Hogwarts Legacy – комп'ютерна гра в жанрі action / RPG, розроблена студією Avalanche Software у 2023 році для платформ Microsoft Windows, Sony PlayStation 4 / 5, Xbox One, Xbox Series X / S, Nintendo Switch.
Зміст:
- Ігрові комп'ютери для геймінгу
- Про гру
- Системні вимоги ігрового ПК для Hogwarts Legacy
- Як підібрати оптимальний ПК для Hogwarts Legacy
- Огляд гри Hogwarts Legacy
- Атмосфера
- Геймплей
- Графіка
- Підбираєм оптимальний ПК для Hogwarts Legacy від ARTLINE
- Питання та відповіді
Про гру
Події гри відбуваються у 1890-му році в Гоґвортсі, куди вступає головний герой.
Гра отримала високі оцінки від критиків та гравців.
Системні вимоги ігрового ПК для Hogwarts Legacy
Системні вимоги Hogwarts Legacy високі, а мінімальні заявлені не відповідають дійсності. Знадобиться гарна ігрова збірка з SSD-накопичувачем, на якому є 85 гігабайт вільного простору. Гра підтримує DLSS, Ray Tracing. Працює на 64-розрядних операційних системах Windows 10 / Windows 11.
Мінімальні системні вимоги Hogwarts Legacy
- Процесор: Intel Core i5-6600 / AMD Ryzen 5 1400
- Оперативна пам'ять: 16 гігабайт
- Відеокарта: Nvidia GeForce GTX 960 / AMD Radeon RX 470
- Операційна система: Windows 10 (64-bit)
Рекомендовані системні вимоги Hogwarts Legacy
- Процесор: Intel Core i7-8700 / AMD Ryzen 5 3600
- Оперативна пам'ять: 16 гігабайт
- Відеокарта: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti / AMD Radeon RX 5700 XT
- Операційна система: Windows 11 (64-bit)
Як підібрати оптимальний ПК для Hogwarts Legacy
Який процесор потрібний для Hogwarts Legacy
Для цієї гри ми рекомендуємо 6-ядерний процесор. Можна вибрати 8-ядерний варіант, але Intel Core i5-12400F цілком вистачить для Hogwarts Legacy.
Яка відеокарта потрібна для Hogwarts Legacy
Найважливіше – підібрати відеокарту. Ми рекомендуємо почати з Nvidia GeForce RTX 3060 на 12 гігабайт пам'яті та закінчити Nvidia GeForce RTX 4070 Ti.
Скільки ОЗУ та який накопичувач потрібен для Hogwarts Legacy
Бажано встановити 16 гігабайт ОЗУ. SSD-диск є обов'язковим.
Огляд гри Hogwarts Legacy
Атмосфера
Всесвіт Гаррі Поттера величезний. Цей чарівний світ, здається, не має меж, як і кількість фанатів літературної саги та кінофраншизи. Хто, як не ігрова індустрія зможе показати справжні розміри та глибину цього всесвіту? До такої думки прийшла компанія Avalanche, дочірня компанія Warner Bros, про існування якої знало не так багато геймерів. Олди пам'ятають цих хлопців по 25 to Life з середини нульових, а сучасна аудиторія запам'ятає Avalanche по Hogwarts Legacy.
Перед нами гра, яка претендує на звання гри року. Ось так, без будь-яких церемоній та вступних промов. Hogwarts Legacy – це гра фанів для фанів. Це величезний чарівний світ, який ми знаємо та любимо. Тепер у нас є повноцінна можливість його дослідити.
Головний герой Hogwarts Legacy потрапляє до Гоґвортсу відразу на 5-й курс навчання за особистим запрошенням директора. Чому так – з'ясуємо за сюжетом гри. Ми обираємо факультет, на якому навчатимемося, отримуємо чарівну паличку та відвідуємо перші заняття. Ностальгія гарантована, хоч знайомих персонажів у грі немає, адже її події розгортаються наприкінці ХІХ століття. Зате ми можемо побачити предків знайомих нам героїв, а також зустріти абсолютно нових для всесвіту персонажів.
Геймплей
Hogwarts Legacy – це велика сюжетна RPG, у якій основна сюжетна лінія менш приваблива як другорядні завдання. Схожу тенденцію ми вже бачили у Skyrim і вона не мала жодного негативного впливу на легенду. Шляхи просування цих двох ігор дуже схожі. За це Hogwarts Legacy вже отримала шквал критики, мовляв, головний сюжет – річ основна, до того ж наш герой обраний! Що ж, сьогодні в кожній другій RPG герой обраний, а за хороший сюжет (включно з сайдами) треба добряче пошукати.
Всі місця Hogwarts Legacy відтворені з фільмів і книжок майже 1 в 1. Кожен куточок цього світу буде вам знайомий, якщо ви фанат Гаррі Поттера, звичайно. Тут і знайомі села та околиці, і заборонений ліс, і безліч катакомб, печер. Гоґвортс – це окрема історія. Він настільки величезний, що в замку є система швидкого переміщення. Знамениті пересувні сходи, до речі, замінили – можливо, у Гоґвортсі за сто років зайнялися ремонтом?
Основний конфлікт Hogwarts Legacy у протистоянні магів і гоблінів на підгрунті древньої магії. Антагоністи вийшли слабкими, а Волан-де-Морта шукати не варто – про нього тут ніхто не чув. У грі величезна кількість сайд-квестів і всі вони проливають світло на лор та історію цього світу. Квестів так багато, що іноді заплутуєшся серед них. Видають їх як ваші однолітки, так і прості люди у селах. Хтось страждає від нашестя гоблінів, а хтось перебуває у пошуку любовного зілля. Втім, як завжди.
Карта Hogwarts Legacy по-справжньому вражає. Вражає не лише розмірами, а й самим дизайном. Світ тут воістину чарівний, дуже вже атмосферним він вийшов. У процесі проходження настає зима і все довкола змінює фарби. Дослідити його можна як пішки, так і на мітлі. Переміщатися на мітлі можна скрізь, але від квідича хлопці відмовилися і навіть вигадали відмазку. Не обійшлося і без ложки дьогтю - світ Hogwarts Legacy здається порожнім через 10 годин гри. Тут мало що відбувається, та й типів супротивників можна на пальцях порахувати. Гра довга, а всіх ворогів встигаєш вивчити швидше за вірші Тараса Шевченка.
Бойова система дистанційна. Ми маємо прості постріли паличкою з прикольними анімаціями рухів і ряд заклинань, які ми будемо комбінувати. Спочатку ми маємо чотири осередки для активних заклинань, пізніше отримаємо 16. Усі спели перекочували сюди з книг і фільмів, тому ви вже з ними знайомі. Можливостей багато, тому геймплей вийшов дуже різноманітним. Знамениті дуелі на паличках також є.
У Hogwarts Legacy є стелс, але потрібний він лише для деяких місій. Навіть якщо ви розгулюватимете по замку вночі, ніхто не виставить вам претензій. Взагалі, навколишній світ не дуже реагує на персонажа. Ми вільні робити будь-що, навіть на заняття ходити не потрібно через пару місій – герой отримує знання, виконуючи завдання. Прокачування сподобається, адже тут немає ніяких плюс 10 до магічних втрат, отримуємо тільки реально потрібні речі. Що стосується речей фізичних, нарядів у Hogwarts Legacy багато і кожен із них впливає на стати. Також ви завжди можете зафіксувати якесь одне відображене вбрання незважаючи на те, що на вас одягнено.
Графіка
Hogwarts Legacy відрізняється гарною сучасною графікою, але з лицьовими анімаціями у цієї гри все дуже слабко. Подекуди, грі не вистачає деталізації, картинка любить блюрити, а сама гра тупити. Просідання FPS в наявності, особливо при переходах між локаціями. Є проблеми з Ray Tracing, він може бути причиною дропу частоти кадрів. Сподіваємося, найближчим часом технічний стан буде виправлено.
Підбираємо оптимальний ПК для Hogwarts Legacy від ARTLINE
Під Hogwarts Legacy ми не просто підібрали топові ігрові збірки, ми створили кастомний ігровий комп'ютер Hogwarts. Коли визначитеся з комп'ютером, заходьте на наш однойменний канал YouTube і канал ARTLINE PLAY.
Стандартні системні вимоги Hogwarts Legacy для ПК
ARTLINE Gaming X63v11 – ігровий персональний комп'ютер із 6-ядерним процесором AMD Ryzen 5 3600 (3.6 – 4.2 GHz), що працює на 12 потоків. У корпусі QUBE BREEZE ви побачите ігрову відеокарту Nvidia GeForce GTX 1660 (6 GB), а також 16 гігабайт оперативної пам'яті (DDR4/3000 Gaming). Файлові накопичувачі представлені SSD (480 GB) та HDD-дисками (1 терабайт).
Високі системні вимоги Hogwarts Legacy для ПК
ARTLINE Gaming HGWRTSv29 – ігровий ПК у стилі Hogwarts Legacy. Магічний та таємничий він ховає всередині свого корпусу 6-ядерний процесор AMD Ryzen 5 3600 (3.6 – 4.2 GHz) та ігрову відеокарту AMD Radeon RX 6600 (8 GB). Обсяг його оперативної пам'яті складає 16 гігабайт (DDR4/3200 MHz), а фізичної – 480 гігабайт (SSD) + 1 терабайт (HDD).
Ультра системні вимоги Hogwarts Legacy для ПК
ARTLINE Gaming HGWRTSv46 – ще один ігровий ПК у стилі Hogwarts Legacy. Обладнаний 6-ядерним процесором Intel Core i5-11400F (2.6 – 4.4 GHz), 32 гігабайтами оперативної пам'яті (DDR4/3200 MHz). Відеокарта представлена Nvidia GeForce RTX 3060 (8 GB). Накопичувачі: SSD (480 ГБ) + HDD (1 ТБ).
4К системні вимоги Hogwarts Legacy для ПК
ARTLINE Gaming X67v20Win - ігрова збірка для гри в 4К. У ній вже встановлена операційна система Windows 11 Home, завдяки чому вона готова до роботи одразу після покупки. Зібрано комп'ютер у «магічному» корпусі QUBE WIZARD. Усередині нього знаходиться 6-ядерний процесор AMD Ryzen 5 7600X (4.7 – 5.3 GHz), 32 гігабайти ОЗУ нового, швидшого стандарту DDR5 (5200 Gaming). Встановлено потужну відеокарту Nvidia GeForce RTX 3070 Ti (8 GB). Місце файлового накопичувача займає SSD-диск на 1 терабайт пам'яті.