UA  |  RU

При розгляді сонячних енергосистем популярним питанням стало те, чи прилади використовують постійний або змінний струм. Відповідь тут проста – задіюється два види струму. Нижче розглянемо основні відмінності між сонячними енергосистемами, де застосовується змінний струм, а також системами змінного струму. Ми зупинимося на плюсах та мінусах кожного підходу.

 

 

Зміст:

 

  1. Що таке електрика у сонячних системах
  2. Постійний та змінний струм у сонячних системах
  3. Компоненти сонячної енергії
  4. Інтеграція та управління системами AC/DC
  5. Де можна придбати найкращі інвертори DEYE?

 

 

Що таке електрика у сонячних системах

 

Коли користувач підключається до сонячної енергії, він взаємодіє з фундаментальними електричними концепціями. Вони дозволяють перетворити світло сонця на корисну енергію для бізнесу або вдома. Тут необхідно розібратися в особливостях роботи даного процесу, зосередившись на генерованій електриці і методах його доставки.

Електрика є потік електронів – субатомних частинок, які мають негативний заряд. Фотони сонячного світла у сонячних панелях вибивають електрони з атомів, що дозволяє створити електричний заряд. Даний потік електронів є саме тим, що ми використовуємо як електрику. Усередині панелей знаходяться сонячні елементи, які вловлюють такий рух і перетворюють його на електричний струм. Їм можна живити електронні прилади.

 

 

Постійний та змінний струм у сонячних системах

 

Давайте розглянемо типи сонячних панелей та спосіб перетворення енергії. Користувачам важливо знати різницю між панелями змінного і постійного струму. Також слід розібрати, який варіант струму буде ефективнішим для енергії сонця.

 

Що таке сонячні панелі змінного струму?

Сонячні панелі змінного струму (АС) – це фотоелектричні панелі, до складу яких входить вбудований мікроінвертор. Ці панелі здатні виробляти постійний струм, але за допомогою вбудованого мікроінвертора він відразу перетворюється на змінний струм. У такий спосіб можна легко використовувати згенеровану енергію для домашніх приладів або повертати її до електромережі без застосування окремого інвертора.

 

Що таке сонячні панелі постійного струму?

Сонячні панелі постійного струму (DC) – це фотоелектричні панелі, які перетворюють світло сонця на електрику постійного струму. Їхніми головними компонентами є фотоелементи, які створені з напівпровідникових матеріалів, наприклад, кремній. Після потрапляння світла сонця на ці елементи, енергія вибиває електрони, тому вони починають вільно переміщатися і створюють електричний струм.

 

Сонячні панелі виробляють AC чи DC?

Якщо ви через сонячні панелі використовуєте енергію сонця, то спочатку енергія генерується у вигляді постійного струму. Фотоелектричні елементи всередині панелей виконують перетворення сонячного світла на постійний струм. Такі панелі складаються з кількох осередків, які створені із напівпровідникових матеріалів, наприклад, кремній. Вони поглинають фотони та вивільняють електрони, що призводить до появи потоку постійного струму.

 

Сонячні панелі AC або DC: що ефективніше у сонячній енергетиці?

Традиційним вибором стали сонячні панелі постійного струму. Вони дозволяють генерувати електрику постійного струму, тому що в осередках панелі сонячне світло збуджує електрони, що створює потік струму. Сонячні панелі змінного струму процес перетворення вбудовують у кожен блок. Тут слід враховувати основні відмінності, які складаються з складності установки, ефективності системи та простоті інтеграції з домашньою електричною системою.

Сонячні панелі генерують енергію DC, що відрізняється постійним потоком електронів в одному напрямку. Варто пам'ятати, що електрична мережа та більшість пристроїв побутової техніки живляться AC, де струм періодично змінює напрямок.

Якщо подивитися на ситуацію в контексті сонячної енергетики, то для захоплення та зберігання енергії ефективнішим є постійний струм. Процес перетворення з DC на АС стає причиною втрати приблизно 3-5% енергії. Для фактичного застосування енергії в будинку та інтеграції до мережі стандартом є змінний струм, оскільки його використовують пристрої та системи електроживлення. Для акумуляторних систем зберігання більш ефективним варіантом буде підключення до постійного струму. Хоча постійний струм є більш ефективним у плані виробництва та зберігання енергії, сумісність змінного струму та побутового мережного застосування робить його незамінним.

 

 

Компоненти сонячної енергії

 

Інвертори у сонячних системах

Інвертори дозволяють заповнити пропуск при генерації струму. На практиці користувачі можуть зіткнутися з різними видами інверторів:

  1. Гібридні інвертори. Ці пристрої керують входами від сонячних панелей та батарей. Вони показують свою ефективність у ситуації, коли користувач у сонячну установку включає акумуляторну систему зберігання енергії.
  2. Струнні інвертори. Тут один інвертор обробляє енергію, яка зібрана з цілого ланцюжка сонячних панелей. Найчастіше такі інвертори застосовують у простих і невеликих установках.
  3. Мікроінвертори. Кожна сонячна панель використовує свій власний інвертор. Він дозволяє окремо оптимізувати вихід кожної панелі.

 

Акумулятори та накопичувачі енергії

Користувачі можуть додати до сонячної енергії акумулятори для зберігання надлишкової енергії для подальшого застосування. Давайте розглянемо основні аспекти зберігання енергії:

  1. Сонячні батареї. Ці пристрої зберігають енергію у хімічній формі. Потім вона застосовуватиметься у вигляді електрики.
  2. Системи збереження енергії. Такі системи відмінно масштабуються відповідно до наявних потреб енергії. Це дозволяє підтримувати необхідний рівень живлення навіть у ситуації, коли сонце не світить.
  3. Ключовим фактором є ємність зовнішнього накопичувача енергії. Вона визначає кількість енергії, яка може зберігатися для застосування у похмурі дні чи вночі.

Користувачі повинні пам'ятати, що поєднання сонячних панелей, інверторів та батарей забезпечує надійність та ефективність використовуваної системи.

 

 

Інтеграція та управління системами AC/DC

 

Якщо користувачі хочуть розуміти, як ефективно використовувати сонячну енергію, слід розібратися у питанні інтеграції та управління системами AC і DC. Давайте розглянемо, як цю інтеграцію забезпечує сполучення та розумне управління.

 

Сполучення та контролери

Якщо потрібно виконати інтеграцію сонячних панелей з наявною електричною системою, існує два варіанти: установка з підключенням по змінному струму і з підключенням по постійному струму. Якщо вибирається система з підключенням змінного струму, то сонячні панелі підключаються до інвертора, який здійснює перетворення такого струму на змінний. Після цього до системи можна підключати побутові прилади або повертати струм у мережу. І навпаки, якщо сонячними панелями виробляється потужність по постійному струму, то у такій формі струм і залишається. Це дуже ефективно для побутового використання або для зберігання батарей перед перетворенням струму в змінний.

Контролери відіграють важливу роль у процесі ефективного перетворення енергії. Саме контролери відповідальні за регулювання напруги та за струм до батарей від сонячних панелей. Найбільш просунутий тип – це МРРТ, що відстежує точку максимальної потужності. Це дозволяє виконати оптимізацію вихідної потужності використовуваних сонячних панелей шляхом регулювання електричної робочої точки модулів або масиву. До кожної сонячної панелі додаються оптимізатори потужності для максимізації вироблення енергії шляхом незалежного відстеження точки максимальної потужності кожної панелі.

 

Розумне керування сонячною енергією

За наявності систем AC і DC розумне управління стає необхідним для підтримки ефективності і стабільності. Інтелектуально керована система здатна адаптуватися для різних енергетичних потреб та рівня виробництва. Це гарантує, що ви зможете використати сонячну енергосистему максимально ефективно.

Розумні контролери в режимі онлайн використовують отримані дані. Це дозволяє вирішити питання, коли енергію споживати напряму, зберігати в батареях або подавати до мережі. Такий рівень автоматизованого прийняття рішень здатний збільшити сумарну ефективність та надійність сонячної енергосистеми, що дозволяє оптимізувати інвестиції у відновлювану енергію.

Така інтеграція систем AC/DC із розумним керуванням дозволяє максимізувати використання енергії. Ще вона прокладає шлях до самодостатнього та стійкого майбутнього у виробництві сонячної енергії.

 

 

Де можна придбати найкращі інвертори DEYE?

 

Інвертори DEYE є лідерами у цій сфері діяльності. Великий вибір такої продукції пропонується в Артлайні. Користувачі можуть вибрати мережні або гібридні інвертори DEYE, які мають 1, 3 або розділені фази. Також пропонується великий вибір різних варіантів потужності виробів, які формують чисту синусоїду. Користувачі можуть підібрати відповідний варіант інвертора залежно від діапазону роботи МРРТ, кількості трекерів та інших важливих параметрів. Техпідтримка Артлайн допоможе вибрати найкращий прилад для вирішення ваших питань.

Вибрати Системи довгострокового зберігання енергії в ARTLINE

 

м. Київ, вул. Кирилівська, 104

info@artline.ua

Питання

Як знизити втрати потужності у сонячній енергосистемі?
Існує низка факторів, що дозволяють вирішити проблему. Наприклад, перевірте, чи сонячні панелі правильно орієнтовані і відсутні перешкоди для максимального захоплення сонячного світла. Також для підтримки ефективності панелі потрібно регулярне очищення та обслуговування. Користувачі повинні вибирати лише якісне обладнання, яке має мінімальний електричний опір. Це дозволить передавати енергію із мінімальними втратами.
Який тип інвертора краще вибрати?
Рекомендується вибирати інвертори, які мають високий коефіцієнт перетворення енергії. Це дозволяє під час цього процесу знизити втрати енергії.
Що таке рівні напруги та ефективності?
Від рівня напруги сонячної енергосистеми залежить ефективність та потенційна втрата енергії. Вища напруга означає, що для аналогічної кількості енергії необхідний менший струм. Через опір провідників втрати енергії зменшуються при нижчому струмі.