Протягом десятиліть USB-накопичувачі мають велику популярність. Це дозволяє користувачам отримати кишеньковий доступ до ключових файлів. Люди досі купують такі крихітні диски, незважаючи на те, що багато компаній пропонують безкоштовні хмарні сховища.
Іноді флеш-накопичувачі працюють дуже довго. Згодом вони перестають бути актуальними, оскільки з'являються більш швидкі та ємні накопичувачі. Зараз можна зустріти флешки об'ємом 1-2 ТБ. Продуктивність швидких флеш-накопичувачів наближається за цими показниками до найкращих SSD.
Ми провели тестування нових флеш-накопичувачів від найкращих компаній. Це дозволить вам підібрати для себе найкращий варіант. Якщо вас цікавить підвищена продуктивність USB-накопичувача, варто звернути увагу на зовнішній SSD. Якщо ви маєте запасний SSD M.2, можна створити власний зовнішній твердотільний накопичувач.
Зміст:
- Kingston DataTraveler Max (256GB)
- SK Hynix Tube T31 (1TB)
- Samsung Fit Plus (128GB)
- Buffalo SSD-PUT (2TB)
- Поради щодо купівлі
- Як ми тестуємо флеш-накопичувачі
- Де можна купити найкращі флеш-накопичувачі 2024 року?
Kingston DataTraveler Max (256GB)
Kingston DataTraveler Max (256GB) є дуже швидким USB-накопичувачем. До мінусів відноситься те, що інтерфейс USB-C є надто коротким для системних плат. Також пластиковий корпус має дешевий вигляд.
Виріб відрізняється неймовірною швидкістю серед конкурентів. Варіант на 256GB пропонує оптимальний баланс ємності, доступності та швидкості. У тестах USB-накопичувач продемонстрував такий самий результат, як і версія на 1 ТБ. Це ми побачили у CrystalDiskMark, PCMark та інших програмах. Пристрій дуже тонкий, тому його зручно носити у кишені.
Якщо ви використовуєте флеш-пам'ять на ПК та вибрали модель з інтерфейсом USB-C, то можуть виникнути проблеми з підключенням накопичувача до порту USB-C на системній платі. Виріб має пластиковий висувний механізм, який захищає порт USB-накопичувача. Наявний роз'єм USB-C занадто короткий, щоб його успішно підключити до більшості системних плат. Ми протестували виріб із трьома платами, у всіх випадках була аналогічна проблема. Якщо в корпусі комп'ютера інтерфейс USB-C розташовується спереду або ви працюєте з ноутбуком, то проблем не буде. У нас була проблема тільки з цим виробом та заднім портом системної плати.
SK Hynix Tube T31 (1TB)
SK hynix Tube T31 (1TB) має міцний та солідний дизайн. Мінуси – громіздкий корпус. Максимальний розмір – 1 ТБ.
Різниця між зовнішніми SSD та флеш-накопичувачами стає розмитою. Tube T31 цю різницю стирає максимально, тому що в ньому знаходиться справжній M.2 накопичувач на маленькій друкованій платі. Він знаходиться у громіздкому корпусі, але забезпечується швидка швидкість. На ринку пропонуються версії на 512 ГБ та 1 ТБ. Це найшвидший USB-накопичувач, який ми тестували, він суттєво перевершив інші моделі.
Якщо вам потрібен звичайний портативний накопичувач і не потрібна ємність 1 ТБ або швидкість 20 Гбіт/с, Tube T31 буде відмінним варіантом. Його розміри не заважатимуть іншим пристроям, які підключені до сусідніх портів ноутбука чи ПК.
Samsung Fit Plus (128GB)
Samsung Fit Plus (128GB) – це доступна та крихітна флешка від гідного виробника. Мінуси пов'язані з нижчою швидкістю запису, на відміну від конкурентів.
Якщо ви шукаєте диск, який має невеликий розмір, щоб він весь час був підключений до ноутбука, або ви не хочете використовувати його постійно, то Fit Plus буде кращим варіантом. Ми протестували модель на 128 ГБ, але є версія на 256 ГБ. Довжина виробу менше 1 дюйма, причому в ньому є інтерфейс USB-A. Також там є міцний отвір для шнурка. У компанії Samsung заявили, що пристрій зможе витримати занурення у воду до 1 метра протягом 72 годин.
У тестах ми побачили, що продуктивність Fit Plus нижча, ніж у інших більш містких моделей. У тесті DiskBench 10 ГБ швидкість запису становила 58.4 МБ/с, а читання – 319.7 МБ/с.
Buffalo SSD-PUT (2TB)
Buffalo SSD-PUT (2TB) має дуже хорошу продуктивність. У виробу занадто громіздкий корпус, також він має дешевий вигляд.
На ринку пропонується великий вибір безіменних портативних накопичувачів, які мають більшу ємність. Ми вирішили протестувати Buffalo SSD-PUT. Місткість пристрою склала реальні 2 ТБ, тому ми вважали його покупку гарною угодою.
Мінусом флешки став дешевий і скрипучий корпус, що складається із пластику. Ширина 1 дюйм, тому виріб щільно прилягатиме до деяких ноутбуків, де інтерфейси знаходяться поруч один з одним. При цьому ви отримуєте кишенькове сховище з високою швидкістю та ємністю 2 ТБ. Також у комплекті йде адаптер USB-C, де на комп'ютері відсутній зручний інтерфейс USB-A. Якби Buffalo SSD-PUT мав металевий чи міцний пластиковий корпус, то це був би ідеальний виріб.
Поради щодо купівлі
При покупці USB-накопичувача необхідно враховувати важливу особливість – це інтерфейс, через який ви його підключатимете. Наразі вироби постачаються з роз'ємами USB-C або USB-A, але також є спеціальні адаптери для перетворення. У деяких моделях є одразу два такі інтерфейси, що дуже зручно. Ми тестували флеш-накопичувачі, які мають лише один порт. Також варто пам'ятати, що при підключенні інтерфейсу USB 3.x Gen 2 (10 Гбіт/с) до USB 3.0/USB 3.1 Gen 1 (5 Гбіт/с) швидкість запису та читання буде меншою за заявлену виробником.
У тестах ми побачили різницю у продуктивності різних дисків. Тому при використанні якісного та сучасного накопичувача ви отримуєте вищу швидкість, ніж у дешевого чи старого виробу.
Як ми тестуємо флеш-накопичувачі
Всі тести ми виконували на комп'ютері з ОС Windows 10 Pro. У ньому використовувався процесор Ryzen 7 3700X та плата Gigabyte X570 Aorus Master. Розмір ОЗУ дорівнює 16 ГБ, а як завантажувальний диск був обраний Samsung 960 Pro. Деякі накопичувачі ми протестували на Ryzen 5 5600X та завантажувальному диску PCIe 4.0 Corsair MP600 Pro XT. Між результатами тестів ми не побачили суттєвої різниці щодо продуктивності.
Флешки ми підключали до задніх портів плати USB 3.1 Gen 2/USB 3.2 (10 Гбіт/с). На платі Aorus ми працювали з одним інтерфейсом Type-A та Type-C. Вони розраховані на максимальні швидкості, тому ми отримали достовірну інформацію.
Для отримання додаткової інформації ми порівняли флешки із зовнішніми SSD. Для цього ми використали накопичувач Mushkin's CarbonX ємністю 1ТБ зі швидкістю до 1000 МБ/с.
Враховуючи поточну ситуацію на ринку, зовнішні SSD можуть бути кращим варіантом, якщо ви плануєте тривалі робочі навантаження. Також вони будуть кращими при переміщенні великої кількості файлів на диск. Ще зовнішні SSD оптимально підійдуть для запуску програм із портативного пристрою. У зовнішніх SSD використовуються покращені контролери, вони мають велику площу поверхні. Це дозволяє ефективніше вирішувати поставлені завдання.
Transfer Rates – DiskBench
Для отримання відомостей про реальну продуктивність передачі файлів ми використовували сховище DiskBench. Ми записували набір файлів об'ємом 50 ГБ. Для цього було скопійовано 4617 файлів, до яких входили ISO-файли, відео, картинки. Після цього ми на 5 хвилин залишили систему бездіяльною. Потім проводиться зворотний тест спеціальному диску PCIe 4.0.
У 2-му раунді тестування лідером став SK Hynix. Виріб став швидше найближчого конкурента у реальній швидкості читання на 135–142 МБ/с. Під час запису кращий результат показав DS72 від Silicon Power.
Синтетичне тестування CrystalDiskMark
CrystalDiskMark є простим у використанні та безкоштовним інструментом. Він дозволяє досягти порівняльного аналізу накопичувачів. За допомогою CrystalDiskMark здійснюється перевірка параметрів продуктивності дисків. Це дозволяє дізнатися про те, як пристрої здатні обробити файли різних розмірів. Даний варіант тестів ми запускаємо за замовчуванням.
При тестуванні Tube T31 показав найкращі результати з послідовного читання та запису. Ми побачили швидкості більше відповідно на 100 МБ/с та на 81 МБ/с швидше, ніж Kingston DataTraveler Max 1 ТБ.
У цьому тесті SSD-Put Buffalo 2 ТБ вперше з'являється у верхній частині таблиці. Від цього накопичувача SK Hynix відстає на 2 МБ/с читання, а по запису він знаходиться на 3 місці.
Накопичувач Tube T31 поступився SK hynix за рівнем стабільної продуктивності. Коли ємність Tube T31 була заповнена на 90%, то в тестах передачі файлів CrystalDiskMark та DiskBench він функціонував на тому ж рівні, коли був порожнім. Аналогічний тест із дисками Kingston та Transcend призвів до їх уповільнення. SSD-PUT Buffalo 2 ТБ уповільнював послідовну швидкість у цьому сценарії приблизно на 10-15%.
Де можна купити найкращі флеш-накопичувачі 2024 року?
Якщо для вирішення ваших завдань потрібний флеш-накопичувач, то придбати його можна в Артлайн. У каталозі інтернет-магазину ви можете підібрати оптимальну модель виробу. За наявності питань щодо вибору продукту техпідтримка Артлайн допоможе вам.
м. Київ, вул. Кирилівська, 104
- (080) 033-10-06
- (044) 338-10-06
- (066) 356-10-01
- (097) 356-10-01
- (063) 356-10-01