Технологія блокчейн – це новий концепт передачі, шифрування, обробки і зберігання даних, який кардинально змінює наше уявлення про те, як може бути влаштований електронний світ. Інноваційність блокчейну можна порівняти з інноваційністю Інтернету, який 20 років тому кардинально змінив наше життя. Наприклад, Інтернет зробив можливим відправлення електронних листів, частково або навіть повністю замінивши паперові листи. Технологія блокчейн має величезний потенціал, який здатний кардинально змінити підхід до управління логістичними ланцюгами, проведення комерційних операцій і обміну фінансовими активами.
На основі блокчейна з'явився майнінг криптовалют, для якого потрібні найпотужніші комп'ютери з сучасними комплектуючими. Для того щоб заробляти на технології блокчейн, потрібно купити корпус ПК і забезпечити його сильними відеокартами.
Блокчейн можна порівняти з бухгалтерською книгою, яка постійно доповнюється новими записами. Але це незвичайна книга, оскільки вона децентралізована (різні її частини знаходяться в різних місцях). Більш того, вона володіє настільки високим ступенем захисту, що змінити записи в ній практично неможливо.
На практиці, дані передаються по великомасштабній децентралізованій комп'ютерній мережі, що не піддається ризикам через людський фактор. Більш того, зі збереженими даними можна взаємодіяти в режимі реального часу без посередників. Мережа блокчейн не використовує традиційні ІТ-інфраструктури. Блокчейн – це нова незалежна, прозора і захищена платформа безпечного зберігання, передачі і обробки конфіденційних і цінних даних.
Сьогодні блокчейн у 80% випадків асоціюється і використовується для операцій з криптовалютою. Величезна кількість необізнаних людей вважає технологію блокчейн зовсім небезпечною і ненадійною. А проте, вона має величезний потенціал для використання в різноманітних сферах нашого життя, зовсім скоро ми побачимо широке застосування блокчейн-технології в медицині, страхуванні, банківській сфері, логістиці та багатьох інших галузях. Ми склали більш детальний список галузей, які технологія блокчейн може кардинально змінити:
- Медицина і охорона здоров'я
- Фінанси і банківське обслуговування
- Страхування
- Інтернет речей (IoT)
- Цифрова реклама
- Кібербезпека
- Управління логістичними ланцюжками
- Прогнозування
- Хмарні обчислення
- Урядові установи
- Підприємства роздрібної торгівлі
- Ринок нерухомого майна
- Видавнича справа
- Енергетика
Завдяки універсальності блокчейну наш світ маленькими кроками вступає в епоху ефективного доступу до даних і безпечних транзакцій. Зникає необхідність в посередниках, існування яких в рамках традиційних моделей транзакцій неминуче призводить до появи вразливостей і залежностей. Проте, для підтримки роботи мережі блокчейн необхідні все більш потужні робочі станції.