Комп’ютери, ноутбуки, комплектуючі, периферія та аксесуари, вигідні ціни Каталог товарів
Спілкуємося українською?
Залишити російську
Комп'ютери Artline Комп'ютери Artline 0 1 2 3 4 5 6 7 0 1 2 3 4 0 0 1 2 3 4 5 6 7 8 0 1 2 3 4 0 1 2 3 4 5 6 3D пристрої та аксесуари 3D пристрої та аксесуари 3D принтери Філаменти та смоли Запасні частини 3D сканери Одноплатні комп'ютери Додаткове обладнання Гравери Ноутбуки Ноутбуки 0 1 2 3 4 5 0 1 2 3 4 Монітори Комплектуючі Комплектуючі Відеокарти Процесори Материнські плати Оперативна пам'ять Системи охолодження Корпуси QUBE Блоки живлення SSD накопичувачі HDD накопичувачі Звукові карти Контролери Додаткові аксесуари Комп'ютерна периферія Комп'ютерна периферія ДБЖ, стабілізатори, батареї Клавіатури Мишки Килимки для мишки Навушники та гарнітури Крісло для геймера Комп'ютерний стіл Кріплення для монітора (кронштейни) Веб-камери Ігрові контролери Акустичні системи Мережеві фільтри Принтери та БФП Обладнання для проведення конференцій Графічні планшети Презентери Аксесуари для клавіатур та мишок Витратні матеріали USB флешки Перехідники та адаптери Командна панель для ПК Шредери Мережеве обладнання Мережеве обладнання Маршрутизатори Комутатори Точки доступу / Ретранслятори Wi-Fi адаптери Bluetooth адаптери Мережеві карти та адаптери Мережеві сховища (NAS) LAN-кабелі (патч корди) PoE адаптери Powerline адаптери Медіаконвертери Підсилювачі зв'язку Модеми Трансивери KVM-Перемикачі Комутаційні шафи Стійки Патч-панелі Блоки розеток Сервери Artline Електрогенерація Електрогенерація Системи збереження енергії Енергостанції Зарядні станції Генератори Інвертори Акумуляторні батареї Повербанки Сонячні панелі Пуско-зарядні пристрої Батарейки та акумулятори Аксесуари електрогенерація Електроніка, ТВ, мобільні гаджети Електроніка, ТВ, мобільні гаджети Аксесуари Смартфони Планшети Електронні книги Кнопкові телефони Автомобільні насоси Смарт-годинники Карти пам'яті Телевізори Фотоапарати Освітлення Автомобільні пилососи Ігрові консолі Розумний дім та безпека Розумний дім та безпека Сигналізації Камери відеоспостереження Відеореєстратори Панелі виклику Аксесуари для відеоспостереження Розумні розетки Смарт приставки Програмне забезпечення Програмне забезпечення Операційні системи Офісні програми Ігри Побутова техніка Побутова техніка Кондиціонери Зволожувачі повітря Роботи пилососи Ваги Обігрівачі Чайники Електрогрилі Мийки високого тиску Активний відпочинок та туризм Активний відпочинок та туризм Окуляри для керування дронами Пульти керування для дронів Приймачі та передавачі для дронів Квадрокоптери (дрони) Автохолодильники Каністри Ліхтарики Туристичний посуд Туристичні пальники Гамаки Електротранспорт Електротранспорт Електровелосипеди Електросамокати Електроскутери
#tekhnologii

Що таке NIS від Nvidia?

Що таке NIS від Nvidia?

Однією з технологій, яка дозволяє покращити ігровий процес при використанні відеокарт Nvidia, є NIS (Nvidia Image Scaling) або просто масштабування зображення. Експерти стверджують, що вона краща за FSR від AMD і працює з усіма іграми на картах моделей GTX900 і вище. Масштабування було частиною панелі управління Nvidia понад 2 роки. Тепер ця функція доступна у GeForce Experience, як частина внутрішньоігрового оверлею Nvidia. Більше того, тепер цей інструмент має відкритий вихідний код, який розробники можуть додавати до своїх ігор.

 

 

Зміст:

  1. Що таке масштабування зображення Nvidia?
  2. Як використовувати масштабування зображення Nvidia?
  3. Масштабування зображення Nvidia проти DLSS та FSR
  4. Де придбати комп'ютер із відеокартою NVidia?

 

 

Що таке масштабування зображення Nvidia

 

Масштабування зображень Nvidia – це не нова функція, але, можливо, ви вперше чуєте про неї. У будь-якому випадку, тепер Image Scaling є частиною GeForce Experience і доступна для розробників у вигляді пакета розробки програмного забезпечення (SDK). Тому про цю функцію дізнається більше користувачів. Суть NIS у тому, щоб збільшити частоту кадрів рахунок зменшення роздільної здатності, а після цього збільшити різкість. Якщо просто зменшити роздільну здатність, картинка буде нечіткою, тому і використовується збільшення різкості.

 

Хоча масштабування зображення та суперсемплінг Nvidia Deep Learning Super Sampling (DLSS) спрямовані на досягнення однієї й тієї ж мети, їх не слід плутати. Масштабування зображення засноване на новому алгоритмі апскейлінгу, який використовує спрямоване масштабування в 4 напрямках і включає адаптивний фільтр підвищення різкості. І апскейлінг, і підвищення різкості відбуваються одночасно в ланцюжку постобробки рендерингу.

Це в основному те саме, що й у функції FidelityFX Super Resolution (FSR) від AMD, адже ця технологія теж виконує апскейлінг. Основна відмінність полягає в тому, що FSR виконує масштабування та підвищення різкості як 2 окремих кроки, тоді як Nvidia Image Scaling виконує обидва кроки за 1 прохід.

Існує 2 версії масштабування зображення, але вони досягають однієї й тієї ж мети. Перша версія поставляється із драйвером через GeForce Experience. Вона підтримує 5 роздільних здатностей рендерингу, від 85% до 50% і має повзунок для зміни параметрів фільтра підвищення різкості. З графічним процесором Nvidia, який використовує GeForce Experience, функція працює у всіх іграх.

Інша версія – це SDK з відкритим вихідним кодом, доступним для розробників GitHub. Вона функціонально ідентична першому варіанту, пропонуючи ті ж налаштування і дає ті самі результати. Єдина відмінність полягає в тому, що розробники можуть додавати масштабування зображення безпосередньо до своїх ігор, використовуючи інші параметри графіки. Ця версія підтримує практично будь-який графічний процесор, у тому числі AMD.

 

 

Як використовувати масштабування зображення Nvidia

 

Підвищення різкості зображення в GeForce Experience виконується так:

  1. Nvidia Image Scaling тепер є частиною GeForce Experience, тому перше, що потрібно зробити, це оновити драйвери графічного процесора. Завантажте останню версію з веб-сайту Nvidia та дотримуйтесь інструкцій інсталятора. Важливо встановити драйвер і GeForce Experience, якщо ця програма раніше не була на вашому комп'ютері.
  2. Після цього виберіть метод встановлення «Custom» (Вибіркова) замість «Express» (Експрес).
  3. На наступній сторінці встановіть прапорець Perform a clean installation (Виконати чисту установку) та зачекайте на встановлення драйвера. Після цього перезавантажте комп'ютер.

 

У вас є 2 варіанти для того, щоб увімкнути масштабування зображення Nvidia. Перший – через GeForce Experience:

  1. Відкрийте GeForce Experience та клацніть піктограму шестерні (Меню «Параметри»).
  2. Перейдіть на вкладку Загальні та знайдіть параметр Масштабування зображення.
  3. Увімкніть тумблер і виберіть бажану роздільну здатність та різкість.
  4. Натисніть «Додому» та знайдіть гру, яку хочете оптимізувати.
  5. Наведіть вказівник миші на гру, натисніть «Подробиці» та виберіть «Оптимізувати».
  6. (Необов'язково) Знову перейдіть на головну сторінку, натисніть кнопку з трьома точками у правому верхньому кутку та виберіть Оптимізувати всі ігри та програми, щоб швидко оптимізувати всі ваші ігри.

 

Завдяки GeForce Experience масштабування зображення працює тільки в іграх, що підтримуються. Щоб використовувати цю функцію в непідтримуваних іграх, потрібно включити її через панель управління Nvidia:

  1. Відкрийте панель керування Nvidia.
  2. Виберіть «Керування 3D-налаштуваннями» і перейдіть на вкладку «Глобальні налаштування».
  3. Поставте перемикач біля функції «Масштабування зображення» та встановіть рівень використання функції.
  4. Встановіть прапорець «Індикатор накладання».
  5. У грі встановіть відповідну роздільну здатність.

Ви побачите невелике текстове поле у верхньому лівому куті екрана. Якщо текст зелений, то інструмент збільшує масштаб і різкість вашого зображення. Якщо він синій, різкість зростає, але не масштабується.

 

 

Масштабування зображення Nvidia проти DLSS та FSR

 

Nvidia DLSS та Image Scaling, а також AMD FSR досягають тієї ж мети. Вони орієнтовані на масштабування ігор та підвищення продуктивності з мінімальним падінням якості зображення. Однак є деякі відмінності в якості зображення. Ми зробили кілька знімків екрана 4K в іграх, що підтримують FSR і DLSS, щоб побачити, наскільки ця різниця велика.

Перша гра – це Deathloop. Ми встановили максимально можливу якість графіки та використовували найбільш агресивний режим продуктивності для кожного інструменту масштабування. Ви можете побачити наші результати нижче. DLSS явно пропонує кращу якість зображення, в той час як FSR та NIS (на скріншотах просто IS) відстають.

 

Картинка з FSR виглядає безладніше. Різкість втрачена в дрібних деталях (погляньте на знак на стіні поряд зі сходами). Зображення з масштабуванням виглядає краще, але це тільки тому, що воно нерухоме.

 

У грі Necromunda: Hired Gun (на фото вище) та сама історія. Порівнюючи 3 режими, DLSS, здається, перемагає своїх конкурентів. Він показує більше деталей, ніж FSR. Але й NIS має досить непоганий вигляд.

 

 

Де придбати комп'ютер із відеокартою NVidia

 

Магазин Артлайн пропонує широкий вибір власних конфігурацій комп'ютерів. Багато з них використовуються відеокарти Nvidia останніх моделей. Отже, у них можна включити DLSS та NIS. Пишіть чи дзвоніть, ми завжди раді новим клієнтам!

 

м. Київ, вул. Кирилівська, 104

  • (080) 033-10-06
  • (044) 338-10-06
  • (066) 356-10-01
  • (097) 356-10-01
  • (063) 356-10-01

info@artline.ua

Питання

+ Що таке масштабування зображення (NIS)?
Nvidia Image Scaling – технологія, яка збільшує частоту кадрів за рахунок зменшення роздільної здатності, а потім збільшує різкість.
+ Чи дійсно NIS кращий за DLSS і FSR?
Випробування в різних іграх показують, що NIS кращий за FSR, але не DLSS.
+ Як увімкнути масштабування зображення?
GeForce Experience або в панелі керування Nvidia.