War Thunder – багатокористувацька онлайн-гра в жанрі авіа-, танкового-симулятора, розроблена російською компанією Gaijin Entertainment в 2013 році для таких платформ як Microsoft Windows, macOS, Linux. Пізніше гра вийшла на ігрових приставках Sony PlayStation 4 і Xbox One.
Зміст:
- Ігрові комп'ютери для геймингу
- Про гру
- Системні вимоги ігрового ПК для War Thunder
- Як підібрати оптимальний ПК для War Thunder
- Огляд гри War Thunder
- Атмосфера
- Геймплей
- Графіка
- Оптимальний ПК для War Thunder від ARTLINE
- Питання та відповіді
Про гру
Жанрова стилістика War Thunder продовжує ігрову тематику Другої світової війни, розширюючи її часові проміжки. Вона пропонує управління довоєнною, а також післявоєнною технікою з попередньою можливістю її розвитку. Крім повітряних і сухопутних битв, з 2017 року гра пропонує і морські битви з використанням великих кораблів.
Гра отримала хороші відгуки після релізу. У 2013 році вона перемогла в номінації «Кращий симулятор», де журі підкреслило реалістичність її механік, а також високі графічні показники.
Системні вимоги ігрового ПК для War Thunder
Як і безліч інших сучасних онлайн-ігор, War Thunder відрізняється доступними системними параметрами, які дозволять насолодитися грою на максимальних налаштуваннях. Разом з симпатичною графікою без надмірностей, ви отримаєте не тільки яскраву картинку, але і дозу адреналіну.
Мінімальні системні параметри War Thunder
- Процесор: Intel Core 2 Duo E4500 / AMD Athlon 62 X2 Core 4800+
- Оперативна пам'ять: 1,5 GB
- Відеокарта: Nvidia GeForce 8600 GTS / AMD Radeon HD 3850
- Операційна система: Windows 7 и выше
Рекомендовані системні параметри War Thunder
- Процесор: Intel Core i5-3330 / AMD Phenom II X4 980
- Оперативна пам'ять: 8 GB
- Відеокарта: Nvidia GeForce 460 / AMD Radeon RX 460
- Операційна система: Windows 10
Як підібрати оптимальний ПК для War Thunder
Який процесор потрібен для War Thunder
Військовий симулятор War Thunder не можна позиціонувати як вимогливий. Високі вимоги до заліза негативно позначилися б на онлайні гри, а це невигідно для її розробників. Саме тому графічні налаштування War Thunder широкі, і ви можете вибрати будь-яку відповідну комбінацію. Ми поговоримо про найвищий графічний рівент, для якого вам знадобиться 2, або 4-ядерний процесор. Такий процесор може не перебувати в групі останніх поколінь, але він повинен працювати з тактовою частотою в 2,2 ГГц. Сьогодні процесорів з фіксованою тактовою частотою практично не залишилося, тому в більшості випадків всі вони знайомі з технологією Turbo Boost. Вибираючи процесор, дізнайтеся, з яким типом пам'яті він працює. Це напряму впливає на загальну продуктивність.
Яка відеокарта потрібна для War Thunder
У плані відеокарти тут немає високих пріоритетів. Але якщо ви хочете пограти на максимальних налаштуваннях, радимо вам звернути увагу на дискретні відеокарти. 2 ГБ відеопам'яті цілком вистачить для гри на середніх налаштуваннях. Для налаштувань максимальних ми радимо вам звернутися за допомогою до відеокарти, яка має в своєму розпорядженні 3 або 4 ГБ відеопам'яті. Звичайно, обсяг пам'яті для відеокарти - всього лише умовність, але тут за нею можна з легкістю орієнтуватися.
Скільки ОЗУ і який накопичувач потрібен для War Thunder
Останній штрих – вибір ОЗУ і накопичувача. Тут у вас є кілька методів, один з яких – обрати більш старий процесор і пам'ять DDR3, або обзавестися процесором новішого формату й взяти стандарт DDR4, швидший і енергоефективніший. Ми рекомендуємо вам другий варіант, так як крім War Thunder в цьому світі існує ще величезна кількість ігор. Вибираючи накопичувач, відштовхуйтесь від ваших уподобань. Максимальна швидкодія за високою ціною з невеликим об'ємом пам'яті - SSD-диск (є і великі обсяги, тільки от коштують вони дуже навіть пристойно), більш скромна робота і великий обсяг пам'яті – HDD.
Огляд гри War Thunder
Атмосфера
На сьогоднішній день ігрове співтовариство встигло побачити величезну кількість симуляторів, як хороших, так і не дуже. Ми грали в симулятор далекобійника, симулятор футбольного тренера, симулятор реального життя і навіть в симулятор гусака! Але найбільш поширеними є військові симулятори. Це вже давненько встиг довести World Of Tanks, продемонструвавши захоплюючі танкові битви в закритій місцевості. І якщо ви встигли зупинитися на одному, встигнемо вас втішити іншим – сьогодні ми поговоримо про War Thunder.
Дана гра розроблена російською компанією Gaijin Entertainment, яка до її релізу вміло виробляла лютий треш: Бумер: Зірвані Вежі, Параграф 78, Вовкодав: Шлях воїна, і інші «шедеври» ігрової індустрії. У 2011 році розробники взяли серйозніший курс і стали розробляти War Thunder. Після декількох років бета-тестування, гра побачила світ, залучаючи до себе все більше уваги. І не випадково, адже War Thunder обіцяв гравцям нові, більш об'ємні можливості.
Основою War Thunder є повітряні баталії. Велика частина гравців, що приходять в гру, починають грати саме заради битв на літаках. Граючи годинку-другу, втягуєшся, адже ступінь входу в гру низька. Після двадцяти годин геймплею починаєш вловлювати суть, після чого ще довгий час не можеш відірватися. Як і інші онлайн-ігри про військову техніку, War Thunder пропонує військові машини декількох країн: СРСР, Німеччина, Англія, США, Японія, Франція, Італія. Літаки від кожної фракції унікальні за можливостями і фізичними властивостями. Так японська авіація дуже маневрена, авіація США відрізняється потужністю знарядь, а англійчани і зовсім вміло комбінують плюси всіх фракцій. Відштовхуючись від цього, будуєш власну манеру гри, власні поведінкові мотиви і тактичну схему. Підвидів літаків тут дуже багато: штурмовики, винищувачі, розвідники, перехоплювачі, важкі бомбардувальники, і так далі. Вибираючи один з них, вирушаєш до бою, де тебе чекає від 4 до 16 льотчиків, а також наземна техніка: танки, самохідна артилерія, зенітки, інше. Щоб виграти, вам потрібно повністю знищити команду супротивника, або знищити всі наземні пункти ворога.
Геймплей
Геймплей в War Thunder цікавий і захоплюючий. Управління літаком тут дуже легке, завдяки чому довго вчитися авіаційним фокусам вам не доведеться. Механіки функціонують швидко і динамічно, не встигнеш погляд відвести, як тобі на хвіст присяде ворожий винищувач. Гра дозволяє здійснювати піке, а також інші повітряні маневри, намагаючись втекти від переслідування. Стрілянина виражена досить просто, але працює з хорошим рівнем точності. Головна фішка гри – повна відсутність смужок життя. Ти ніколи не знаєш власний рівень ХП, та й функціонує система здоров'я тут по-іншому: знищення двигуна або загальне зниження маневреності. Потрапивши під перехресний вогонь, впоратися із завданням не так просто, через що частенько можна втратити управління над літаком, розбившись. Зустрічаються і справжнісінькі камікадзе.
Сухопутний бій менш захоплюючий, але, все ж, не позбавлений своєї родзинки. Якщо раніше ви грали в World Of Tanks, вам потрібно забути про всі правила і механіки цієї гри, адже інакше перемоги в War Thunder вам не бачити. Так, тут є все ті ж хованки за камінням, а також майже ідентичні механіки пересування, але працює все зовсім інакше. ХП тут немає, і на компасі ви можете побачити тільки (слабкі) місця пробиття своєї машини. Стрілянина під час їзди марна до тих пір, поки ви не прокачаєте власний екіпаж. З прокачуванням їх рівня все стане набагато зручнішим, і ворожі танки почнуть вибухати один за іншим. Доставляє і інша техніка, управління якої вимагає навичок і часу.
Достовірність руйнувань – наступний позитивний аспект War Thunder. Підстрелений літак може втратити крило, а пробитий двигун з легкістю глухне, забезпечуючи вас радостями аварійної посадки. Впораєтеся – будете жити, ні – ... Керуючи технікою на землі, ви зможете насолодитися руйнуваннями з ефектом X-Ray. Високий ступінь деталізації і кілька новаторських підходів викличуть у вас ефект «вау», розпалюючи бажання грати.
Не позбавлена гра і тактичної складової, адже під вашим управлінням знаходиться не одна одиниця техніки, а відразу кілька: повітряна і наземна (іноді водна). Вирішуючи, кого випустити першого, ви впливаєте на фінальний результат битви, тому – не поспішайте.
Поліпшення бойових машин і покупка нових відбувається за спеціальну ігрову валюту. Після першого бойового вильоту, гра нагороджує вас унікальним літаком фракції, за яку ви граєте. Це непоганий бонус для швидкого просування, адже для підвищення рівня у вас має бути велика кількість бойових вильотів.
Графіка
Графіка War Thunder, як для онлайн гри, знаходиться на пристойному рівні. З висоти польоту текстури внизу не настільки помітні, хоча гра має велику кількість різноманітних карт, які втішають око. Внизу все змінюється: трава колишеться на вітрі, листя на деревах шарудять від шуму двигунів, стежки і ліски чекають на своїх кемперів.
Розроблена гра на двигуні Dagor Engine від компанії-розробника. Він використовує інтерфейс програмування додатків API і підтримує Microsoft DirectX 11. Хороший рівень графіки двигун дозволяє за рахунок безлічі алгоритмів освітлення. Він використовує велику кількість джерел світла, роблячи зображення більш насиченим. Багата підтримка водних поверхонь уможливила баталії з використанням кораблів. Після виходу оновлення 1.89 гра отримала перші важкі кораблі.
Оптимальний ПК для War Thunder від ARTLINE
Ігрові ПК від компанії ARTLINE справляються з будь-якими поставленими завданнями. Вони незамінні не тільки в ігровій сфері, але і в роботі, адже дозволяють знаходити спільну мову з будь-яким програмним забезпеченням, задовольняючи будь-які професійні запити. Сьогодні ми підібрали для вас чотири ігрових ПК від ARTLINE. Кожен з них дозволить вам запустити гру на максимальних графічних налаштуваннях.
Стандартні системні вимоги War Thunder для ПК
ARTLINE Gaming X43v24 - ігрова збірка з 6-ядерним процесором AMD Ryzen 5 5500. Він працює в тактовому діапазоні 3.6 - 4.2 ГГц на 12 потоків, створений на 7-му техпроцесі. Його сусід – ігрова відеокарта Nvidia GeForce GTX 1650 (4 GB), яка встигла зарекомендувати себе у геймерському співтоваристві. У збірці встановлено 16 гігабайт оперативної пам'яті (DDR4/3200 MHz), а як сховище файлів використовується SSD-накопичувач (480 гігабайт).
Високі системні вимоги War Thunder для ПК
ARTLINE Gaming X51v08 – ігровий персональний комп'ютер у приємному корпусі QUBE NEPTUNE з ненав'язливим ARGB LED-підсвічуванням усередині. Вирізняється продуманою системою охолодження зі знімними пиловими фільтрами. За прозорою стінкою ПК знаходиться 6-ядерний процесор Intel Core i5-9400F (2.9 – 4.1 ГГц) із покоління Coffee Lake. Місце відеокарти займає ігрова Nvidia GeForce GTX 1660 (6 GB). Є багато вільного простору для зберігання даних за рахунок двох файлових накопичувачів: 480 GB (SSD) + 1 TB (HDD). Об'єм оперативної пам'яті складає 16 гігабайт (DDR4 / 2666 MHz).
Ультра системні вимоги War Thunder для ПК
ARTLINE Gaming X51v25 - ігрова збірка з 6-ядерним процесором Intel Core i5-11400F (2.6 - 4.4 GHz). Вона поєднує в собі красу та продуктивність. Має ігрову відеокарту Nvidia GeForce GTX 1660 (6 GB) і 32 гігабайти оперативної пам'яті (DDR4 / 3200 MHz). Є два файлові накопичувачі: SSD (480 GB) + HDD (1 TB).
4К системні вимоги War Thunder для ПК
ARTLINE Gaming X77v66 - ігровий ПК з 16-ядерним процесором Intel Core i9-12900F (2.4 - 5.1 GHz). Це потужна ігрова збірка для ігор в 4К з ігровою відеокартою Nvidia GeForce GTX 3070 (8 GB), яка підтримує Ray Tracing, технологію DLSS для підвищення FPS+Reflex. Легко справляється з важкими програмами за рахунок 32 гігабайт оперативної пам'яті стандарту DDR4 (3200 Gaming). Має два файлові накопичувачі: SSD (1 TB) + HDD (2 TB).
Питання та відповіді
- Чи можна грати в War Thunder, використовуючи джойстик або геймпад?
- Так, звісно.
- Чи є система донату в War Thunder?
- Так, за реальні гроші ви можете прискорити процес прокачування або купити нові машини.
- Де купити War Thunder?
- Гра знаходиться у вільному доступі.