГБ відеопам'яті GDDR6 з TDP 275 Вт.

Запчастини для наступного покоління AMD RDNA 3 і NVIDIA Lovelace очікуються тільки до кінця 2022 року, так що у Intel буде достатньо часу, щоб довести свою продуктивність.

Всі графічні процесори Intel Arc будуть випускатися з підтримкою технології суперсемплінгу на основі ШІ для підвищення якості графіки з низькою роздільною здатністю до високої роздільної здатності. Схоже, це стане відмінним конкурентом технології NVIDIA DLSS. З іншого боку, AMD має власну технологію FS, але використовує тільки техніку просторового масштабування, а не тимчасове масштабування на основі AI.

 

Трасування променів

Різновид відеокарти Xe Max для настільних ПК боязко вийшла на ринок, будучи зарезервованою для інтеграторів. Графічний процесор не був орієнтований на продуктивність в іграх і не призначався для конкуренції з моделями від NVIDIA або AMD. Однак Intel планує інвестувати в цей сегмент за допомогою Xe-HPG – варіанта архітектури Xe, призначеної для геймерів (HPG для високопродуктивних ігор). У цю категорію входить і відеокарта DG2, яка має кодову назву Alchemist, тому буде представлена під брендом Intel Arc. Це дозволить американському бренду вийти на закритий ринок, де сьогодні домінують два гравці: GeForce від NVIDIA і Radeon від AMD.

На даний момент відомо про підтримку DirectX 12 Ultimate, трасування променів або навіть суперсемплінг AI (еквівалент DLSS). Проте доведеться почекати як мінімум півроку, тому що компанія швидше за все продемонструє свою відеокарту тільки в березні 2022 року.

 

 

Графічні процесори Intel Xe-HPG Alchemist 512EU

Поки продемонстрована лише одна конфігурація варіанту Alchemist 512EU. У ній застосовується повний кристал, який має 4096 ядер, 256-бітну шину і обсяг відеопам'яті до 16 ГБ GDDR6 (ще є варіант 8 ГБ GDDR6).

Передбачається, що розміри чіпу Alchemist 512EU складуть 396 мм2. Це більше, ніж у AMD RDNA 2 і NVIDIA Ampere. Відеокарта Alchemist-512 буде поставлятися в корпусі BGA-2660, параметри у нього складатимуть 37.5х43 мм. Розмір у Ampere GA104 від NVIDIA – 392 мм2. Це вказує на те, що флагманський чіп Alchemist близький за параметрами, а величина відеокарти Navi 22 дорівнює 336 мм2, або приблизно на 60 мм2 менше. Це не кінцеві параметри чіпу, а приблизні, але вони не повинні особливо відрізнятися від цих цифр.

 

 

Анонс чотирьох поколінь відеокарт

 

Arc Intel не позбавлена амбіцій і вже планує вихід чотирьох поколінь відеокарт. Після Alchemist компанія планує випускати чіпи Battlemage, потім Celestial і, нарешті, Druid. Intel трохи розповіла про свої кодові імена. Свої архітектури графічних процесорів NVIDIA називає на честь відомих вчених і інженерів, а багато чіпів Intel названі в честь географічних місцевостей. Але, схоже, Intel тепер приділяє особливу увагу іграм в жанрі фентезі для своїх графічних процесорів. Це лише назва, а так компанія орієнтує свої відеокарти на всі ігри без винятку.

«Сьогоднішній день підтверджує нашу прихильність графічному шляху, якому ми поклали старт всього кілька років тому. Вихід торгової марки Intel Arc і відкриття нових поколінь апаратного забезпечення підтверджує велику і постійну відданість Intel геймерам і розробникам по всьому світу. У нас є команди, які виконують дивовижну роботу щодо забезпечення кращої і безперебійної взаємодії, коли ці новинки будуть доступні на початку наступного року », – сказав Роджер Чендлер – віце-президент і генеральний менеджер по продуктах і графічним рішенням для клієнтів Intel. Це амбітний виступ американського гіганта, якому належить випустити свій продукт якомога швидше, щоб спробувати знайти собі місце на ринку відеокарт.

 

 

Підведення підсумків

 

Intel Arc – торгова марка, яку Intel буде використовувати для своєї лінійки дискретних відеокарт споживчого класу. Перша відеокарта з сімейства Intel Arc – це Alchemist.

Arc – це перший значний прорив Intel на ринку графічних процесорів для ігор, але фірма не почала свій шлях з нуля. У неї вже був довгий досвід в даній сфері. Також вона за своїм звичаєм створює як стабільні пакети драйверів, так і їх бета-варіанти, вдосконалені для певних ігор, що вже є у AMD і NVIDIA.

Intel не обговорює докладно, яку продуктивність пропонує Alchemist. Проте позиціонування архітектури Xe-HPG, орієнтоване на масових користувачів і ентузіастів, має давати приблизну картину. Крім того, Intel також гарантує, що у Alchemist будуть можливості, відповідні нинішнім стандартам графічних карт – від повної підтримки DirectX 12 Ultimate, апаратного трасування променів до методів суперсемплінг на основі AI. Ця остання функція стане альтернативою технології DLSS від NVIDIA і FSR від AMD.

Відеокарти Arc також зможуть виконувати «затемнення сітки» і «затемнення зі змінною швидкістю». Ці технології спрямовані на масштабування ігор з більш низькою роздільною здатністю, щоб зробити частоту кадрів максимально плавною без видимої шкоди для якості картинки.

Intel вже має довгострокові зобов'язання перед Arc. Після Alchemist в майбутньому вона випустить Battlemage, Celestial і Druid. Хоча поки нічого не відомо про продуктивність, вартість і те, наскільки вони будуть доступні, але, якщо нинішній дефіцит відеокарт триватиме до початку наступного року, це дасть Intel особливу можливість. Геймери відчайдушно намагаються придбати хоч якусь досить конкурентну відеокарту, тому у цих карт буде відмінний попит. Адже навіть більш-менш продуктивні карти, наприклад, NVIDIA RTX 3060 і AMD 6600 XT, швидко розпродали, тому у Alchemist є перспектива стати успішними.

 

 

Де найкраще купити відеокарти Intel Arc

 

Коли графічні процесори Intel Arc надійдуть у продаж, їх можна буде купити в збірках комп'ютерів від магазину Артлайн. А зараз у нас ви можете вибрати готову конфігурацію потужного ПК або ми зберемо його по вашим параметрам. Якщо у вас виникнуть труднощі з вибором або з'являться питання, кваліфіковані консультанти завжди будуть раді вам допомогти. Контакти для зв'язку вказані нижче.

 

м. Київ, вул. Кирилівська, 104

  • (080) 033-10-06
  • (044) 338-10-06
  • (066) 356-10-01
  • (097) 356-10-01
  • (063) 356-10-01

info@artline.ua