UA  |  RU

Багато хто знає, що комп'ютери ігрові повинні бути обладнані високопродуктивною відеокартою і потужним процесором. Але це ще не все. Передача сигналу з відеокарти на монітор – дуже важливий фактор для будь-якого гравця, незалежно від того, професійно він грає або час від часу розфарбовує сірі будні яскравими зразками сучасної гейм-індустрії. Від швидкості передачі залежить те, як швидко і наскільки якісно буде транслюватися зображення на монітор, що прямим чином впливає на відчуття під час гри.

 

Підібрати робочу станцію

 

Зміст:

  1. Вибір технології підключення - дійсно важливе питання?
  2. DisplayPort vs. HDMI: специфікації і роздільна здатність
  3. Пропускна спроможність
  4. DisplayPort: Вибір для ПК
  5. HDMI – ідеальне рішення для побутової техніки
  6. DisplayPort проти HDMI: підсумок для геймерів
    1. Де купити DisplayPort або HDMI монітори і кабелі?

 

 

Зараз сучасні монітори оснащені різними технологіями для передачі сигналу, але найбільш затребуваними є DisplayPort і HDMI. Компанія Artline провела власне розслідування і виявила, що краще підходить для ігор з цих двох технологій. Під прицілом опиняться пропускна здатність, дозвіл, частота оновлення та інші фактори, для максимально об'єктивного висновку.

 

 

Чи дійсно вибір технології підключення важливе питання

 

Кращі ігрові монітори насичені функціями, але одним з аспектів, який часто не береться до уваги, є включення DisplayPort і HDMI. У чому різниця між двома портами і використання одного для підключення до системи безперечно краще?

Ви можете подумати, що це просте питання – треба підключити кабелю, роз’єм для якого є у вашому моніторі, і витрачати на нього час – дурна затія, але є деякі розбіжності, які часто можуть означати втрату частоти поновлення, якість кольору, або обидва ці фактори. Якщо ви хочете зрозуміти, що краще підходить для ігор - DP або HDMI, то ця стаття гарантовано допоможе вам в цьому, і дозволить ширше зрозуміти можливості кожного з інтерфейсів.

 

 

DisplayPort vs HDMI специфікації і роздільна здатність

 

Не всі порти DP або HDMI створені однаково. З розвитком технологій розробники модернізували свої інтерфейси на догоду більш високій якості зображення і швидкості передачі. При цьому варто відзначити, що ви без проблем зможете підключити старенький телевізор до свого сучасного ігрового лептопу або ПК зі встановленою RTX 20xx і він буде працювати. Інша справа – це частота оновлення і можливий дозвіл екрана, але з підключенням часто проблем немає.

Щоб наш огляд вийшов максимально об'єктивним, компанія Artline підготувала цілу серію досліджень, які дають можливість зрозуміти, чим відрізняються ті чи інші версії Display Port і HDMI. Нижче буде представлений короткий огляд версій інтерфейсів.

 

DisplayPort
Версія Максимальна швидкість передачі (Гбіт/с)

Необхідна швидкість передачі (Гбіт/с)

Підтримка розширення / обновлення екрану (ГГц)

Представлений графічним процесором
1.0-1.1a 10.8 8.64 1080p / 144 AMD HD 3000 (R600)
      4K / 30 Nvidia GeForce 9 (Tesla)
1.2-1.2a 21.6 17.28 1080p / 240 AMD HD 6000
      4K / 75 Nvidia GK100
      5K / 30  
1.3 32.4 25.92 1080p / 360 AMD RX 400
      4K / 120 Nvidia GM100
      5K / 60  
      8K / 30  
1.4-1.4a 32.4 25.92 8K / 120 AMD RX 400 (Polaris)
2 80.0 77.37 4K / 240  
      8K / 85  
HDMI
1.0-1.2a 4.95 3.96 1080p / 60 AMD HD 2000 (R600)
1.3-1.4b 10.2 8.16 1080p / 144 AMD HD 5000
      1440p / 75 Nvidia GK100 (Kepler)
      4K / 30  
      4K 4:2:0 / 60  
2.0-2.0b 18.0 14.4 1080p / 240 AMD RX 400 (Polaris)
      4K / 60 Nvidia GM200 (Maxwell 2)
      8K 4:2:0 / 30  
2.1 48.0 42.6 4K / 144 Partial 2.1 VRR on Nvidia Turing
      8K / 30  

 

Багатьох могло збентежити наявність відразу двох стовпців з даними пропускної спроможності. Зараз коротко пояснимо, що це означає. Цифрові сигнали наших інтерфейсів використовують різне кодування для різних версій тих же HDMI або DisplayPort. Більш застарілі стандарти кодуються 8 до 10 байт, для більш сучасних, на кшталт HDMI 2.1 йде підтримка 16 до 18 байт, для останнього, DP 2.0 кодування досягає 128 до 132 байт. Що означають ці цифри? 

Розглянемо на прикладі 8 до 10 байт, які використовуються для переважної більшості моніторів. Дане кодування означає, що до кожних 8 бітів додається два додаткових, які гарантують цілісність сигналу. Без цього якість зображення була б такою ж, однак стабільність передачі сильно постраждала. Іншими словами, така система робить сигнал чіткіше і цілісніше.

Так, це трохи позначається на роздільній здатності екрану. По суті, лише близько 80% пропускної спроможності є в разі «8 до 10 байт». Однак, чим вище кодування (16 до 18, 128 до 132), тим краща ефективність і менші втрати якості при збільшенні зображення. Звичайно, є інші способи, як сполучити сигнал з меншими втратами, але про це пізніше.

 

 

Пропускна спроможність

 

Пропускна здатність – одна з важливих складових при виборі монітора і інтерфейсу, за допомогою якого він буде підключатися до відеокарти. Пропускна здатність – це з якою швидкістю і якістю графічний процесор перетворить дані в сигнал для монітора. Всі цифрові з'єднання – DisplayPort, HDMI і навіть DVI-D – закінчуються необхідною пропускною спроможністю. Кожен піксель на вашому дисплеї складається з трьох компонентів: червоного, зеленого і синього (RGB) – альтернативно можна використовувати яскравість, синю різницю кольоровості і червону різницю кольоровості (YCbCr / YPbPr). Що б не візуалізував ваш графічний процесор всередині (зазвичай 16-розрядний RGBA з плаваючою точкою, де A – це альфа / прозорість інформації), ці дані перетворюються в сигнал для вашого дисплея.

 

 

DisplayPort вибір для ПК

 

Ось основна інформація, яка може спонукати вас вибрати такий варіант:

 

 

HDMI ідеальне рішення для побутової техніки

 

Переваги даної технології такі:

 

 

DisplayPort проти HDMI підсумок для геймерів

 

Зваживши всі за і проти, а також проаналізувавши важливість кожного елемента, в яких відрізняються два інтерфейси, що опинилися на нашому огляді, можна сказати точно, що вибір зробити буде важко. Для невимогливих геймерів різниця може бути і непомітна, однак, якщо у вас є краще залізо на ринку, і ви хочете вичавлювати максимум продуктивності з нього, ми радимо вибрати DisplayPort 1.4, який на даний момент перевершує HDMI 2.0. У випадку з моніторами, DP буде очевидним фаворитом незалежно від версії, адже його пропускна здатність вище при більш високій роздільній здатності, ніж у конкурента.

Для любителів грати за великим екраном телевізора, ми радимо звернути увагу на інтерфейс HDMI 2.1, який використовується в великих екранах вже досить довго. Швидше за все, DisplayPort 2.0 буде ще якіснішим рішенням, але поки він не так поширений на ринку, компанія Artline радить почекати з покупкою пристроїв з такими інтерфейсами.

Для тих гравців, які обзавелися відеокартами від компанії NVidia, є варіант скористатися монітором з інтерфейсом DP 1.4. Проте, для більш сучасних відеокарт нового покоління, наприклад, RTX 30хх, найбільш гідним рішенням буде HDMI 2.1, який можна підключити до величезного екрану домашнього кінотеатру. На жаль, невеликих моніторів, сумісних з цією версією HDMI-інтерфейсу поки немає, з чого можна зробити висновок, що монітори G-Sync з більшою ймовірністю і далі будуть активно використовувати DisplayPort.

І для власників AMD більш універсальним рішенням буде використання моніторів з DisplayPort. Висока частота оновлення аж до 144 Гц можлива тільки через інтерфейс DP. Незважаючи на те, що вже було заявлено, що HDMI 2.1 здатний видавати таку ж і навіть більше високу продуктивність, однак, щоб відчути це на ділі, потрібно буде обзавестися дорогою вiдеокартою AMD RX серії 6ххх.

З огляду на те, що областей, в яких конкурують два інтерфейси неймовірно багато, складно сказати, який з інтерфейсів буде більш гідним представником. Висновки, зроблені дослідженнями Artline показують, що хоч у DisplayPort і є маса потужних переваг вже зараз, цілком ймовірно, що через рік кількість пристроїв з сучасним інтерфейсом HDMI 2.1 зросте, і конкуренція стане більш серйозною.

 

 

Де купити DisplayPort або HDMI монітори і кабелі

Для якісного оновлення системи слід вибрати гідного постачальника, яким є компанія Artline. Ми зможемо підказати клієнтові при виборі монітора і інших комплектуючих, відштовхуючись від можливостей системи і його вимог.

 

м. Київ, вул. Кирилівська, 104

info@artline.ua