UA  |  RU

Factorio – комп'ютерна гра в жанрі стратегії в реальному часі, розроблена чеською студією Wube Software в 2016 році для таких платформ як Microsoft Windows, Linux, macOS.

 

Підібрати ігровий комп'ютер

 

Зміст:

  1. Ігрові комп'ютери для геймінгу
  2. Про гру
  3. Системні вимоги ігрового ПК для Factorio
  4. Як підібрати оптимальний ПК для Factorio
  5. Огляд гри Factorio
  6. Атмосфера 
  7. Геймплей
  8. Графіка
  9. Підбираєм оптимальний ПК для Factorio від ARTLINE
  10. Питання та відповіді

 

 

Про гру

 

Factorio – це гра про астронавта, який зазнав аварії на невідомій і далекій планеті. Його ракета розбилась, і для того, щоб вибратися з цього місця, йому потрібно збудувати іншу. За допомогою власних знань і вмінь, астронавт починає створювати власну фабрику з вироблення сировини для ракетобудування.

Factorio була високо оцінена публікою. Всього за рік гра зуміла розійтися 1 мільйоном копій по всьому світу. За чотири роки вона зуміла міцно осісти на лідируючих позиціях в Steam в категорії «ігри з найвищою оцінкою».

 

 

Системні вимоги ігрового ПК для Factorio

 

Factorio – гра з широкими можливостями для налаштування. Це пов'язано зі специфічною графікою, використовуваної розробниками в процесі створення. Ретро стилістика й ізометричне зображення повинні створити акцент на економічній складовій. В сумі гра вийшла доступною для слабких ПК. Виглядають системні вимоги Factorio наступним чином:

 

Мінімальні системні вимоги Factorio

 

Рекомендовані системні вимоги Factorio

 

Як підібрати оптимальний ПК для Factorio

 

Який процесор потрібен для Factorio

Розробники максимально спростили рекомендації щодо процесорів. Так як гра не позиціонується в ролі серйозного ААА–проекту, вона зможе бути запущена зусиллями процесорів старих поколінь. Сьогодні вони не актуальні, тому ми радимо вам звернути свій погляд на більш сучасні моделі, головні обриси яких наступні: 4 ядра, що підтримують коливання тактової частоти (Turbo Boost), робота на кілька потоків, сумісність з іншими технічними стандартами сучасності.

 

Яка відеокарта потрібна для Factorio

Як і у випадку з процесором, зазначені відеокарти для цієї гри використовують сьогодні лише дешеві комп'ютери. Гра може бути запущена і за допомогою інтегрованого процесора, адже її системні вимоги не відрізняються серйозними запитами. Щоб пограти в сучасні ігри з чудовим графічним рівнем, вам знадобиться дискретна відеокарта від Intel або AMD. Бажано вибирати модель з ігрової лінійки, адже вона відрізняється високим рівнем продуктивності. Також потрібно додати, що вибір треба здійснювати, відштовхуючись від новизни поколінь. Простим прикладом послужить ігрова відеокарта Nvidia GeForce GTX 1650 – сучасний відеоадаптер на технології Turing з 4 гігабайтами відеопам'яті, підтримкою HDR і типом пам'яті GDDR5.

 

Скільки ОЗУ і який накопичувач потрібен для Factorio

Для нинішніх ігор вам знадобиться як мінімум 8 гігабайт оперативної пам'яті стандарту DDR4. Вибираючи його, обов'язково перевірте, чи підтримують такий стандарт інші компоненти вашого ПК, як процесор або материнська плата. Також звертайте увагу на швидкість роботи ОЗУ, адже вона буває різною. Частенько в комп'ютерах компанії ARTLINE можна побачити спеціалізовані геймерські планки пам'яті, розроблені спеціально для вимогливих ігор. Пам'ять такого типу підписана Gaming. Останній крок – вибір накопичувача. Щоб не бігати колом, забезпечимо вас простим рішенням: дует з HDD + SSD стане кращим варіантом для будь–якого ПК.

 

 

Огляд гри Factorio

 

Атмосфера

Уявіть, що перед вами лежить конструктор. У ньому величезна кількість болтів, гайок, й інших деталей, з яких можна щось виготовити. Уявили? А тепер перенесіть ваше уявлення в світ комп'ютерних ігор – і ось воно, Factorio!

Factorio позиціонується як ізометрична стратегія в реальному часі. Це величезний конструктор, тільки з мільйонами деталей і різнотипних завдань. Коли поріг в 20 годин минає, виникає відчуття, що гра функціонує самостійно, але про все по порядку.

Ви – астронавт, який зазнав катастрофи на невідомій планеті. Вона виявилася багатою на ресурси, а так як ви ще й не дурень, і володієте об’ємними знаннями в усіх галузях, ви приймаєте рішення полетіти звідси на рідну планету. Як це зробити? Для початку потрібно полагодити ракету, але так як з неї не залишилося практично нічого вам знадобитися побудувати іншу. Починається все з кирки і ручної праці. Ви вивчаєте місцевість, здобуваєте ресурси, складаєте їх в спеціальні печі, щоб виготовити інші ресурси. За цей час вашу присутність виявляють місцеві жителі – огидні жуки під назвою кусаки. Якщо спочатку вони поводяться досить пасивно, з часом вони встигнуть проявити власний характер.

Factorio – це величезна пісочниця, в якій все робиться для того, щоб було. Так званий грінд для грінда тут і є основним захопленням, адже чим далі ви просувається, тим серйозніші завдання перед вами малюються. Ваша мета – зібрати фабрику, яка буде працювати за вас. І гра заохочує це, адже автоматизація праці – це те, що допоможе вам врятуватися.

 

Геймплей

Як згадувалося вище – все починається з кирки і ручної праці. З простих ресурсів ви здобуваєте більш важкі, після чого активно займаєтеся будівництвом. Пустка перетворюється в невелике виробництво, а останнє, в свою чергу, переростає в фабрику. Увага з боку жуків до вас зростає, адже з фабричних труб йде чорний дим, що засмічує атмосферу. Так як місцеві жителі і не думають переїжджати, вони починають вести з вами священну війну. Жуки атакують з усіх боків, демонструючи жанр бойовика категорії Б. Боротися з ними можна за допомогою вогнепальної зброї, а пізніше за допомогою технологій – артилерія й всілякі витівки. Але й вороги не баряться. З кожним новим нападом жуки еволюціонують, ускладнюючи ваші завдання. Разом з ростом фабрики ускладнюються інші завдання, завдання технічного плану. У виробництві починаються баги, які постійно потрібно вирішувати. Ідея розробників лежить в заохоченні реалізації будь–яких ваших ідей. Якщо ви створили щось, прийшовши до цього як–небудь, і це працює – значить, все добре. Шляхів розвитку тут сила–силенна, і навіть якщо спробувати порахувати, у вас не вистачить для цього часу. Так як ресурси розкидані по всій карті, їх потрібно якось транспортувати. Будується залізнична мережа і робиться розклад для локомотивів. Нова «деталь» у вашій фабриці функціонує, що означає лише одне – пора переходити до наступного етапу. У грі ви можете будувати атомні електростанції, нафтопереробні заводи з цілою системою труб, створювати парові двигуни. Згодом ви будете глибоко здивовані, яких розмірів досягла ваша фабрика! Дивишся, а її вже обслуговують дрони, розумні комп'ютери виконують завдання технічного плану, а поїзди рухаються без вашого втручання. Все, що потрібно – хороший захист. А якщо ви геній і стратег, будь–які біди вам не страшні.

 

Графіка

Factorio – гра не про графіку. Примітивна ізометрична графіка не може створити глибоких вражень, адже цим тут займається ігровий час. Також варто відзначити, що дана гра є однією з небагатьох, де будівництво не призначене приносити естетичне задоволення. Кожен елемент тут повинен бути розташований розумно, завдяки чому функціонування цілої системи стане можливим. Щоб все не виглядало занадто одноманітно, розробники додали ворогів в особі вищезазначених кусак. Також автори додали генератор карти, де ви можете збільшити або зменшити приріст одного з ігрових параметрів. За рахунок нього у вас є можливість і зовсім відмовитися від ворогів, концентруючи власну увагу на будівництві.

 

 

Підбираємо оптимальний ПК для Factorio від ARTLINE

 

Компанія ARTLINE знаходиться на лідируючих позиціях за продажами ігрових ПК в Україні. Наші комп'ютери розроблені з використанням новітніх технологій, завдяки яким ступінь їх функціонування підвищується. Сьогодні ми підібрали для вас чотири ігрових моделі, розмістивши їх по ієрархії продуктивності. Перші комп'ютери зможуть з легкістю запустити будь–який сучасний ААА–проект на високих графічних налаштуваннях, останні ПК – на налаштуваннях ультра і 4К.

 

Підібрати ігровий комп'ютер

 

Стандартні системні вимоги Factorio для ПК

ARTLINE Gaming X44v14 – бюджетний ігровий ПК з просунутим 6–ядерним процесором AMD Ryzen 5 1600, що працює з технологією Turbo Boost, підіймаючи тактову частоту від 3.2 до 3.6 ГГц. Комп'ютер використовує тільки сучасні технічні стандарти, оперативну пам'ять DDR4 (8 GB / 2666 МГц) і відеопам'ять GDDR5 в дискретній відеокарті Nvidia GeForce GTX 1050 Ti (4 GB). Встановлений накопичувач – HDD–диск об'ємом в 1 терабайт.

 

Високі системні вимоги Factorio для ПК

ARTLINE Gaming X43v07 – привабливий персональний комп'ютер з напівпрозорим корпусом, за яким внутрішні компоненти освітлюють різнокольорові світлодіоди. Охолодження цього красеня забезпечує кулер Wraith Stealth, високу робочу інтенсивність – 4–ядерний процесор AMD Ryzen 3 3100, що працює з частотою від 3.6 до 3.9 ГГц. Варто відзначити хороше поєднання ціни та якості встановленого чіпа, адже за невелику вартість він має широкі можливості. За область зберігання тимчасових даних відповідає 16 гігабайт оперативної пам'яті енергоефективного стандарту DDR4 (2666 МГц). Відеокарта – Nvidia GeForce 1650 SUPER заснована на пам'яті нового стандарту GDDR6, за рахунок чого її продуктивність, в порівнянні з простою 1650, посилена на 40%. Швидкісний роботі ПК сприяє і SSD–накопичувач (480 GB).

 

Ультра системні вимоги Factorio для ПК

ARTLINE Gaming X37v25 – ігровий ПК з відмінною відкритий Nvidia GeForce RTX 2060 (6GB / GDDR6). З її допомогою ви зможете завжди встановлювати графічні налаштування на максимум, не переживаючи про втрату FPS навіть при динамічних сценах. ОЗУ – DDR4 на 16 гігабайт, працює з частотою 2666 МГц. «Двигуном» ПК є 4–ядерний чіп Intel i3–9100F (3.6 – 4.2 ГГц). Хорошими показниками обсягу відрізняється і HDD–накопичувач – 1 терабайт фізичної пам'яті дозволить вам зберігати не тільки найважливіше.

 

4К системні вимоги Factorio для ПК

ARTLINE Gaming X68v03 – ігровий ПК топового рівня, який використовує в роботі просунутий 6–ядерний процесор AMD Ryzen 5 3600 (3.6 – 4.2 Ghz), що працює на 12 потоків. Чіп захищений від перегріву кулером Wraith Stealth, підтримує два канали пам'яті DDR4, якої тут 32 гігабайти. Така кількість ОЗУ дозволить вам повністю насолодитися усіма ігровими ефектами. Гордістю даної моделі є і дискретна відеокарта Nvidia GeForce RTX 2070 з 8 гігабайтами відеопам'яті. Вона в 6 разів продуктивніша попереднього покоління від Nvidia 1070, підтримує технологію трасування променів, істотно покращуючи якість зображення. Останній штрих – тандем двох накопичувачів: SSD (480 GB) + HDD (2 TB). З таким обсягом пам'яті ви на довго забудете про чистку вашого ПК.

 

 

Питання та відповіді