UA  |  RU

Europa Universalis IV - комп'ютерна гра в жанрі глобальної стратегії, розроблена компанією Paradox Development у 2013 році для таких платформ як Microsoft Windows, macOS, Linux.

 

Підібрати ігровий комп'ютер

 

Зміст:

 

 

Про гру

 

Europa Universalis IV - четверта частина в ігровій серії Europa Universalis. У грі ви отримуєте місце великого монарха, який намагається зробити свою країну успішною і впливовою.

Гра отримала високі оцінки від ігрової преси. За рік вона розійшлася одним мільйоном копій по всьому світу.

 

 

Системні вимоги ігрового ПК для Europa Universalis IV

 

Існує як мінімум дві причини, щоб пограти в Europa Universalis IV. Перша - гра відрізняється широкими можливостями налаштування, тому її можна запустити практично з будь-якого комп'ютера. Друга - це захоплюючий і незвичайний ігровий процес, що дозволяє вам не тільки добре провести час, але і підтягнути знання світової історії. Виглядають системні вимоги Europa Universalis IV наступним чином:

 

Мінімальні системні вимоги Europa Universalis IV

 

Рекомендовані системні вимоги Europa Universalis IV

 

 

Як підібрати оптимальний ПК для Europa Universalis IV

 

Який процесор потрібен для Europa Universalis IV

Europa Universalis IV - гра з застарілими системними вимогами. Підбирати комп'ютер під таку гру не варто, так як найкраще підібрати оптимальний для 2020 року ігровий ПК, чиї можливості дозволять вам грати в топові новинки ігрової індустрії. Почавши вибір з процесора, варто зупинитися на 4 або 6-ядерних чіпах з підтримкою багатопоточності і технологією Turbo Boost. Ряд рекомендованих CPU складається з: AMD Ryzen 3 3300X / AMD Ryzen 5 3500 / AMD Ryzen 5 3600X / Intel Core i5-10600K.

 

Яка відеокарта потрібна для Europa Universalis IV

Хороша ігрова відеокарта - саме те, що вам потрібно для підтримки високого рівня FPS в будь-якій грі. Вибір правильної моделі дозволить вам заощадити гроші без економії на продуктивності: Nvidia GeForce GTX 1660 / Nvidia GeForce RTX 2060. Якщо ж хочете максимальної продуктивності, вибрати варто одну з наступних відеокарт: Nvidia GeForce RTX 3060 Ti / Nvidia GeForce RTX 3070 / Nvidia GeForce RTX 3080 .

 

Скільки ОЗУ і який накопичувач потрібен для Europa Universalis IV

Вибір оперативної пам'яті - не менш важлива штука. Вам знадобиться від 8 до 16 гігабайт ОЗУ стандарту DDR4 - швидкий і енергоефективний, він спростить не тільки роботу операційної системи з комп'ютерними іграми, а й роботу з «важким» програмним забезпеченням. Вибираючи накопичувач, постарайтеся обзавестися дуетом SSD + HDD. З його допомогою ви зможете домогтися максимального рівня швидкодії.

 

 

Огляд гри Europa Universalis IV

 

Атмосфера

Кажуть, що знання історії запобігає помилки в майбутньому. На рівні держави помилки не припустимі і зовсім - їх масштаб ніколи не можна оцінити повноцінно, через що вони можуть виявитися фатальними для всього народу. Але що якщо відправитися в минуле і запобігти вже відомі нам помилки? Що якщо машину часу вже створили і назва їй Europa Universalis IV?

Europa Universalis IV - четверта частина легендарної серії, яка згуртувала всіх стратегів світу цього (навіть тих, хто і не знав про свої стратегічні таланти). Гра починається в 1444-му році, коли на світ опустилися Темні віки. Події гри повністю охоплюють Середньовіччя - від тисяча чотириста сорок четвертого до 1820 року. На троні монарха ми вирушаємо в пучину придворних інтриг, політичних маніфестів і кардинальних змін, як хороших, так і поганих. Наша мета - вивести власну державу в лідери за всяку ціну.

 

Геймплей

Отже, переді мною карта світу, що далі? Europa Universalis IV являє собою глобальну стратегію, в якій ви вибираєте одну з держав у тимчасових рамках гри, після чого активно займаєтеся її розвитком. Всі події в грі повністю відтворені з подій реальних, тобто - вона повністю відтворює хід історії, вплинути на який можете тільки ви. Таким чином, гравець створює альтернативний історичний розвиток, виходячи з власних упереджень і намірів.

На відміну від інших стратегій, Europa Universalis IV гра не про війну. Вона орієнтована на дипломатичні відносини, гранично важлива економічна складова, так як міць вашої держави залежить не тільки від кількості війська, а й від успіху її економічного чинника. Головною «валютою» в цій грі виступають очки монарха, які витрачаються під час прийнять різних державних рішень. Очки монарха - нововведення, покликане внести баланс в таку глибоку і довгу гру. Тепер, володіючи авторитетом і коштами, ви можете зупинити експансію великих держав за рахунок створення альянсу з іншими, маленькими державами-сусідами. Авторитет в цій грі - ваше все. Підірвати його можуть не тільки ваші дії, а й дії проти вас. У цьому пункті ми переходимо до інтриг, які плетуть різні недоброзичливці в імперському палаці. Вбивство царя - справа непроста, але можлива, особливо в тому випадку, якщо ви не звертаєте уваги на дії своїх підданих. Стеження і шпигунство - ваші кращі товариші. Щоб тримати народ у вузді, знадобиться вибрати одну з релігій, після чого насаджувати її як словом, так вогнем і мечем. Релігія зміцнює владу царя, а також дарує можливість укладати вигідні шлюби. Всі успішні дії в грі додають очок монарха, збільшуючи і розширюючи вашу владу. Пізніше з їх допомогою ви зможете втілювати в життя найбільш божевільні плани - голодомор, етнічні чистки населення, зміна культурних традицій?

Щоб зробити вашу державу могутньою, вам знадобиться не тільки вплив і авторитет, а й гроші. Для поліпшення фінансового становища вам доведеться налагодити торгові шляхи. Вигідна торгівля завжди покращує економічний стан країни, більш того, розробники Europa Universalis IV спробували її збалансувати за рахунок нерівного приходу виручки: маленькі країни завжди отримують більше, ніж країни великі. Граючи за азіатські країни, ви і зовсім зможете побачити 60% перевагу.

Europa Universalis IV - це гра, яка вимагає холодної голови і точних розрахунків. Ви повинні чітко розуміти власну мету, після чого рухатися до неї одним зі всіляких шляхів. Прагнете перетворити свою державу на справжню імперію? Що ж, забудьте про справи внутрішні і зосередьтеся на війську й золоті. Бажаєте перетворити свою країну в яскравий приклад культурного товариства? Зосередьтеся на справах внутрішніх. Гравець може стежити за кожним підданим, налагоджувати з ним стосунки і вершити його долю.

А як же виглядають битви в Europa Universalis IV? Чи можемо ми приймати в них участь? І так і ні. Цю гру не варто ставити в один ряд з такими стратегіями як Total War або Heroes of Might and Magic. Справа в тому, що битви тут відбуваються тільки «на словах» - гравцю не показується різня, оголошуються лише її результати. Як же перемагати в боях, якщо ви їх навіть не бачите? Шляхом розвитку свого головнокомандувача. Результат бою завжди залежить від його вміння вести війну, до того ж в грі існує і велика частка випадковості, яка може привести до фатальних наслідків. Також ваша перемога залежить від місцевості, в якій буде проходити битва. Якщо місцевість сприятлива для вашого війська, шансів на перемогу у вас більше.

Битися в Europa Universalis IV доведеться часто. Навіть якщо ваша політика не орієнтована на агресивні дії, рано чи пізно один з ваших сусідів втягне вас у війну. І поганий той факт, що комп'ютер завжди вибирає найбільш грізного ворога - воювати доведеться з Францією, Англією, й іншими мастодонтами тих часів. Напад на вашу країну теж не виключено, особливо тоді, коли ви успішно проводите економічну кампанію. Адже у сусіда трава завжди зеленіша, чи не так?

 

Графіка

Про графіку Europa Universalis IV сказати можна небагато, так як це анімована настільна гра. Розробників можна похвалити за достовірне створення світу, можливість грати за будь-яке королівство, велику кількість політичних маневрів. Виглядає гра стильно і барвисто, має в своєму розпорядженні великий набір можливостей, через що робить реальним розвиток будь-якої ситуації. З іншого боку розробників можна насварити за нудне навчання і високий ступінь входження в гру. Тут немає інтуїтивно-зрозумілого інтерфейсу, доводиться перечитувати величезну кількість інформації перед тим, коли до вас прийде найменше розуміння того, що відбувається.

 

Підбираємо оптимальний ПК для Europa Universalis IV від ARTLINE

 

Хочете щоб будь-яка комп'ютерна гра «літала» на максимальних графічних налаштуваннях? Бажаєте побачити найвищий рівень продуктивності щодня, залишаючи тимчасові витрати на потім? Купуйте ігрові ПК від ARTLINE - у нас ви завжди зможете знайти тільки топові новинки!

 

Підібрати ігровий комп'ютер

 

Стандартні системні вимоги Europa Universalis IV для ПК

ARTLINE Business B45v02 - офісний комп'ютер від компанії ARTLINE. Виконаний в корпусі LogicPower, всередині якого був розміщений 4-ядерний процесор AMD Ryzen 5 3400G (3.7 - 4.2 Ghz). Модель володіє 8 гігабайтами оперативної пам'яті, а також SSD-накопичувачем об'ємом в 240 гігабайт.

 

Високі системні вимоги Europa Universalis IV для ПК

ARTLINE Gaming X28v04 - персональний комп'ютер з ігрової лінійки компанії ARTLINE. Виконаний в корпусі QUBE з LED-підсвіткою на кулері Wraith Stealth, який охолоджує 4-ядерний процесор AMD Ryzen 3 1200 (3.1 - 3.4 Ghz). Модель обладнана 8 гігабайтами оперативної пам'яті (DDR4 / 2666), а також SSD-диском, чий обсяг становить 480 гігабайт.

 

Ультра системні вимоги Europa Universalis IV для ПК

ARTLINE Gaming X45v25 - ігровий персональний комп'ютер з 4-ядерним процесором AMD Ryzen 3 3300X (3.8 - 4.3 Ghz), який працює на 8 потоків. Оснащений ігровою відеокартою Nvidia GeForce GTX 1650 SUPER (4 GB / GDDR6), 16 гігабайтами оперативної пам'яті DDR4 (3200 Gaming). Сховищем файлової інформації є SSD-накопичувач (480 гігабайт).

 

4К системні вимоги Europa Universalis IV для ПК

ARTLINE Gaming X51v10 - ігровий ПК, який використовує в роботі 6-ядерний процесор Intel Core i5-9400F (2.9 - 4.1 Ghz) і дискретну відеокарту Nvidia GeForce 1660 SUPER (6 GB). Щоб збільшити коефіцієнт швидкодії, було встановлено 16 гігабайт оперативної пам'яті (DDR4 / 2666) і SSD-накопичувач (480 GB). Модель буде актуальною як для ігор, так і для роботи.

 

 

Питання та відповіді